Ovidius

Děj vypráví mladý Marcus Corvinus, za nímž jednoho dne přijde jeho krásná klientka Rufia Perilla s prosbou, aby Marcus zařídil převoz ostatků jejího nevlastního otce, Ovidia, který byl dlouha léta ve vyhnanství, zpět do Říma. Přestože Corvinus věří, že úkol je snadný, úřady mu nechtějí vyhovět a dokonce se mu dostává varování. Marcus Corvinus je však rozhodnut zjistit, co stojí za Ovidiovým vyhnanstvím...
Můj komentář: Naprosto skvělá kniha. Díky tomu, že vypravěč, Marcus Corvinus, je trochu svérázný, samolibý a přidrzlý mladík, hned vás jeho vyprávění chytne. Stejně tak i závěrné rozluštění celého případu. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331/ovidius-331.jpg 4.323

Marcus Corvinus (1.)

Ovid (1991)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Oldag

braunerova

Vše už za mě řekl Trudoš. Já bych jen doplnil, že musíte mít o římské historii už hodně načteno, abyste si vychutnali autorův ostrovtip a ocenili jeho historické analýzy.

"Všichni jsme v podstatě egoističtí dacani, my římští hoši z vyšších vrstev. Vždycky jsme takoví byli a vždycky budeme. Je to naše slabost i naše síla, vlastnosti, díky nimž je Řím tak veliký a vinou kterých je tak prohnilý."

trudoš
18.05.2016

To co je na téhle knize nejvíc sympatické, a zároveň to spoustě lidem šlápne na kuří oko, je autorův styl vyprávění. Ten se totiž vykašlal na nějaké dobové vyjadřování a chování. Podobně jako Lindsey Davisová, která se alespoň - co se týče autenticity kulis - snaží držet při zemi, David Wishart prostě jen využil oblíbené historické reálie starého Říma a dělá si v nich, co chce. Ale funguje mu to.
Plusem je, že se nebere vážně. Jeho Marcus Corvinus sype cynické hlášky z rukávu a pomocí sarkasmu se dostává jak přes překážky, tak do nich. Vtipné průpovídky bohužel nezakryjí fakt, že po první třetině začne příběh stagnovat. Zbylé dvě už se jen kombinují konspirační teorie, až nakonec zůstane ta pravá. Jenže poslouchat neustálé „Mám to! Zapomněli jsme na tuhle informaci! Muselo to být takhle...“, chce přece jen trochu benevolence. Navíc je dost pravděpodobné, že vám smysl hrdinovy role v průběhu čtení začne unikat, stejně jako mně. Tak doufám, že se další díly v tomhle ohledu polepší.

astroweb
16.04.2016

Čtivá historie, vlastně historická krimi, jak se dneska uvádí, antika je moje srdeční záležitost už od mladých let. S tímto autorem jsem se seznámil poprvé. Líbilo, i když, přes někdy třeskutý humor, jsem musel bedlivě dávat pozor, kdo je kdo a o čem kdo.

David Wishart

David Wishart