Ozvěna tenká jako vlas

Kniha obsahuje verše autora, který po několik let působil jako textař populární skupiny Spirituál kvintet. Básně obsažené v tomto souboru jednak spoluvytvářely a doplňovaly rozhlasový pořad "Host do domu" a jednak se stávaly i součástí vystoupení Spirituálu, kdy autor vytvářel texty na slova náhodně vybraná publikem. I když jsou básně ve sbírce často psány na jakousi objednávku, lze o nich přesto říci, že jsou koncipovány svěže a se smyslem pro humor a dokážou potěšit nejednoho čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19058/ozvena-tenka-jako-vlas-19058.jpg 3.25
Poezie
Vydáno, Radioservis

Kniha Ozvěna tenká jako vlas

MOu598
27.06.2019

Útlá knížečka. V první části milostné básničky - hezké, v druhé části básničky na několik předem zadaných slov - vůbec se mi nelíbilo.
K autorovi jsem se dostala tak, že jsem hledala báseň/píseň Spirituálu, která byla uváděna při posledním rozloučení s hercem p. Munzarem. Bylo to krásné, ale zatím jsem nenašla.
Citát:
"Jen věčné odcházení si člověk nese z cest."

timelady
18.02.2018

Za mě celkem zklamání. Některé básně měly dobré pouze dva tři verše, zbytek mě ničím nezaujal.
Osobně mám radši verše volné, nicméně proti nápaditým střídavým rýmům nic nemám, naopak si velmi ráda přečtu něco originálního a nápaditého, ale autorovy rýmu vám/drahokam či arkády/zahrady k tomu mají daleko.

František Novotný
česká, 1943

Kniha Ozvěna tenká jako vlas je v