P.S. Milujem Ťa

P.S. Milujem Ťa https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190112/bmid_p-s-milujem-ta-v7N-190112.jpg 4 1132 243

Holly a Gerry patria k tým šťastným manželským párom, ktorým by mohol každý závidieť. Príde to ako blesk z jasného neba, keď lekári zistia, že má Gerry rakovinu v poslednom štádiu. Holly si život bez neho vôbec nedokáže predstaviť a vlastne si nič podobné ani predstavovať nechce. No Gerry s ňou má iné plány. Pár mesiacov po jeho smrti Holly na tridsiate narodeniny dostane balíček listov. Na každý mesiac jeden. Gerry jej spísal úlohy, ktorými ju postupne dostáva späť do života. Ku knihe bol spracovaný aj film s rovnomenným názvom, ktorý mal premiéru pred piatimi rokmi v hlavných úlohách s Hilary Swankovou a Gerardom Butlerom.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

P.S. I love you , 2004

stanislava9718
05.04.2024 2 z 5

Musím konstatovat, jako čtenáři níže, že děj knihy je v začátku k začtení se těžší, musela jsem se vracet, abych pochopila autorkou různě zasazené časové děje příběhů manželského páru, jejich postojů, myšlenek, nevyslovených přání, zejména manželka. Film je podle mého názoru lépe zpracovaný, tak po shlédnutí i filmu mohu tuto knihu hodnotit.

Nevr
22.01.2024 5 z 5

Originální příběh. Mě se kniha líbila moc, zasmála jsem se, často pobrečela, spousta rozdílných povah, dobré kámošky, fajn chlapi, a i když jsem se s hlavní hrdinkou úplně neztotožňovala, vlastně mi přišla fajn a i ty její trampoty.

medlovice
17.09.2023 3 z 5

Tato kniha má tři vrstvy nebo linky , nevím jak to nazvat. Ta, ve které Holly vzpomíná na svého manžela a těší se na dopisy od něj, když jej vidí a cítí , je nežná a opravdová, přesně to, co jsem od knihy očekávala a co ji dává tu atmosféru. Protože nejvíc je tu Holly a její kamarádky , které chlastají, pořád někde na tahu , pořád až na doraz a to je jim třicet . Horší něž pubertačky. No a ještě rodina, které má být Holly podporou , ale každý má své problémy, které se musí řešit. Nutila jsem se ke čtení a přeskakovala.

Verčule88
13.07.2023 5 z 5

Už je to hodně let, co se mi kniha dostala do ruky. A upřímně jsem za to ráda, i když tyto knihy běžně nevyhledávám. Po nějaké době, od přečtení knihy, jsem měla možnost vidět film. A i když i ten se mi líbil, tolik nadšená, jako z knihy jsem z něho nebyla. Jsem ráda, že jsem prvně četla knihu.

Ála41
05.07.2023 2 z 5

Kniha mě vůbec neoslovila. Dočetla jsem ji,ale s velkým přemáháním. Někdy možná zkusím film,ale kniha za mě NE.

pavlina4737
29.08.2022 3 z 5

Knihu jsem četla v angličtině a moc se mi do ní nechtělo a tak jsem ji odkladála a to byla velká chyba, protože mě hned po přečtení 1. stránky hodně bavila. Je napsaná vážně lehkou angličtinou. Působivý příběh o tom jak je těžké někoho ztratit a následně najít samu sebe.

VercaV
06.04.2022 3 z 5

Jsem z knihy docela rozpačitá. Špatná nebyla, ale znova si ji už asi nepřečtu. Filmové zpracování jsem viděla několikrát a mám ho moc ráda, ale kniha mě bohužel neoslovila, možná to bylo tím, že je dost jiná.
Bylo to hodně emočně napsáno, bohužel mě Holly často štvala tím, jak myslí pořád jen na sebe a "nepřeje" štěstí svým přátelům. S tím jak se jen litovala a pořád to všem připomínala. Nějak od části, kdy si našla práci se to trochu zlepšilo. Ale i tak pro mě byla kniha čtivá, ze začátku jsem se trochu ztrácela ve množství postav, především její rodiny a kdo je Jack a kdo John.
Knihu hodnotím jako průměr, možná kdybych neměla ráda filmové zpracování víc bych si ji užila.

deniha
04.01.2022 2 z 5

Až díky čtenářské výzvě, jsem se rozhodla přečíst si tuto knihu, a přesto, že jsem se na ni těšila, tak se mi četla velmi těžko a hodně dlouho. Víc jak polovinu knihy jsem se vůbec nedokázala ponořit do příběhu a životního postoje/stylu hlavních postav a celkově mi to přišlo až extrémně emočně přeždímané. Naštěstí druhá polovina knihy se spolu s proměnou hlavní postavy konečně dala číst a sem tam mi i vyhnala slzy do očí. Přesto mám raději knihy, které smutek hlavní postavy dokáží vyjádřit v činech jenž ve čtenáři vyvolají požadované emoce, než i to, co nemusí být vyřčené je neustále hlavní postavou omíláno dokola ve skoro každém dialogu. Škoda!

vikaa
13.11.2021 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla krátce po tom, co vyšla a byla jsem nadšená. Film se mi líbil taky moc. A teď jsem se rozhodla si v rámci čtenářské výzvy příběh Holly připomenout. Rozhodně jsem nebyla zklamaná, i když původní nadšení už se nekonalo. Nicméně, zápletka je opravdu originální a kniha je čtivě napsaná. Pro ty, co knihu nečetli, rozhodně doporučuji. A ti, co viděli film taky nebudou zklamaní četbou, protože příběh ve filmu a v kině je trochu odlišný.

_Michelle_
11.10.2021 3 z 5

V tomto případě mě více oslovilo filmové zpracování dojemného příběhu o životě po odchodu milovaného člověka. Do knihy jsem se bohužel nemohla začíst, takže jsem ji louskala nepřiměřeně dlouho a dočetla jsem ji vlastně hlavně díky čtenářské výzvě. Je to škoda, protože v námětu knihy jsem viděla velký potenciál.

Evinanyklickova
17.08.2021 5 z 5

kniha mi zlomila srdce. Citlivost, dojetí, láska, bolest. Nádhera, jedním slovem nádhera.

Petik1803
21.03.2021 5 z 5

Krásná kniha, lepší jak film. Dost jsem se u ní nabrečela

LuckyZ
07.02.2021 4 z 5

Krásný příběh o ztrátě a vyrovnávání se s ní a o těžkém hledání nového směru, a také o přátelství a rodině. Krásný i když smutný začátek a sledovani skoro roční proměny hlavní hrdinky. Doporučuji

85098211
09.01.2021 4 z 5

Poměrně dlouho jsem knize v duchu dávala pouze tři hvězdičky. Holly mi nebyla nějak zvlášť sympatická, zdála se mi na svůj věk hodně nevyzrálá a prostě celkově nic moc ;-). Navíc jsem měla pocit, že se všechny její kamarádky včetně Holly samotné chovají jako nějaké praštěné puberťačky. A byla jsem překvapená, že se děj odehrává v Irsku - a ne v Americe, kde bych takové chování považovala za víceméně normální ;-). Tohle všechno celému příběhu ubíralo na atraktivnosti, protože zápletka jako taková byla opravdu zajímavá. Postupem času jsem si však na Holly a její přátele docela zvykla, kromě toho se v průběhu těch měsíců, kdy otevírá Gerryho dopisy, její chování přece jen změní a stává se z ní (dalo by se říci) zralá a sebevědomá žena. A to se mi líbilo natolik, že ve svém hodnocení nakonec ještě jednu hvězdičku přidávám :-). Závěr knihy se dal očekávat, ale to k příběhu tohoto typu prostě patří ;-).

KateTheBlogger
26.12.2020 5 z 5

Filmovou verzi nám skoro zpaměti, ale i přesto mě knížka zaujala- jelikož se od filmu velmi liší, příběh se odvíjel trochu jinak než jsem očekávala. Přečteno během pár dní, a rozhodně ne naposledy. Příběh o tom, jak se po veliké ztráté vrátit zpátky do života. Rozhodně doporučuji!

PetraBery
10.08.2020 4 z 5

Krásný smutný dojemný příběh. Hlavní hrdince Holly zemře manžel Gerry, a ona téměř celý rok po jeho smrti každý měsíc otevírá vzkaz, který jí napsal. Začíná žít svůj život bez Gerryho a je to pro ni sakra těžké. Přesto zjišťuje, že život za to stojí.

Anděl84
02.08.2020 5 z 5

Nádherné čtení.

petra3597
22.07.2020 5 z 5

Smutný příběh,který u mne byl podbarvený tak nějak svoji filmovou verzí. Nevím, zda by na mne vše v knize tolik působilo,kdybych již předtím neviděla film. Ale i tak- kniha i film silná, plná emocí, nic mi nepřišlo přehnané... I když se říká,že člověk má litovat pouze toho, co v životě neudělal, často se nemůžu ubránit myšlence "škoda, že některé věci nejdou vrátit..."

PavkaM
21.06.2020 4 z 5

Na této knize se mi nejvíc líbil originální nápad s plněním úkolů po smrti manžela. Ale jak už tu někdo psal, autorka román napsala někdy ve dvaceti letech a je to poznat. Měla počkat tak deset, patnáct let, až bude mít trochu odžito a pak by to byla pecka.

Nerissa
21.05.2020 2 z 5

Trochu mě překvapuje hodnocení, které je velmi kladné. Mě kniha hodně nesedla a nebavila mě (možná proto, že film je jeden z mých oblíbených a kniha se mu moc nepodobá). Ale podle mého názoru bylo hodně poznat, že autorka knihu psala velmi mladá a některé scény byly nedospělé, povrchní a hrdinka se chovala... no, jako husa :). Vlastně téměř celá kniha ve mě vyvolávala pocit, že se autorka skoro až násilně snaží vyvolat nějaké pocity, které z mé strany z valné většiny nepřicházely. Film se mi líbil o moc víc.

Cecelia Ahern
irská, 1981