P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1885 608

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

Es.
13.08.2020 5 z 5

Skvělá oddechová knížka. Líbil se mi styl psaní, její myšlenky/postřehy/názory byly krásně zachycené, bylo z toho cítit dost emocí :-) A ilustrace k tomu velmi povedené. ♥

Sirina
10.08.2020 4 z 5

Tohle je taková milá knížka, ideální na léto a nicnedělání. Občas se nad ní člověk zamyslí, občas ne. Občas Aňa zachytí myšlenku, nad kterou se mi ostatní bojíme pozastavit. A za ty nádherné ilustrace dávám hvězdičku navíc.

alef
29.07.2020 3 z 5

„P.S. Je ideální čas na psaní deníku. Jednak je léto … a jednak není nad to, mít všechno písemně, pro případ, že by vám pak (prostě kdykoliv později) … přišlo těžké uvěřit.
P.P.S. … dejte si pozor … na horké noci, kdy vám padající hvězda vnukne pocit, že si něco máte přát, a ono se to pak bohužel i stane … Tak na to bacha.“

Knižně vydávané blogové zápisky osobních vzpomínek, niterních pocitů, vtipných postřehů ze života soukromého i pracovního, a samozřejmě taky ze společnosti, jsou na českém knižním trhu asi poměrně lukrativní záležitostí, a návštěva v kterémkoliv knihkupectví to jen potvrzuje, je jich opravdu spousta, určitě si mezi známými osobnostmi z různých sfér společenského života, které se rozhodly o ně podělit, vyberete.
Tenhle druh literatury nijak zvlášť nevyhledávám, ale ani nezavrhuji, i já si občas v široké nabídce vyberu, osobu mě sympatickou, anebo mě prostě to, co dělá, čím se zabývá, nějakým způsobem zajímá. Aňa Gaislerová, jako herečka, mi sympatická je (za všechny Želary), ale o ní, jako o člověku – mámě, manželce, milence, přítelkyni, dceři, sestře (však víme, že žena má spoustu životních rolí) jsem nevěděla skoro nic, kromě toho, že má 2 sestry, a jedna z nich maluje – taky, její obrázky, které tuhle knížku provázejí, bylo to první, co mě na ní zaujalo – tahle knížka se opravdu povedla, sama o sobě je krásná!
Tak teď třeba vím, že má i bratra, a že dělá „strašně moc chyb a některé pořád dokola“ … a stále doufá, „že jednou budu mít pocit, že to bylo k něčemu dobré“ … a protože je Aňa v celé knize, řekla bych poměrně optimisticky vtipná, a protože si dělá seznamy a taky se nebere příliš vážně (alespoň většinou), mě si tím (jsem taky takový „životní doufač“ – v pozitivním slova smyslu :-), získala. Povětšinou se taky snažím, věřit, „že všechno se děje správně“ … tudíž, „že se rozhoduji správně“ … a v důsledku doufám, „že žiju správě“ :-).

Aně tenhle styl psaní sedl … posbírané letmo poletující myšlenky, řazené jedna za druhou … tak, jak přijdou, nesnaží se je nijak uspořádat, jen je občas proloží otázkou, nenechává je tedy jen tak, ale přemýšlí si o nich … odpovědi ovšem nehledá, prostě si je tím jen jakoby třídí sama v sobě … samovolným řazením nakonec dospěje k pointě, která neznamená řešení, ale je vtipná a vytvoří ze slov a vět, které se nakupily, ucelený minipříběh.
A mě zas docela sedlo tohle lehké prázdninové čtení … o pokusech o plánování, o iluzích, o snech, o ženách a mužích a o lásce, o dětech a boji sama se sebou, a taky o dobré náladě, „která mi vydržela do chvíle, než se ozval hlad. Proč se lednička neplní sama?“

„PS: Prý je dobré dávat si lehko dosažitelné cíle. Mám tři. … Koupit si sukni a svetr přesně na jaro, barevný tenisky a zlatý hodinky. …
P.P.S.: Radši vlastně taky barevný hodinky. Na jaro. Nebo léto.“

AkiB
27.07.2020 3 z 5

Krásný ilustrace, opravdu moc. To bylo první, co mě po otevření knihy zaujalo.
Jinak co se týče textu - naskytly se části, ze kterých si něco vezmu a budu si je pamatovat. Z některých částí si ovšem nepamatuji nic.
A celkově, na tento typ knih asi úplně nejsem, mám raději prostě plynoucí příběh.
Ale věřím, že své čtenáři si kniha P.S. najde.

DominaCZ
16.07.2020 1 z 5

Čtu po delší době. Pořád děcka a takový ty ženský kydy. Nářky na postavu a to, jak vypadá a straaaašně žere. Taková Halina dvě prostě. To akorát člověka odradí, protože to jsou nářky člověka, kterej žádnej problém nemá, tak proč o tom ale píše žejo.
Halina se sama sebe zhostila správně.
Tady ta tyčka, když fňuká že je špek, je akorát trapná.
Malby by někdy ušly, někdy už rozgajdaný a splantaný moc.
Před lety jsem dala za pět.
Dnes dám...asi ani nic.

milary
25.06.2020 4 z 5

Milá Aňo,
tak si čtu zdejší komentáře, a - ano, znovu a znovu je všechno také o tom, do které fáze života se nám jaká knížka trefí, co máme za sebou (popř. před sebou) a čemu vstříc máme momentálně oči a uši nejvíc otevřené. A připadá mi moc hezké, co píše Vesmich 2. 11. 2018. ( Já jsem se totožně úplně nebála, že to "bude pitomé" :)), jak ona v humorné nadsázce použila, spíš jsem si říkala, že asi primárně spíš relaxační - ehmmm, pokouším se obejít formulace typu "čtení do vlaku" a pod.).
Líbilo se mi Vás poslouchat - a nebojte se, grafickou stránku knížky si ujít nenechám.
Já měla zrovna otevřené nejen oči a uši, ale také duši. A dělaly mi radost netoliko četné Vaše zajímavé úvahy, vzpomínky a ledasjaké zmínky, ale také mimořádná způsobilost je adekvátně zprostředkovat. A neméně jsem ocenila, že jste dokázala předložit mnohé, aniž byste pozbyla smysl pro nezbytnou přiměřenost. Takže budu ráda doporučovat dál, a Vám přeju ještě mnohá a mnohá P. S..
milary

Eszminka
10.06.2020 5 z 5

Hezká oddechovka u které se člověk zasměje, ale i zamyslí nad životem. Jelikož text v komentáři nesmí obsahovat ostré závorky, vkládám jedno srdíčko, alespoň slovně.

Euphrasia
28.05.2020 4 z 5

Takové milé, vtipné fejetonky, často i o úplně "obyčejných " věcech... Minimálně ale jedna hvězdička navíc je rozhodně za krásné ilustrace a celkové grafické zpracování.

VendulaB
28.05.2020 2 z 5

Pokud bych jednou za měsíc narazila v časopise na fejeton autorky, ráda bych si ho přečetla. Ale nemůžu se tvářit, že je jedná o plnohodnoutnou knihu. Příběhy dojáží bavit jen chvilku, později se stávají nudnými. Teď tak časté sebrání článků z blogu nebo z časopisů a vydání v podobě knihy podle mě není cesta.

blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

Kniha, plná hořko-sladkých fejetonů od Ani Geislerové. Fejetonů plných smutku, jídla, pravdy a lásky. Ač Aňu příliš nemusím, díky této knize si mě získala. Ani ve snu by mě nenapadlo, že si ji někdy zamiluji. P. S. pro mě ale není kniha, kterou přelouskám za jedno odpoledne, ač by to šlo. Po každé kapitole jsem potřebovala a vlastně i chtěla nechat doznít, co mi vlastně Aňa chtěla skrz řádky sdělit. Často jsem se v jejích myšlenkách našla a asi i díky tomu se mi kniha tolik líbila. Navíc je celá kniha naprosto DOKONALE ilustrovaná! Takže je to pastva nejen pro duši, ale i pro oči. Aňa tyto fejetony psala celých 5 let a investovaný čas stál opravdu za to. Člověk se zasmál, posmutněl, vyhladověl. Jednotlivé kapitoly mají výstižné a krátké názvy, které mluví za vše. Po přečtení budete milovat život! A jídlo!

Mrs.Depp
01.05.2020 3 z 5

Moc milá knížka se spoustou nádherných myšlenek a překrásnými ilustracemi. Po celou dobu čtení ve mě vyvolávala rozpor, jestli se mi vlastně líbí, ještě chvíli před dočtením jsem byla rozhodnutá ohodnotit ji dvěma, maximálně třema hvězdičkama. Pak jsem se na ni ale začala dívat jinak. Jako na pohled do ženského světa, ve kterém denně žiju i já a spousta dalších žen, spousta příběhů a myšlenek Aňi vás donutí srovnat si v hlavě své vlastní hodnoty a když ne při prvním čtení, při tom dalším podle mě určitě, myslím, že se k ní budu v různých obdobích svého života vracet a těšit se z krátkých příběhů a pohledu na život této ženy, který je stejně tak krásně obyčejný a přitom zcela výjimečný jako ten můj. Kniha i její obálka jsou krásně pozitivní a až mi bude smutno, ráda si ji znova otevřu, aby mi zlepšila náladu:)

Jeár13
25.04.2020 3 z 5

Kniha se mi ze začátku četla velmi dobře, je vtipná a zábavná, ale od druhé poloviny už se pro mě čtení táhlo a nebavilo tolik jako na začátku. Přišli občas slabší kapitoly, asi to není kniha ke které bych se ráda vrátila. Ale na odpočinkové letní čtení proč ne. Já se ale raději podívám na některý z filmů této oblíbené herečky.

Jandýs
18.04.2020 5 z 5

Má to za pět :-) ! Po dlouhé době čtu takové fajn oddechové čtení, zábavné a upřímné ve své přirozenosti :-) . Styl humoru je mi blízký a velmi se mi líbilo, jak se paní Geislerová probírala jednotlivými tématy a jak vyzdvihla ze všedních dnů život se vším všudy :-) Doufám, že ještě bude psát, moc ráda po její knize sáhnu!

Artinka
16.04.2020 3 z 5

Moc hezky umělecky pojatá knížka - krásná na první pohled. A s každou stránkou se na vás té krásy valí víc a víc.

O čem byla jsem si vlastně nedokázala vybavit už pár dní po přečtení. Ale byla jak elixír pro dobrou náladu.

Sany124
13.04.2020 4 z 5

Za mě super knížka :)

hellena1523
06.04.2020 3 z 5

Vizuálně kniha překračuje stín obsahu, přesto ji hodnotím lépe, než jsem sama čekala.
Příjemné, milé čtení.

savvana
21.03.2020

Pohoda...☺

_ld91
14.03.2020 4 z 5

Tohle je taková milá, lehoučká jednohubka. Krásné ilustrace, psáno s nadhledem, po dlouhé době jsem četla opravdu oddechovou knížku a vlastně to vůbec nebylo špatné.

kuky921
03.03.2020 4 z 5

Lehoučké čtení, které místy velmi pobaví. Je to takový malý průzkum do života a pocitů autorky. Extra hvězdičku dávám za ilustrace a zpracování knížky.

Lily101
21.02.2020 4 z 5

Jsem překvapená hodnocením této knihy, poněvadž v době psaní této recenze se nejvíce čtenářů shodlo na počtu ***. Není to komplikované čtení, ale to si čtenář odvodí již z anotace (původně byl text zveřejňován v podobě sloupků v časopise).

Oceňuji, že autorka dala možnost nahlédnout veřejnosti do jejího života (byť místy je text asi záměrně nadnesen), ukázala mi, jak vypadá rodinný život (hodně komplikovaná záležitost a pokud bych někdy změnila názor, což se doufám nestane/ťuk ťuk/, klidně bych si tuto knihu a další knihy o rodinném životě /namátkou "Jak jsem sebrala odvahu" od paní Šťastné/ přečetla, abych si osvěžila paměť, že si tak ztěžovat život opravdu nepřeji).

Prakticky celou část četby jsem byla nemocná, a po dvou dnech, kdy jsem nemohla nic než spát, jsem měla radost, že již číst můžu a kdyby to náhodou mé oči či unavené tělo nezvládaly, mohu knihu bez obav odložit a neunikne mi pointa či dějová linie, takže značka ideál.

Jedna drobná poznámka: Na Madeiře(strana 167-169) jsem byla a dle internetu je tam i v měsíci lednu vcelku zima (cca 23 stupňů Celsia), oceán je velice chladný a bazény také, tudíž v tomto textu platí P.P.P.P.S.. Zbytek textu neposoudím, neb nemám tolik zkušeností, ale doufám, že jsou autentičtější.