Outsider

Outsider https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411130/bmid_outsider-uso-411130.jpg 4 1174 301

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkazy DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo snad může?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Outsider , 2018

kethy
29.05.2021 5 z 5

Také jsem patřila k té části čtenářů, kteří si mysleli, že pan King už nedokáže napsat nic nového. Ale opak je pravdou. Sicu tu každý viděl jisté aspekty z jiných knih, ale tak už to prostě je. Rozhodně je Outsider perfektním čtením a můžou si jej přečíst i ti, kteřéí zatím žádného Kinga nepřečetli. Jo a seriál natočený podle této předlohy také není k zahození.

knihomolka525
08.05.2021 2 z 5

a jak níže píše Svatopluk..Právě to hororové mysteriózno mě přestalo bavit.Do poloviny pracuje spisovatel s jedním tutovým pachatelem pak se vynoří dalších několik.Dialogy v cizím jazyku pak jakoby přeloženým.To se hodí do filmu a ne do knihy.Mám ve své soukromé knihovně několik starších knih Kinga a jsem ráda že tuto mám jen zapůjčenou.Zklamání.

HŠ
05.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Dvě třetiny knihy jsou na plný počet, pak se objeví Holly (stylem přišla jsem, viděla jsem, vyřeším, odcházím) a to mě už tolik nebavilo. Možná je to taky tím, že jsem Mr. Mercedes četla už kdysi, takže si nevybavím, čím si Holly prošla, na co neustále naráží. A také ten pocit, že tohle všechno už tu nějakým způsobem bylo. Ale co můžu chtít po spisovateli, který napsal skoro již 100 knih? Největší průšvih byl překlad a chyby v textu. Sem tam chybějící uvozovky, občas nesmyslná věta, to mě hodně mrzelo.

Svatopluk
28.03.2021 3 z 5

Co dodat, dobrá a napínavá detektivka s příměsí hororového tajemná tak jak to umí S.King

mrsterezz
10.03.2021 4 z 5

Kniha se mi četla opravdu dobře. Bavil mě příběh, zápletka i konec knihy. Byly mi velice sympatické i postavy, na čemž mi v knize záleží. Dokázala jsem si v hlavě krásně představit prostředí a místa, kde se děj odehrával. King nezklamal.

ejwa1937
18.02.2021 5 z 5

Jako vždy perfektní. El Cuco... To nechcete potkat ...

Janina2609
13.02.2021 5 z 5

“Šílené nápady, které náhodou zapadají do skutečnosti jako do rukavice.”
“Vesmír nemá žádný konec.”
Další ze skvělých “kingovek”. První část knihy má poměrně spád, je čtivá, ale teprve za polovinou se děj s příjemným nadpřirozenem, typickým pro autora, rozjede naplno. No a závěr nemá chybu...
Zážitek ze čtení hodnotím jednoznačně plným počtem *.

esfinge
11.02.2021 2 z 5

Veliké zklamání. Kinga mám načteného, jeho knihy sbírám, ale tahle je pro mě suverénně nejslabší. Slibný začátek, ale to bylo vše.

Ondrapt
10.02.2021 3 z 5

(Spoiler) Začátek a první třetina knihy je velice dobrá, tajuplná a napínavá. Člověk na dvou místech najednou.... Od chvíle, kdy to začne směřovat směrem nadpřirozeno, to ztratilo šťávu a nějaké napětí. Skutečně jsem čekal nějaké daleko uvěřitelnější rozuzlení.

pinkstrom
31.01.2021 4 z 5

Nevím čím to je, ale nové kingovky mi už nepřijdou tolik napínavé, strašidelné a postrádají takové to kingovské kouzlo, které vás u starších knih úplně pohltí. Outsider ale patří k těm lepším. Kombinace detektivky a nadpřirozena vlastně docela funguje a kniha mě vesměs bavila.

Lucie85
31.01.2021 4 z 5

Jakožto fanoušek Kinga mě knížka opět bavila, ale oproti jiným Kingovkám je Outsider bohužel trochu slabší, hlavně v děsivosti a napínavosti.

Beebee
05.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Obsahuje spoiler: Moc zajímavé téma, podezřelý je v době vraždy nade vší pochybnost na dvou místech současně. King jako obvykle uchopil téma a zpracoval ho sobě vlastním mysteriózním způsobem. Naštěstí jsou v knize otevřené hlavy, které se dokážou podívat rozporuplným faktům do tváře. A že z toho vyjde zrůda ne z tohoto světa? A jak jinak? V první části děj budí nenasytnou zvědavost, příliš se nerozvine do epické šíře, spíše je komorní. V druhé části se přijde na viníka, aha, takže takhle.... Ve třetí se hrdinové snaží vraha eliminovat, což se jim povede za cenu života několika méně zajímavých postav, které si nestihneme pořádně zamilovat (souhlasím s příspěvkem od Petra5167). Pěkná jednohubka. Možná dvojhubka. King nezklamal, ale jedná se o kapku slabší opus.

callahanh
03.01.2021 4 z 5

U Outsidera je nutné mít Kinga trochu načteného, protože jedině pak čtenář ocení několik narážek na jeho předchozí díla. Na druhou stranu ale poté musí uznat, že Outsider se zařadí k těm slabším románům, protože v něm není nic originálního a King nabízí variace na svá vlastní díla. U většiny spisovatelů by to byl problém, u něj ale tolik ne, protože atmosféru naprosté bezmoci a úplného zla umí vytvořit jako málokdo a pořád to funguje. První část knihy byla výborná, protože tu pracuje s určitým tajemstvím, kdy je jasné, že je něco špatně, protože člověk nemůže být na dvou místech najednou, tady to ale vypadá, že ano. Tím pádem vysloveně láká na další čtení. Zbylé dvě třetiny pak trochu upadnou, protože na řadu přichází všudypřítomné zlo, s nímž je třeba se utkat, což pochopitelně pro Kinga není nic nového a toto téma už nabídl v mnoha svých knihách a mnohdy atraktivněji zpracované. Fanoušky pak určitě potěší návrat jedné z postav trilogie Mr. Mercedes, která do případu vnese nové světlo a hraje v něm důležitou vedlejší roli a klidně by tu mohlo být našlápnuto na další podobnou sérii. O tom, že King píše čtivě, děj má spád a charaktery jsou propracované i na menší ploše, nemá smysl se zmiňovat, protože to je naprostá samozřejmost. I když se Outsider nezařadí k tomu nejlepšímu, co kdy King napsal a na opakované přečtení to zatím nevidím, pro všechny jeho příznivce jde samozřejmě o povinnost, která naštěstí nezklame, jen možná tak úplně neuspokojí. 70 %

michal3736
23.12.2020 4 z 5

V poslední době jsou to samé detektivky, ale tato byla opět dobrá. Kniha opět napsaná bravurně a na finále jsem se těšil. Přesto detektivky nejsou to co mě tak moc baví.

BernardBlack
14.12.2020 3 z 5

Štefane, tentokrát za slabé tři a to jen díky výbornému začátku, pak je to satanžel prudký sešup dolů:(kterému nezabránilo ani jindy Tvé silné nadpřirozeno:)
Navíc opravdu bylo nutné do příběhu opět propašovat tu "všetečnou krávu" (viz trefná citace z knihy:) a spolu s ní, většinu negativ "hlídkové trilogie"...

adel_pe
09.12.2020 3 z 5

Je to knížka od Kinga, s tím se musí počítat. Nebyla špatná, ale není to můj šálek.

Janetg
07.12.2020 3 z 5

Tohle byla dřina. Moje první kniha od Kinga, a nejspíš i poslední. Musím uznat, že zápletka je velmi dobře propracovaná, to by jeden nevymyslel. Bylo to pro mě tak napínavé, až nudné. Občas zbytečné kapitoly, které nebyly pro příběh důležité. Konec docela zklamání, ale to je u Kinga známá věc. Pro mě průměrná kniha a závěr je asi takový, že zůstanu u filmových zpracování.

Jančislava
05.12.2020 5 z 5

Knihu jsem dlouho odkladala, protože jsem četla, že je to těžké čtení pro matky a to zvláště pro ty co mají syna. Je pravda, že zacetek nebyl pro mě příjemný. Podle názvu jsem čekala něco trochu jiného, ale příběh se mi líbil. Zajímavý námět. Jsem ráda, že jsem zase mohla potkat postavu z jine knihy. Konec se mi líbil, protože nebyl příliš komplikovaný a naštěstí ani moc děsivý, což jsem uvítala neb jsem knihu četla vždy večer před spaním. Za mě mohu knihu doporučit dál.

majc
29.11.2020 3 z 5

Kniha to nebyla špatná. Ale něco mi tam chybělo, příběh jsem neprožívala tolik, jako u jiných klasických Kingovek. Asi je to tím, že jsem se tolik nedokázala zžít s postavami. Každopádně brutalita tomu opět nechyběla, nápad se mi také líbil.
Líbily se mi tam i narážky na knihu Mr. Mercedes (viděla jsem zatím pouze seriál, knihu jsem ještě nečetla). I tak jsem si knihu dokázala užít, i když jsem se do čtení občas musela nutit.
Btw, seriál, který je podle této knihy, je podle mě strašný a docela lituju, že jsem se na něj podívala a nechala si tak zkreslit vzpomínky na tuto knihu.

petra5167
26.11.2020 3 z 5

Jak je tu již několikrát zmíněno - začátek byl skvělý a pak se to nějak zadrhlo. S příchodem Holly na scénu mě kniha začala celkem nudit. Chvilku mi přišlo, že čtu To (hlavně v podzemí). A musím konstatovat, že mi dost chybělo napojení se na postavy, což většinou u knih Kinga nepostrádam. Když ke konci dojde k přestřelce, bylo mi i jedno, kdo tam zemře.