Ozvěna tenká jako vlas

Ozvěna tenká jako vlas https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19058/ozvena-tenka-jako-vlas-19058.jpg 3 7 2

Kniha obsahuje verše autora, který po několik let působil jako textař populární skupiny Spirituál kvintet. Básně obsažené v tomto souboru jednak spoluvytvářely a doplňovaly rozhlasový pořad "Host do domu" a jednak se stávaly i součástí vystoupení Spirituálu, kdy autor vytvářel texty na slova náhodně vybraná publikem. I když jsou básně ve sbírce často psány na jakousi objednávku, lze o nich přesto říci, že jsou koncipovány svěže a se smyslem pro humor a dokážou potěšit nejednoho čtenáře.... celý text

Poezie
Vydáno: , Radioservis

MOu598
27.06.2019 3 z 5

Útlá knížečka. V první části milostné básničky - hezké, v druhé části básničky na několik předem zadaných slov - vůbec se mi nelíbilo.
K autorovi jsem se dostala tak, že jsem hledala báseň/píseň Spirituálu, která byla uváděna při posledním rozloučení s hercem p. Munzarem. Bylo to krásné, ale zatím jsem nenašla.
Citát:
"Jen věčné odcházení si člověk nese z cest."

timelady
18.02.2018 2 z 5

Za mě celkem zklamání. Některé básně měly dobré pouze dva tři verše, zbytek mě ničím nezaujal.
Osobně mám radši verše volné, nicméně proti nápaditým střídavým rýmům nic nemám, naopak si velmi ráda přečtu něco originálního a nápaditého, ale autorovy rýmu vám/drahokam či arkády/zahrady k tomu mají daleko.

František Novotný
česká, 1943
2020  98%Jak se hladí duše
2017  94%Tichá vůně slov
2009  93%Buďme
2001  66%Ozvěna tenká jako vlas
2009  87%Blažení

Kniha Ozvěna tenká jako vlas je v