P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1885 608

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

Atak
24.07.2022 4 z 5

Odpočinkové čtení, některé úvahy byly zajímavé

Sandalkar
02.07.2022 4 z 5

Nektere fejetony peckove, jine prumerne a nekde jsem to nepobrala. Pridavam se ovsem do tabora milovniku grafiky (a davam hvezdu navic). Kniha je krasna a da se ji listovat znovu a znovu...

ferdada
02.05.2022 2 z 5

Hvězdičky dávám za ilustrace. Vlastně bych jich měla dát víc, klíďo plný počet. Protože ony, a vůbec celkové grafické pojetí knihy, text významně předbíhají.

medlovice
03.04.2022 4 z 5

Ty ilustrace mě taky zaujaly. Dokonce víc než text, prohlížím si to pořád dokola a hledám podobu , tragiku i komedii , strach, lásku a zlobivé děti a teprve potom čtu a zase si prohlížím ilustrace, protože knih s ilustracemi je tak málo.
Už jenom vzít ji do ruky a otevřít, tak dobře se drží, jako nahlédnout tajně do deníčku přítelkyně o které víte všechno, ale chcete vědět víc , dotknout se prstem , přejet po obrázku, nahlédnout do soukromí , pod kůži , pod víčka , prohrábnout vlasy.....

Lucie131313
02.04.2022 2 z 5

Velmi, opravdu velmi oddechové čtení.... Když chce člověk nemyslet, neobohacovat se, prostě číst cosi... :)

hanka24
17.02.2022 4 z 5

Kniha je krásně ilustrovaná. Co se týče obsahu, fejetony mi vyhovovaly, na mateřské se ty dvě stránky dají přečíst mezi plínou a mlíkem :) příjemně jsem se u toho zrelaxovala a i obsah některých mi byl zrovna v tomhle období velmi blízký. Doporučila bych jako odpočinkovou literaturu, když prostě chcete vypnout hlavu.

Teraka
27.01.2022 3 z 5

Na knize je nejkrásnější doprovodná ilustrace. Je neskutečně osobní a vědomí, že je vytvořila vlastní sestra autorky je intimnější než samotný text.

Fialka78
07.01.2022 4 z 5

Aňu Geislerovou mám prostě ráda. Knížka je milá a co zde píše, jí tak nějak "zlidšťuje". Má podobné starosti a úvahy jako jiné ženy a mámy :-)

4345
02.01.2022 2 z 5

Aňu mám ráda jako herečku, proto jsem si knihu sebou přibalila na dovolenou. Kniha má krásné provedení a ilustrace, je příjemná do ruky, ale jinak mě moc neuchvátila. Je plná, pocitů, myšlenek, zpovědí a zážitků popsaných s humorem a prijemnou lehkostí. Stejně jak už bylo popsáno v jedné recenzi tady, číst si v časopise jako sloupky by bylo asi lepší, protože si musíte počkat na další a můžete se těšit. Tady jak je vše pohromadě, se mi ta radost ze čtení nějak ztratila v překladu . Asi jsem měla moc velké očekávání. Jako čtení na lehátko na dovolenou s drinkem v ruce asi tak akorát.

slaska77
27.12.2021 4 z 5

Knížku jsem náhodně našla v knihovně a protože mám Aňu moc ráda, s chutí jsem si ji přečetla. Koncept knížky hodnotím na 3 hvězdičky, asi je přirozené, že když knížku psala tak dlouho, nedokázala se vyhnout určitým opakováním a klišé.... Ale knížka je taková optimistická a příjemná, místy vtipná, místy nutící k zamyšlení, za to jsou 4 hvězdičky určitě přiměřené.... a ilustrace, ty jsou prostě nádherné, Lela je neuvěřitelně šikovná, jako by člově Aňu přímo viděl. Sečteno a podtrženo za 4 hvězdičky a kéž by každý uměl na svůj život nahlížet s lehkostí, značnou mírou sebereflexe a humorem. Děkuji Aňo.

DominaCZ
23.12.2021 1 z 5

Kresby použiju do svýho scrapbooku, ale moc ty články nechápu. Proč v nadpisu CELULITIDA píše o tom, že jí chybí otec??
Nevím no, zmatečný a nezralý jako u puberťačky, co má deníček.

Slunik127
20.12.2021 2 z 5

Kdybych knihu necetla do vyzvy, patrne bych ji brzy odlozila a vratila do knihovny nedoctenou. Opravdu nemam rada tyhle radoby intelektualni rozvahy o nicem, kde se omila a opakuje stale to stejne dokola a vlastne se nikdy nic nerekne.

LooneyCZ
25.11.2021 2 z 5

Instantní moudra v krásně ilustrovaném obalu. Neměla jsem žádná přehnaná očekávání, chtěla jsem něco oddechového, jenže tady kromě obrázků nebylo nic, jen prázdné věty náhodně nasázené za sebou. Nazývat to fejetony nebo esejemi je přehnané. Jsou to spíš zápisky z deníčku. Na osobní deník je to ale příliš neosobní a myšlenky jsou často velmi obecné (láska je důležitá, děti jsou všechno, občas je život těžký). Témata se opakují až do totálního vydojení. Ačkoli jsem si obsah dávkovala po troškách, po přečtení více jak dvou příspěvků po sobě se mi začalo zdát, že čtu to samé stále dokola.
Hodnocení 2 hvězdičkami = 1,9 hvězdy za grafickou úpravu + 0,1 hvězdy za text.
P. S. Ano, přiznávám se, velkou část knihy jsem četla na toaletě.

Štěpinambura
17.11.2021 4 z 5

Kombinací vtipu a ilustrací to tvoří krásnou knihu.

Prske
09.11.2021 4 z 5

Fejetony mě bavily, bylo jich tak akorát aby mě bavit nepřestaly i přes často opakující se téma.
Co se mi opravdu líbilo - krásné ilustrace od sestry! :)

petra3597
05.11.2021 4 z 5

4* a to jen z důvodu, že forma fejetonů není asi tak úplně můj šálek kávy. Mám ráda příběhy,a to tak,jak jsme se to učili ve škole... Seznámení s postavami, vtahnuti do děje, zápletka, rozuzlení... :-))
Ale zpět k samotné knize- krásné ilustrace, vtipné postřehy z běžného života, ať už jsou to kapitoly o mužích, ženách, dětech, vzpomínání na rodiče, babičky... Jaké byly představy v dětství , v pubertě a jak ty představy během let odvál vítr někam do Tramtárie... Často se autorka snaží vtáhnout čtenáře různými úvahami, otázkami a přimět trošku k zamyšlení. Není to "buhvico" hlubokého, ale v mém případě nastalo pár úsměvných chvilek, kdy jsem se vrátila časem a říkala si, jak jsem zmíněné životní milníky a třeba také dospělost jako takovou přestavovala já...
Milé, vtipné čtení :)

" Štěstí je stejně jen takovej trik potravinarskyho a farmaceutickyho průmyslu. Spousta lidí by vám detailně popsala svoje štěstí,aniž by si uvědomila ,že popisuje reklamu na jogurt. Je to trik."

luckavarg
02.11.2021 2 z 5

Pěkná oddechovka, krásné ilustrace.

Alilka
13.10.2021 5 z 5

Kniha mě překvapivě bavila, protože jsem od ní taky původně moc neočekávala. Sáhla jsem po ní v knihovně, protože mnou vytipované knihy byly všechny vypůjčené... Nebudu tajit, přečetla jsem jí jak se říká jedním dechem, protože mě zajímalo jak to je dál... A na Aňu jsem změnila názor. Z namyšlené tlačenky bez vzdělání je pro mě najednou normální, milou ženskou, která si na nic nehraje..., i když je herečka. :-D Aňa je prostě talent od přírody.

Berulidemknihy
28.09.2021 4 z 5

Musím říci, že jsem od knihy nic moc neočekávala. Proto pro mě byla celkem příjemným překvapením:)
Mám podobné myšlenky a v knize jsem si pár oblíbených podtrhla:) Jednu hvězdičku ubírám jen z důvodu, že postupem času se mi zdály fejetony všechny stejné. Ale možná jde jen o mou osobní domněnku.

marketa1860
22.09.2021 2 z 5

Moc mě tento styl psaní nebaví, ani jsem se u čtení bůhvíjak nebavila. Kniha se líbila z pohledu formy - krásný deník s nádhernými kresbami autorčiny sestry.