Pachatelé zvláštních činů

Pachatelé zvláštních činů https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250698/bmid_pachatele-zvlastnich-cinu-250698.jpg 3 23 6

V této alternativní budoucnosti lidstvo doslova zamořilo vesmír a změnilo ho v chaos. Někdo by se měl postarat, aby se v něm udržel aspoň jakýs takýs pořádek - ovšem nebude to úkol právě pro lidi, stačí se podívat na „úspěchy\", jakých dosahují na rodné planetě. Možná bude lepší přenechat řízení neúplatným strojům... Co se ale stane, když se srazí technika s magií? Kdo nakonec bude mít pod palcem telepatii a komu zůstane nesmrtelnost?... celý text

kUMters
23.12.2020 5 z 5

Veľmi dobré scifi poviedky prepojené hlavnou osobou. V rámci edície pevnosť je toto najlepšie za posledných pár dielov s poviedkami...

NemmamSlov
02.08.2020 2 z 5

Toto bol boj na život a na smrť. Dlho som sa takto s knihou netrápil. Edícia pevnosť väčšinou nesklame a zatial dokázala, podľa môjho hodnotenia, udržať kvalitu hodných 3 hviezd. Avšak, po dlhej dobe hodnotím knihu 2*. Prvé 3 poviedky trápili a keby som sa nedobojoval k posledným dvom, možno by hrozil aj odpad, čo si zatial u mňa žiadny spisovateľ nezaslúžil. Očividne pani Rečkovej ide skôr písanie fantasy.

Narodila ses jako vrah (2*)

Poviedka o ničom. Neustále som sa vracal späť v čítaní. Nedokázal ma príbeh zaujať a tým pádom som stratil celú pointu príbehu. Začíname v kláštore, ktorý napadnú prívrženci STELu. Atanu sa pokúsia znásilniť, ale to ešte nevedia, že hlavná hrdinka je vražedkyňa 1. triedy. Atana sa snáď vyspala s každým chlapom na ktorého narazila, čo u mňa ubralo na pozitívnom hodnotení.

Nesmrtelnost, nic víc (2*)

V tomto príbehu je hlavnou postavou telepat Llandor. Vystupoval už v prvej poviedke. V tejto časti sa dostáva na primitívnu planétu, ktorej vládne monarcha. Za úlohu ma chrániť princeznú s telepatickými schopnosťami, ktorú má v pláne uniesť mocný šaman. Nápad nie je zlý, ale bohužial stále nedostačujúce.

Vražda na pískovišti (odpad)

Z poviedky na poviedku, horšie a horšie. Stále o ničom. Znova príbeh Llandora a ani tu netuším o čo vlastne išlo. Po 5 minútach som zabudol čo som vlastne čítal. Ešte som nedal odpad, ale toto v kľude odporúčam preskočiť.

Dovolená mise (3*)

Najlepšia z tejto zbierky poviedok. Llandor starne a so starobou prichádzajú aj skúsenosti telepata. V tejto časti sa dostáva na planétu Zem, do svojej rodnej českej krajiny. Ako tajný agent má za úlohu dostať nebezpečného chirurga, ktorý experimentuje na ľuďoch.

Jako spiknutí (3*)

Llandor zostarol a založil si rodinu. Vychováva 2 deti, ktoré zdedili schopnosti svojho otca. No hrdinu ani teraz neobchádzajú problémy a pre pokoj v rodine ich musí začať riešiť. Poviedka sa celkom vydarila. Príbeh dostáva viac fantasy nádych, kde autorka opisuje podrobnejšie Llandorove schopnosti.

KillHurt
26.12.2018 2 z 5

Paní Rečkovou mám ve velké úctě a nějak u této knihy nejsem schopen pochopit, co se pokazilo. Povídky mají dobré nápady a vytvořený svět je životaschopný. Přesto jsem po celou dobu tápal, čeho se mám chytit, abych se zorientoval. Styl autorky znám a mám ho rád. Tady jsem se ovšem ztrácel. Možná tentokrát nebyla povídka vhodný formát a román nebo novela by těmto nápadům slušela lépe.

Svářeč
02.01.2018 odpad!

Sorry, ale tohle mě opravdu nebavilo. Dokázal jsem přečíst jen dvě povídky, pak jsem musel v zájmu zachování svého duševního zdraví odložit. Křečovité, bez nápadu, hlavní postavy nezajimavé, skoro mi až bylo trapně. Edici Pevnost mám rád, ale občas dokáže vyplivnout skutečná "veledíla".

gan112
24.11.2013 3 z 5

Zaujímavé, neotrelé, trochu kvalitatívne nevyrovnané ale zručne napísané poviedky zo života jedného telepata ktorý to dotiahol vo vesmíre ďaleko no nestúplo mu to do hlavy. Áno trochu idealistický pohľad na muža hrdinu z veľkým M aj H ale minimálne prvá a posledné dve poviedky stoja za prečítanie, a keď to zatiahnete celé dostane sa vám obrazu životného príbehu telepata Landora (nie jeho osobnostného a kariérneho rastu, v tom smere už nemá kam rásť), jeho patáliami zo ženami, zákonom, zlom, zločinom ....
Rozhodne je to dosť zvláštna zbierka, jednotlivé poviedky do seba zaujímavo zapadajú.

LordSnape
29.01.2012 odpad!

A tohle mělo být jako co? Pokus o sci-fi? Ještě teď se stydím, že jsem tak krátkou knihu nedočetl. Nemám to vůbec ve zvyku. Vlastně to nikdy nedělám, ale na poslední povídku už jsem zkrátka nervy neměl…