Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři

Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13902/puntikari-13902.jpg 4 117 29

Jak to dopadá, když se dva rošťáci rozhodnou pomáhat bližním. Michal Souček a Filip Fiala jsou kamarádi na život a na smrt.

Lamanai
19.11.2023 4 z 5

Audioknihu v podání Davida Prachaře jsme s dětmi zhltli na jeden zátah, respektive dvě jízdy autem. Bavili jsme se u ní všichni. Hvězdu ubírám jen za to, že to nemá až tak dějovou linku a hlavně konec byl takový, že jsme se v lastně s dětmi divili, že to nepokračuje. Ale hned jsme zakoupili dvojku. Jen nám tam nesedí ta interpretace, protože ji načetl někdo jiný.

Aknel26
06.09.2023 2 z 5

Tento komentář napíšu k prvním dílům hned dvou sérií - k Pachatelům dobrých skutků a Billu Madlafouskovi. Obě série vycházejí z oblíbeného a prověřeného konceptu - líčí bláznivé či dobrodružné příhody party kamarádů. Na databázi mají skvělá hodnocení, u nás doma ale zůstaly nedočteny.
U mě se není moc co divit, že se mi knihy nelíbily - jsem odchovaná Boříkem a spol., Mikulášem a žáky Kopytem a Mňoukem, takže mi v těchto "novinkách" připadal humor na sílu, křečovitý a z historek čišela touha pobavit za každou cenu.
Co je ale podstatnější, knížky nezaujaly ani mého sedmiletého syna. Je to zdatný čtenář, ale Madlafousek i Michal s Filipem v něm vyvolali úplnou čtecí krizi, z níž se musel léčit na Ztřeštěném domě na stromě. (Léčba byla úspěšná, naštěstí.) Přitom Boříkovy lapálie jsme spolu četli už dříve a líbily se mu moc, stejně jako Mikulášovy patálie.

Ladis777
20.10.2022 2 z 5

Tak nevím. Dcera se u toho dost nudila. Střídání vážných pasáží s absurdními a křečovitě směšnými ji nezaujalo, mě upřímně taky ne. Spousta věcí je v té knize stereotypních a schematických - učitelka i ředitel jsou hysterické, vystresované a zakomplexované postavy, které se po dětech vozí, teta psychiatrička je magor, matka je neurotická - ženy v té knize obecně vycházejí velice špatně. Muže reprezentuje kromě ředitele tatínek jednoho z kluků a hajný, ti tak nějak představují dospělé chápající dětský svět. Příhody a průšvihy dětí jsou těžko uvěřitelné, stejně jako chování obou kluků - chvíli jednají až nedětsky. No, taky si myslím, že kdyby kniha nevznikla, nic se nestane.

jasmína
06.09.2022 5 z 5

Dcerce se první díl tak líbil, že čte už třetí díl, a máme koupených všech pět.....

martin č.
04.07.2022 5 z 5

Poslouchali jsme s dětmi jako audioknihu. Líbilo se mi to.
Také znám pár lidí, kteří každou chvíli létají na Kukurukuku :-)

marketa3815
20.06.2022 5 z 5

Tahle série patří k tomu nejlepšímu z české dětské humoristické literatury.. Jen škoda, že ilustrace nestojí za moc. Naší sedmileté dceři se líbila hodně.

Dvořmen
14.12.2020

Michal Souček a jeho kamarád Filip Fialka chtějí páchat dobré skutky. Většinou se říká dělat dobré skutky, a ne páchat dobré skutky. Když něco dělají, a myslí to dobře, většinou se to obrátí proti nim. Lidi jejich činy vidí jako špatnou věc, kromě táty Michala, který díky poznámkám v žákovské knížce svého syna dostává kreativní nápady na reklamy.
Knihu jako samu o sobě ohodnotit nemůžu, protože mám E-knihu a ne fyzickou normální knihu. V E-knize byly nejspíš ilustrace z knížky, které jsou namalované tak, že si dokážu představit, že jsem v příběhu a vidím, co se děje. Knížku bych rozhodně doporučil a myslím si, že bych doporučil i ostatní knížky z této série i přesto, že jsem je zatím nečetl.

Vojtrman
26.06.2020 5 z 5

Tato knížka je zábavná a napínavá,,,dobře se čte a doporučuji tuto knížku

musska
03.03.2020 5 z 5

Kniha je především o přátelství dvou kluků a jak se někdy musí porvat a pak společně zasmát. Četli jsme ji s nadšením a těšíme se na další díly, snad se do knihovny brzy vrátí.

MatteoReader
05.01.2020 5 z 5

Dva kamarádi, Michal a Filip, společně podnikají dobrodružství a snaží se dělat dobré skutky, které se jim občas nepovedou. Vtipná, trošku bláznivá, moc se mi líbila. Těším se na další díl.

Anetidlo
30.12.2019 4 z 5

Občas je složité činit dobré skutky, když se Vám vše vymkne z ruky. Tohle se dozvídají dva malí uličníci. Fajn, vtipné počtení.

jenda88
05.06.2019 5 z 5

Tato kniha byla velmi srandovní.

ferda16
20.05.2019 5 z 5

Moc hezká knížka - pěkná čeština pro děti. Příběhy "hodných uličníků". Co dodat? Kéž by takových knížek bylo více!!!!

misa8153
19.12.2018 5 z 5

Nam se moc libila. Pohodová a vtipná knížka pro společné večerní čtení. Určitě si půjčíme i další díly a už máme v hledáčku i jiné knihy tohoto autora

Knižní střípky
29.06.2018 5 z 5

Knihy pana Miloše Kratochvíla má ráda má dcera a i já coby dospělák jsem s nimi vždy velmi spokojená. Jsou plné vtipu, akcí, ale i skrytého ponaučení, což jako rodič samozřejmě oceňuji. Vždy je ale podáno takovou formou, že dítěti přijde jako samozřejmé a asi si ani neuvědomí, že je v knize i nějaký přesah, prostě vše je v autorových knihách tak nějak přirozeně podáno. Děti ho přijmou, pobaví se a to je to hlavní.

Terezinka890
01.04.2018 4 z 5

Legrační.

malpet
22.01.2018 5 z 5

Tuhle knihu si přinesl synovec ze školy jako povinnou četbu, jinak bych se k ní asi nedostal. Tak jsem se nějak začetl... a najednou jsem byl na konci :-) příjemná knížka.

kuba2006
20.07.2017 4 z 5

celkem fajn cteni

Gibis
12.07.2017 5 z 5

Královsky jsem se pobavila :) Michal s Fildou, dva uličníci, kteří chtějí "páchat dobré skutky", ale vždycky se to nějak zvrtne...Vřele doporučuji pro malé čtenáře :)

Elulilinka1
17.05.2017 5 z 5

Superkniha. Superděj. Superilusrrace. Super...... - hodnocení!!!