Ovšem

Ovšem https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358527/bmid_ovsem-bOO-358527.jpeg 4 822 195

Ze života za kamerou. Bez filtrů. Bez scénáře. O všem. Ve sbírce osobních příběhů, básní a fotek sdílí Karel Kovář cestu obyčejného kluka z malého města, jehož život se během pár let otočil doslova vzhůru nohama. Od téměř idylického dětství, přes komplikované dospívání a tragikomické vztahy, až po budování kariéry na YouTube a smíření se se svou identitou. O stránce života, která byla důsledně skryta. O rodině a snaze zůstat sám sebou. O slzách smutku, štěstí a hlavně smíchu, protože toho není nikdy dost… Jednoduše o všem!... celý text

Ani832
15.05.2020 5 z 5

Styl psaní je jednoduchý a čtivý. Kdybych vám předložila kousek textu z téhle knížky, určitě byste hned poznali, že to psal Kovy. Má prostě svůj specifický styl a tak máte pocit, že vám všechny příběhy Kovy vypráví v jednom z jeho videí. Napsáno upřímně, krásně, od srdce. Co musím určitě vyzdvihnout: kniha je vážně skvěle zpracovaná po grafické stránce a jde vidět, že si s tím dal někdo práci. Moc se mi také líbily básničky, které byly dost k zamyšlení.

Já jsem nadšená.
4,5*/5*

Popko
04.05.2020 4 z 5

Zajímalo mě, co čtou dnešní teenageři a přečetla jsem si tuhle knihu. Je psaná jednoduše, upřímně, bezprostředně a na jeho věk krásně. Je skvělé, že si tak mladý člověk uvědomuje, že čas letí a pokud se nerozhodneme a nezačneme hned teď, budeme jenom snít.

Marfuška89
24.03.2020 5 z 5

Tato kniha je skvělá! Vůbec, ale vůbec není strašná :-) ! Jen mě mrzí, že nemáš ten knoflík :-( :-D .

Maritza
21.02.2020 5 z 5

Za dvě hodiny jsem měla přečteno, úžasná knížka, vtipně napsaná. Doporučuju

knihomol1985
20.02.2020 4 z 5

Knihu jsem si přečetl a jsem spokojen - spíše pro mladé a oceňuji upřímnost knihy...

hapac
18.02.2020 4 z 5

Knížka do výzvy a taky zvědavost po jeho účasti ve Star Dance. Líbí se mi jeho názory, upřímnost, s kterou píše o sobě, svých pocitech, zkušenost a zkrátka o svém životě. Ač mlád, tak nad jeho názory smekám klobouk.

Gabi13
19.01.2020 5 z 5

Šikovný mladý muž. Je moc příjemné číst o někom mladém, který si sám vybudoval jméno a měl za sebou krásné dětství, pevnou a milující rodinu. Chce se .i říct, že to přeji všem. Karel o tom moc hezky a s láskou píše a myslím, že právě tady začíná ten úspěch. Sleduji Kovyho dál a líbí se mi jeho názory, jeho všeobecný přehled i nadhled.

david9690
12.01.2020 4 z 5

Knihu jsem si přečetl kvůli tomu, že syn je Kovyho velkým fanouškem a také se aktuálně pro mě celkem zviditelnil ve StarDance. Takže jsem si říkal, že si přečtu tuhle knížečku a zkusím toho človíčka poznat trochu více. Je to taková oddychovka, v některých pasážích jsem se docela fakt pobavil a protože mám rád kreativitu a kreativní lidi kteří se nebojí udělat i třeba blbosti, dělat si legraci sami ze sebe, tak můžu říct, že Kovy je přesně ten typ člověka a byl mi celkem sympatický. Velmi se mi líbilo, že z toho jeho povídání o sobě vyzařuje takové pozitivní odhodlání a hlavně sebeuvědomění, že za to kam se dostal a jak se vyvinul může být vděčný hlavně své rodině, která ho inspirovala a maximálně podporovala a zajišťovala mu podmínky a impulzy ke kreativnímu sebeprojevování se. Pro teenagery opravdu fajn a myslím že i dospělý člověk tam muže najít docela dost dobrých myšlenek a podnětů.

Poetika_slov
09.01.2020 5 z 5

Každý jej zná, s úsměvem na tváři chodívá. Napsal už druhou knihu, leč já ani tu první ještě nečetla. Mou hrubost jsem však brzo napravila, a v novém roce se do ní konečně pustila. Stránka za stránkou mi tiše utíká, rozvléká příběh jednoho youtubera. Jak to vše zpočátku bylo, než se to celé s rokem 2012 proměnilo, a z minecraftu se influencerem stal. Od malého chlapce, co jako bramboru vesmír kreslí, vyrůstá v youtubera s inspirací. S každou stránkou ho poznávám ještě víc, jeho láska k jídlu či cestování mi ukáže druhý líc, že žije naplno, a to z plných plic. S humorem vypráví své zkušenosti, aby jste i vy našli své přednosti. Svoje srdce na ruku ti dává, své city všem přiznává. Každý je jiný a přitom stejný, neodsuzujme lidi podle nálepky. Občas má úspěch své stinné stránky, všude se hrnou samé pozvánky, a s nimi i nějaké ty přetvářky. Celou knihu podtrhují vábivé fotografie, a někde tam najdeme i trochu té poezie.

Roscata
05.01.2020 5 z 5

Jako asi každý, i já si prošla obdobím, kdy jsem sledovala všemožné české youtubery a hledala ty, kteří mě osloví. Kovy je jeden z mála, ke komu se pravidelně vracím. Baví mě jeho otevřenost a vyjadřování a hlavně oceňuji, že se nevěnuje jen tomu vtipnému ale snaží se i vzdělávat a přibližovat lidem i složitější téma. Je to sympaťák a stejná je i jeho kniha - plná otevřenosti, citu, humoru, inspirace ale i vážnějších témat. Kovy to má prostě v hlavě srovnané a já se těším čím nás překvapí příště.

Laduš94
03.01.2020 4 z 5

Asi už úplně nepatřím do cílovky, ale Kovy je příjemný člověk a jeho životní nadhled a názory jsou mi dost blízké.

anca_s
30.12.2019 4 z 5

Ano, také jsem si prošla obdobím, kdy jsem sledovala všemožné české youtubery, a právě jediného Kovyho sleduju na youtube dodnes. Proč? Protože je to sečtělý člověk, co si uvědomil, že lze natáčet i vzdělávácí zábavná videa a ne jenom nějaké lets'playe, challenge apod.
Kniha se pěkně četla, líbil se mi kontrast těch milých vzpomínek a zážitků a pak upřímných výpovědí.
I když ve 20 letech není úplně ideální psát autobiografii, tak i přesto Kovy měl spoustu zajímavých informací, se kterými se chtěl podělit i s ostatními.

8bitsamurai
25.12.2019 3 z 5

Velmi mě překvapilo, že tak mladý člověk může napsat svůj životopis. To překvapení bylo ale příjemné a kniha má rozhodně co nabídnou. Dobře čte, je zábavná a upřímná.

LadyCotton
13.12.2019 4 z 5

Kniha je určena (pravděpodobně) hlavně pro čtenáře v teenagerském věku. Pro ně je totiž nejen knihou jejich oblíbeného youtubera, ale rozhodně motivační knihou. Kovy je mladý muž, který "to má v hlavě srovnané".
Mě v knize chybělo (byť tomu bylo věnováno pár stránek na konci knihy) to, jak se z něj stal onen slavný youtuber - já totiž na jeho videa prakticky nekoukám, ale ráda čtu knihy o úspěšných lidech, kteří ve svém oboru něco dokázali - o jejich začátcích, cestě apod.
Kniha má pěknou vazbu, spousty fotek a básniček a styl psaní je stejně sympatický a upřímný jako Kovyho vystupování (nejen v letošní StarDance). Ocenit by se měl i fakt, že kniha byla skutečně o všem :-)

Angelo
11.12.2019 4 z 5

Čtivé :)

Pjottrr43
21.11.2019 4 z 5

Tak trochu jiná životopisná kniha. Ovšem.

elenai
17.11.2019 3 z 5

Kovy je odvážný, že šel s kůží na trh. Obdivuju ho za to a tleskám jeho talentu. Mně je o něco víc a nejsem ani Youtuberka a ani spisovatelka. :-D Ale nezlobte se na mě za to, že nebudu z této knihy unesená. Asi nejsem cílová skupina. :-) Některé myšlenky a názory se mi líbily a zaujaly, ale jsem ráda, že jsem si knihu jen půjčila z knihovny.

helusa2
20.10.2019 5 z 5

Konečně jsem se díky výzvě rozhoupala a knížku Ovšem, kterou jsem doporučila k zakoupení do školní knihovny, jsem si konečně z knihovny "ukradla" (musela jsem vystihnout okamžik, kdy ji zrovna někdo vrátil a další ještě nepůjčil) a rychle ji přečetla.
Youtubery obecně nesleduji, ale Kovyho jsem zaregistrovala díky svým dětem a připadal mi zajímavý. Těch pár videí, které jsem viděla, mě opravdu zaujalo i pobavilo. A nejinak tomu bylo i s touto knížkou - velice mě potěšil! Má to v hlavě srovnané a má co říct. A umí to říct mile, lidsky, optimisticky, zábavně a moudře - byť je toto slovo vzhledem k jeho věku neobvyklé. Jen tak dál, Kovy! Těším se na iPohádku!

OliviePaszová
18.09.2019 4 z 5

super kniha. Taková lehká oddychovka

KristýnaMy
19.08.2019 5 z 5

Naprosto skvělá. Doporučuji číst v ne moc veselých chvílích, protože Kovy je opravdu jedno velké slunce, moudré slunce :))