Outsider

Outsider https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403472/bmid_outsider-W6f-403472.jpg 4 1162 300

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Outsider , 2018

cube6
cube6
13.04.2020 4 z 5

Hororově laděná mysteriózní krimi Outsider se z počátku tváří jen jako drsná kriminálka, ale to by to nebyl King aby tam nepřidal nadpřirozeno.
Což rozhodně není ku škodě, jen mi přijde, že King už zde malinko vykrádá sám sebe. Námět nejdřív lehce připomíná jeho starší počin Temná půle a poté zase jeho asi nejznámější kousek To.
Osobně mě více bavila první polovina knihy než ta texasská závěrečná část, ale i přesto příběh hezky graduje a není zbytečně roztahaný jak má občas King ve zvyku.

Hodnocení : 7,5/10

martina8176
martina8176
13.04.2020 3 z 5

Nemůžu než souhlasit s Krchnaidou, která má komentář kousek pode mnou. První seznámení s Kingem. Asi jsem si měla vybrat něco staršího. Řbitov zvířátek nebo To. Outsider mě nenadchnul tak, jak jsem očekávala. Bylo to napínavé, to ano, ale závěr mi přišel docela nudný.

Radim.01
Radim.01
11.04.2020 3 z 5

Klasické dílo od Kinga. Opětovné setkání s Holly bylo potěšující..

Knižní střípky
Knižní střípky
10.04.2020 4 z 5

Jestli toto je King ve své slabší formě, jak mnoho jeho znalců a skalních fanoušků píše, tak se s ním v jeho vrcholné formě teda asi fakt potkat nechci. Na mě tato kniha zapůsobila opravdu šíleně a vůbec nevím, co teď budu dělat, když jsem až do zítřka sama doma. Bylo to perfektní, děsivé, skvělé.

DasaN
DasaN
10.04.2020 4 z 5

Napínavý příběh, který drží čtenáře v napětí a umí vtáhnout do děje. Klasika od Kinga prostě nezklame.

Krchnaida
Krchnaida
04.04.2020 3 z 5

Moje první knižní seznámení s Kingem. Docela zklamání, čekala jsem něco víc.

Lavender756
Lavender756
03.04.2020 3 z 5

Jsem na vážkách...knihu jsem četla až do úplně posledních pár kapitol poctivě, bez přeskakování. Je dobře vystavěna, udržuje v napětí, ale najde se tam vcelku dost postupových chyb v práci detektivů a divadlo na schodech se může stát snad jen v Americe. Pachatel a vše kolem něj už i na mě bylo trochu přes čáru,jaksi neuchopitelné. Neurazí, nenadchne...

Lindulinek
Lindulinek
03.04.2020 5 z 5

Od Kinga jsem se dlouho držela dál, nicméně po tom, co jsem viděla film Osvícení a seriál Outsider, jsem se začetla a jsem nadšená. Doma mám další 4 jeho knihy a moc se na ně těším.

zd0981
zd0981
01.04.2020 4 z 5

Dobré, řekl bych takový standardní King. Pasáže s mexickými pověrami byly zdlouhavé a nudily...

babsi66
babsi66
30.03.2020 5 z 5

Ačkoli jsem Kingovy detektivní příběhy vždy měla spíše za ty "horší" z jeho tvorby, Outsider mě velice mile překvapil. Je to King, tak jak ho všichni čtenáři znají, skvělé postavy, zajímavý námět, má to atmosféru a není to dějově přeplácané.

Nomia
Nomia
30.03.2020 4 z 5

Je to dobré, dokonce velmi dobré, ale bohužel vím, že King dokáže napsat knihy, které mi proniknou až do morku kostí, kde si budu pamatovat i zdánlivě bezvýznamné postavy ještě jako vetchá stařenka, ale Outsider to naneštěstí není.

Nenechte se mýlit, jak už jsem říkala - je to opravdu dobrá kniha. Nicméně není to pro mě nic fenomenálního a převratného, co by se stalo mou novou srdeční záležitostí. King opět servíruj, to co tak skvěle umí, je to napínavé, tajemné, místy strašidelné a jako vždy skvěle promyšlené.

Ale možná díky tomu, že už jsem od něj četla xxx knih, tak se mi to nezdá jako taková bomba. Kvalitně odvedená práce, která bude bavit valnou většinu čtenářů. A nebojte husí kůže se dostaví.

povi
povi
26.03.2020 5 z 5

Starej dobrej King:-)Opět kousky dalších děl-IT,Temná věž,Tělo....Milované Ka:-)Moc se mi kniha líbila:-)

jiri77
jiri77
24.03.2020 4 z 5

Klasický King jak ho známe. Temnější atmosféra ,jedinečný popis postav a prostředí a hlavně skvělý děj knihy. Kniha mě bavila ,a ted' se mohu v klidu kouknout na seriál.

Radim027
Radim027
20.03.2020 4 z 5

Prostě King.. co dodat. A bohužel i jeho slabina na konci knihy... Pro fanoušky ideál, se všemi jeho přednostmi ale i očekávanými zápory (ach ten konec...).

Kurt_Teplice
Kurt_Teplice
18.03.2020 4 z 5

Klasický King (thriller s prvky nadpřirozena) s trochu slabším/uspěchaným koncem. Napětí jede hned od začátku knihy naplno, v úvodní části se mi obzvlášť líbí netradiční forma střídání vyprávění se zápisy z výslechů. Jako celek je Outsider velmi zdařilá kniha a často jsem si nostalgicky uvědomoval, jak se mi vrací pocity, které jsem zažíval, když jsem před dvaceti lety čítal svoje první knížky od Kinga (Geraldova hra, To, Nezbytné věci a další).

de_baques
de_baques
18.03.2020 4 z 5

Zdařilé dílko, nevybočuje z Kingovských mezí, jednoduchý námět, mistrné rozvíjení příběhu, hra s detaily a bohužel i obvyklý nenápaditý, negradující konec.

zpevSusannah
zpevSusannah
13.03.2020 5 z 5

Tohle je zase náš starý, dobrý King!
Outsider je knihou, kterou jsem si náramně užila a to až do poslední tečky. Dočkala jsem se zde skvělého dua jménem detektivka - nadpřirozeno. Tento "pár" v Kingově podání nikdy nezklame a jednoznačně zapůsobil na mě tak, že jsem nedokázala knihu odložit. Musela jsem ji tahat všude :-).
A bonus navíc - opětovné setkání s Holly. Jak mi ta holka chyběla! :-)
Dávám pět kvalitních hvězd, váhajícím lidem doporučuji a se spokojeným úsměvem ukládám knihu do mé knihovny k zaslouženému spánku.

Jarmila97
Jarmila97
13.03.2020 5 z 5

Kniha byla opravdu skvělá ač jsem to nečekala dej mě opravdu chytil ale ten konec je takový uměli moc fantasy jinak se mi kniha hrozně líbila

Tadeusz
Tadeusz
11.03.2020 3 z 5

Knihu jsem si přečetl: A) protože jsem chtěl mít náskok nad přítelkyní se kterou jsem se koukal na seriál (se kterým se kniha zdá se hodně rozchází) B) čtenářská výzva C) protože by to byl můj první Stephen King.

Kniha mě nějak nenadchla, dala by se z ní udělat kratší a výstižnější povídka. Nicméně ji patří velké díky, že se Stephen Kingem se ještě někdy potkám, minimálně z podnětu komentujících danou knihu odkazující právě na "klasického" Kinga nebo "jiného" Kinga.

Edera
Edera
07.03.2020

King už mě v knihách i ve filmu děsí pěknou řádku let. Dokáže vytvářet pozoruhodné světy a nesmírně působivé příběhy. Tenhle jeho další sugestivní počin o lidech, kteří jsou i nejsou na jednom místě najednou, kde opět ošklivě umírají nevinní lidé a postavám se dějí víc než nepříjemné věci, je toho důkazem.
Kingu, mám z tebe respekt.