Pacient

Pacient https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404274/bmid_pacient-QJV-404274.jpg 4 693 218

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff. Iba únosca vie, čo sa s ním stalo. Ten je však hospitalizovaný na uzavretom psychiatrickom oddelení so zvýšenou ochranou a mlčí. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Insasse , 2018

Aileena
01.05.2021 4 z 5

Dobré to bylo. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom už děj nabral spád a jelo to až do konce. Krátké kapitolky jsou super.

Fidorr
01.05.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se malinko ztrácel, ale nakonec kniha začala mít rychlý spád a krátké kapitoly tomu jen pomohly. Řekl bych, že je to pro čtenáře s hodně silným žaludkem a to snesu hodně. Celou dobu mi furt něco nehrálo a opravdu velmi překvapivý konec mi dal za pravdu. Skvělá atmosféra a spousta zvratů které mě prostě bavili :)

Maciiik
26.04.2021 4 z 5

Psychotrillery jsou většinou taková "trvalá nejistota" - ale tady od samého začátku víte, kdo je vrah. Přesto jsem tak nějak tušila, že všechno je jinak, a nedočkavě obracela další a další stránky. Čte se to samo, přestože je to vlastně dost nechutné - naštěstí tam příliš detailů z inkubátoru není. A nakonec jsem musela uznat, že mě Fitzek vážně dostal.
Moje první kniha od autora, další objev díky FB skupině "Čteme to, co nás baví!". Určitě si od něj přečtu další, ale ne hned. Teď si dám něco lehčího ;)

Nixa
20.04.2021 5 z 5

Z této knihy jsem nadšená. Konec byl překvapivý a naprosto nečekaný. Četlo se mi to dobře, krátké kapitoly a žádný zmatek v postavách. Super!

medulinka
12.04.2021 3 z 5

Někdy je méně více... takové jsou moje dojmy z této knihy. Četla se dobře, chválím krátké kapitoly, děj zajímavý a opravdu originální, ale za mě to bylo přeci jen trošku překombinované.

nicole1990
11.04.2021 5 z 5

Mě se knížka líbila moc, krátké kapitoly a příběh hodně dobrý až do poslední chvíle jsem nevěděla jak to teda je. Od autora to byla moje první knížka a určitě ne poslední. Určitě doporučuji.

Makůvka
10.04.2021 3 z 5

Knížka se sice četla dobře, krátké kapitoly, ale celý příběh překombinovaný. Na konci vše objasněné a vysvětlené, což celému příběhu dává hlavu a patu. Ale i tak za sebe hodnotím jinak než většina čtenářů.

Katania
09.04.2021 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Čtivé a napínavé a konec nečekaný. Už si brousím zuby na další autorovo knihy!

Hvězdinka
09.04.2021 5 z 5

Tak tu sedím po dočtení knihy s otevřenou pusou. Fitzek opět nezklamal, šokoval, předvedl špičkový thriller, po kterém následuje nekonečný potlesk. Bravo! Kdo je vlastně, kdo - o tom je tato kniha.

dominika8192
07.04.2021 5 z 5

Překvapivě výborné.

zimolka
05.04.2021 5 z 5

První přečtená kniha od autora a určitě ne poslední.

harena
02.04.2021 5 z 5

Tedy to je síla. Moje druhá kniha od Sebastiana Fitzeka, přečteno bez dechu. Nepřetržitě napínavý děj se odehrává na psychiatrické klinice, do které se dal zavřít nešťastný otec malého Maxe, který se už před rokem ztratil a nikdo netuší, co se s ním stalo a jestli je ještě naživu. Z únosu je podezřelý sadistický vrah malých dětí, který je hospitalizován právě na této klinice. Krátké kapitoly, děsivá atmosféra, vynikající a originální příběh, nepřetržité napětí a konec, který mi vyrazil dech. Ale podotýkám, že to není psychologický thriller pro slabé povahy. V každém případě si přečtu další knihy autora.

PepkazDepka
02.04.2021 3 z 5

Taký priemer od Fitzeka, od začiatku mi bolo jasné, že nič nebude tak, ako to Fitzek v prvom kole predkladá, preto som ani nemala chuť tipovať kto ako skončí. Terapia bola lepšia.

Johny_H.
29.03.2021 5 z 5

Musím uznat, že tato kniha mě dostala. Ze začátku sice nic moc, ale jak mile se to rozjede tak je to skutečně paráda. Je sice pravdou, že ač mi mnohá brutalita v knihách nevadí zde jsem i já měl co dělat abych to vydržel a nejhorší na tom je, že ty brutální části tam ve výsledku nemusely být (narážím na pacienta se kterým náš hlavní hrdina stráví první noc a jeho vypravování o svém otci). Po skončení brutálního začátku a mírně chaotického začátku si knihu opravdu většina lidí užije. Konec byť do jisté míry tušen stejně překvapí. Docela pochybuji, že se najde někdo kdo odhalí úplně vše tak jak to má být. Já přišel pouze na jednu věc. Zkrátka opravdu povedené, ale na další knihu od tohoto autora nejspíše nemám žaludek.

NymphMaeve
28.03.2021 4 z 5

Moje první zkušenost se Sebastianem Fitzkem a jsem.upřímně celkem zklamaná, protože ty ohlasy a hodnocení, které na jeho díla vídám a čtu jsou obrovsky pozitivní. Jenže mne Pacient nijak extra nenadchl. Vezmu to od začátku, kdy mne mátlo snad všechno, co se tam dělo. Uvedení do děje je bleskové, čtenář je v obraze a najednou se přidají další postavy, je v tom chaos a jakmile je děj přesunut na kliniku, pokračuje to. Občas se narazí na pasáž, co nedává smysl a údajně se to má vysvětlit později. Vyvrcholení děje je tak rychlé a uvědomění také. Konec mne skutečně překvapil, nečekala jsem tohle ani v nejsnovějších odhadech. Vysvětlení na konci také jakž takž proběhlo, ale zůstalo velké "ale". Měla bych na autora mraky otázek jakto, co, proč a jak.... Jenže to už se asi nedozvím. Prostředí je vykresleno věrně, postavy jsou charismatické, pro mne bylo však hodně těžké s jakoukoliv z nich navázat nějaký vztah. Je pravda, že kniha je napsána poutavě, čtivě, nehrozí, že by se čtenář nějak extra nudil, jenže thrillerů jako je tenhle jsem četla mraky. Miluju Ursulu Poznanski a ta Sebastiana Fitzka strčí do kapsy. Další jeho knihy nemám v plánu číst, i přesto hodnotím 4 hvězdičkami, protože 3 jsou pro tuto knihu málo, byla celkem dobrá, nadprůměrná, ale na plný počet to rozhodně není.

elektris
21.03.2021 5 z 5

Kniha sa veľmi rýchlo číta. Doslova som hltal každú jednu stranu, aby som sa čo najrýchlejšie dozvedel ako príbeh skončí. Milujem takéto wtf konce :)

telileov
21.03.2021 5 z 5

Génius, nebo psychopat? Sebastian je snad obojí. Už zase mě totálně dostal od první stránky. Krátké kapitoly s šokujícími závěry mě nutily číst dál a dál, od knížky se nedalo odtrhnout. A když jsem ji zrovna nečetla, musela jsem na ni myslet. Jak je autorovi zvykem, skoro celou dobu víc otázek otevírá, než zavírá. No a na závěr mě Fitzek šokoval ještě třikrát tolik, i když už si člověk myslí, že to nejde.

Tento spisovatel si získal místo mezi TOP 3 autory, které jsem za poslední rok objevila, a fakt nevím, jestli někdy najdu autora psychothrillerů, který by Fitzeka překonal. Geniální zápletka, velmi čtivý styl psaní, ani chvíli se člověk nenudí, jen lapá po dechu.

07hop
20.03.2021 5 z 5

super! sice dost drsný, ale fakt dobrý!

Pine
20.03.2021 5 z 5

Seznámíte se s totálním magorem, zažijete několik infarktů, prostředí kliniky budete nenávidět, přesto jako vyšinutí vypijete hektolitr kávy, protože tuhle knížku fakt budete muset dočíst... třeba ve 3 ráno - jako já, s očima červenějšíma než je hrdlo po tahu žiletkou přes krční tepnu. Vychutnáte si každou kapitolu, propracovanou zápletku i závěrečné poděkování.
Z Pacienta si sednete na zadek. Je velmi povedený a velmi originální!

Majuš333
13.03.2021 5 z 5

Klobúk dole... Začiatok bol pre mňa trošku náročný, lebo mi chvíľu trvalo vyznať sa v postavách a tiež som presviedčala samú seba, že Pacient určite nebude taký dobrý ako Terapia... No opak je pravdou, lebo autor opäť rozohral svoju zvyčajnú hru a ja som mu verila až do rozuzlenia :) Sebastian Fitzek má na mňa v dnešnej dobe blahodarne účinky...keď chytím do rúk jeho knihu, úplne vypnem okolie a užívam si tú šialenú jazdu s jeho knihou ;)