P jako pivo

P jako pivo https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27048/bmid_p-jako-pivo-nXQ-27048.jpg 4 143 32

V roce 2007 zaujal Robbinse v New Yorkeru kreslený vtip zasazený do baru, kde sedí ob několik stoliček od sebe byznysmen a šupák, a muž v obleku komentuje jejich společnou žízeň: "Pochybuju, že by se dobře prodávala dětská knížka o pivu." Robbinsovi se to tak zalíbilo, že se rozhodl takovou knihu napsat. Pivo a mnohé o něm je jednotícím prvkem v příběhu o šestileté předškolačce Grácii Perkelové, která tráví čas nejraději se svým strýčkem Moem, jenž pivu značně holduje. Grácie si občas sama přihne a pak se jí zjevuje pivní víla, která ji odnáší do jiného světa.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

B Is for Beer , 2009

fifejda
16.07.2018 4 z 5

Humorná pohádka pro dospělé a možná i děti. Neotřelý námět, vtipná přirovnání a mistrovský vypravěč Oldřich Kaiser (audiokniha).

Michajela.cz
23.09.2017 3 z 5

Přišla jsem, četla jsem, přečetla jsem...
Nápad napsat pohádku pro děti o lahodném moku je vskutku originální!
Otevřela jsem si knížku a pivo. Mezi doušky dobře vychlazené dvanáctky jsem se stále usmívala. A tak to (alespoň podle mě) má být. Doslova jedním dechem bylo po knížce (a po třetím pivu).
Dočetla jsem a jdu na jedno točený!

whale77
17.02.2017 1 z 5

Jakože pro děti, jakože pro dospělé, čtenáři, vyber si. Podobně uzpůsobenou knížku napsal např. i Viewegh, jakože vyprávění stylem pro děti a přitom příběh (i) pro dospělé. Ale Vieweghovi se to povedlo, zatímco tady příběh nebyl dotažený, ani pro dětského, ani pro dospělého čtenáře.
Vyprávění o malé holčičce, která prožívá rozchod rodičů a další malé životní nespravedlnosti a omylem při tom vypije pivo. V pivním omámení k ní přilétá víla Pivoňka, která jí vezme na poznávací výlet, při kterém jí do nejmenšího detailu vysvětluje, jak vzniká pivo.
Knížka je vhodná spíš jako doplňující sranda-dárek, když někomu chcete udělat pivní narozeniny, pivní balíček.
Jinak ale pro mě knížka, kterou je zbytečné číst.

PLUSY: autor psát umí, hraje si hezky se slovy, je vtipný, milý, má mně osobně blízké názory a pohledy na život a svět.
Za hodně dobrý považuji jeho nápad na vílu Pivoňku (i když ho zahodil tím, že z ní udělal jen průvodkyni pivovarem - stručně řečeno).
Ozvláštňující je i grafické zvýraznění slova „pivo“ červenou barvou. Jestli je to však plusem, nebo mínusem, to nechám na posouzení každým dalším čtenářem.
MÍNUSY: autor místy tlačí na pilu, hodně zdůrazňuje, jakým supercool strejdou (Moem) je. Dosahuje tím bohužel, že mi jako čtenáři byl mírně nesympatický.
A co byl skutečný vopruz - exkurze v procesu výroby piva na asi čtyři kapitoly??? A naopak příběhový a dějový průběh celého roku shrnutý v půlce jedné kapitoly? Pfff!!!

ELMA
06.04.2016 4 z 5

Dospělácká knížka pro děti nebo dětská knížka pro dospěláky. Hlasuji pro tu druhou variantu.

BernardBlack
30.10.2015 3 z 5

Pro nás alkoholiky, je pivní víla Pivoňka sex symbol a nutnost:), ale jinak je knížka jen takový odpočinkový relax-ptákovinka:)

miroslav7393
09.08.2015 5 z 5

Haj di hou!

evasamankova
19.04.2015 4 z 5

Skvělý příběh. Nejen poučný a zajímavý, ale taky vtipný a s jistým lidským přesahem. Poslouchala jsem jako audioknihu a Oldřich Kaiser jako vypravěč nemá chybu!
Recenze audioknihy:

Bránolog
28.03.2014 5 z 5

Skvělá knížka o skvělém nápoji. Některé obraty fakt jen tak někdo nevymyslí. Budu si muset od toho pána přečíst něco dalšího.

Kaihomielisyys
27.04.2013 5 z 5

Hodně dobrá knížka...pivní víla mě vážně dostala..

jasmína
10.01.2012 5 z 5

Kniha mě zaujala svým nápadem, vtipem, nečekala jsem od ní prakticky nic, a mile mě překvapila.

Verrrunka
22.11.2011 4 z 5

Přečetla jsem během jednoho dne, což jen dokazuje, jak čtivá kniha opravdu je... Milá pohádka pro děti, příběh pro dospělé s filozofickým podtextem, to všecko se skrývá v této půvabné knížce, kde šestiletá holčička ze vzteku vypije plechovku piva, pozvrací se, následně potká pivní vílu Pivoňku, a ta ji vezme na výlet, kde se dozví vše důležité o pivu a jeho filozofii. Krásně ztřeštěné, neokoukané ilustrace.

holubTN
30.11.-0001 4 z 5

Milá detská kniha o pive, je to akýsi sprievodca pre deti, aby chápali, čo pod jeho vplyvom dospelí robia a prečo, tiež pomerne detsky vysvetľuje výrobu a mnohé zaujímavosti s ním spojené - v skutku zaujímavý počin, pre dospelého milé oddychové čítanie a občas dovod na zamyslenie, sám bych to však svojim deťom čítal až tak v tretej triede a to rozhodne nie som konzervatívny...