Outsider

Outsider https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403472/bmid_outsider-W6f-403472.jpg 4 1170 301

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Outsider , 2018

nula87
11.04.2023 5 z 5

Je skoro až neuvěřitelné, jak King jde s dobou a i ve svém věku vystřihne další skvělou knihu. Knihu, která má naprosto skvělý a bechderoucí úvod, ve kterém jde zatím "jen" o detektivku, a nakonec ji splete do mixu detektivky, horroru a nadpřirozena takovým způsobem, před kterým nezbývá než smeknout.

miklis
09.04.2023 3 z 5

Ke Kingovi se občas vracím, s naději, že vytvoří zase něco, co mě bude fascinovat jako Řbitov zvířátek, To bohužel už léta hledám marně a ani Outsider to nevylepšil.

Termina
24.02.2023 2 z 5

Rozhodně nepopírám, že by King neuměl psát .. jen to prostě a jednoduše není četba pro mě .. od něho první a zaručeně poslední kniha co jsem přečetla .. DÍK!

pazdy15
07.02.2023 4 z 5

V mnoha ohledech mi to přišlo podobné Beznaději. Tím neříkám, že to bylo špatně, ale zas až tolik jsem se nezačetl. Ovšem postavy a jejich vykreslení, a zvláště jedna extra, se mi moc líbily.

8182
22.01.2023 2 z 5

Knihu js četla jen kvůli výzvě, King mě nikdy přílis nelákal a pomalá detektivka s hororovou zápletkou mě nezaujala, četla jsem ji neúměrně dlouho a měla jsem problém dočíst. Celý příběh byl přílis málo uvěřitelný, obsahoval příliš mnoho hlavních postav a chybělou tempo. Zajímavá zkušenost to určitě byla. Utvrdila jsem se v tom, že King není autor pro mě.

KlariN
21.12.2022 5 z 5

Stephen King je ďábel, a ani v již poměrně úctyhodném věku neztrácí literární šarm, a smysl pro vynikající revizi v zásadě klasických zápletek. Zde brilantně zvládá skládat hold svým žánrovým souputníkům, a navíc do hry vrací jednu z nejmilovanějších postav vlastního univerza, a spolu s ní i jistou, výstižně pojmenovanou rekvizitu. A ano, nefalšovaně jsem se bál. Tisíceré díky, maestro Stephene. Těším se na další šupy!

zelda7
18.12.2022 5 z 5

Má první kniha od Stephena Kinga a jsem moc spokojená, výborný detektivní příběh.

Lenucha77
28.11.2022 4 z 5

Souhlasím s tím, že první dvě třetiny ok, i když druhá se začala nějak tahniut. Ta třetí se mi zdála spíš pro děti - já nevím. Ale v zásadě dobrá Kingovka, mistrně napsaná, tak jako vždy!

Teraesa
05.11.2022 5 z 5

Ďalší excelentný príbeh od Kinga. Pohltil ma od úplného začiatku, veľmi oceňujem kombináciu detektívnej práce so štipkou nadprirodzena. Postavy boli dobre rozvinuté, ich reakcie vierohodné. Vyskytlo sa aj niekoľko veľmi napínavých častí. Hodnotím piatimi hviezdičkami.

Princezna22
31.10.2022 3 z 5

Začátek byl uzasnej.. Skvělé, pak sem tam nějaké to bububu. Ale Teda za mě jsou lepší knihy od pana Kinga.. Tohle je ta mě takový ten střed. 3⭐

Witchann
15.07.2022 4 z 5

První dvě třetiny paráda, pak se to lehce zvrhlo do míst, které se mi úplně nezamlouvaly, ač nebyly přehnaně nechutné nebo překombinované. Ale dočetla jsem a nelituju. Celkově spokojenost.

anibeni
05.07.2022 5 z 5

Zajímavá detektivka z pera S.Kinga je bravurně napsaná, opět jsou zde perfektně zachyceny jednotlivé postavy.. I když nám druhá půlka knihy spadá tak trochu do žánru mysteriózního příběhu s prvky hororu, podle mě to nijak neubírá na kvalitě a napětí..

escapelle
26.06.2022 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších Kingových knih.
Král udržuje napětí od začátku do konce. Žádné pasáže které by mě nudily, přišly zbytečné, odváděly mě od hlavní myšlenky příběhu. I závěr se mi moc líbil, není to žádná překombinovaná slátanina, jak s oblibou Stephen své knihy končí.

A22Los
05.06.2022 1 z 5

(SPOILER) Opravdu jsme četli to samé? Mám takový pocit, že stačí vidět jméno King a už knížce dáváte plný počet. Za mě spoustu keců, omýlané to samé pořád dokola. Spoiler: Postava Holly Gibneyové mě nikdy nebavila, hrozná postava. Hlavního záporáka klepli po palici a tim to skončilo. No pěkná nuda. King už nějaký ten rok píše zautomatizovaně jak na běžícím páse... pokud to ještě píše King a ne nějaká parta studentů ve sklepě za pár šupů pod Kingovým jménem jako značkou.

Martial
30.05.2022 5 z 5

Skvělá kniha

ddkk
24.05.2022 4 z 5

Dočetla jsem a jsem ráda, že mám za sebou i sérii s Billem Hodgesem. Hezky se navazovalo...

Příběh začíná jako každý dobrý thriller až na to, že nic není tak, jak to vypadá. Což u Kinga asi není žádné překvapení. Všechno svědčí proti jasným pachatelům, ale současně všechno svědčí v jejich prospěch...Čím dál víc se věci zamotávají a nebýt lehce mystické Holly a zatvrzelého Ralpha, kdoví, jak by to bylo bývalo všecko dopadlo.

Ani já nejsem úplně nadšená z těch Kingových mystérií, z jeho posedlosti neustávajícím bojem dobra se zlem, ale Outsider měl drajv a bavil mě. I když ty vraždy a výměšky hlavního parchanta byly vážně zase dost eklhaft...

Doporučuji.

iLuciferie
20.05.2022 4 z 5

Knížka super, začátek mě hodně bavil, začlenění Holly ze série Billa Hodgese bylo příjemným setkáním (jen pozor, kdo ještě nečetl zmíněnou sérii a chystá se na ní, rozhodně doporučuji přečíst nejdřív ji - zde je prakticky vše vyspoilerováno!), jen konec mi až tak uplně nesedl, ale nevadí. Rozhodně příjemně strávený čas.

Hotovson
05.05.2022 5 z 5

Začátek nenápadnej, dalo by se říct tuctovej, jako v každym druhym thrilleru, ale je to King, tak podle toho se to potom začne ubírat a nemyslim si, že by knížka ztratila v druhej půlce na tempu, mně se to líbilo.

Asi bych si už měl konečně přečíst trilogii s Billem Hodgesem, zatim jsem čet jenom Pana Mercedesa a Holly se tu vyskytuje už ve druhej knížce mimo trilogii...má King těch postav holt moc, kdo si to má potom všechno pamatovat, zvlášť když se vyskytujou nejen ve svejch příbězích, ale zasahujou i do dalších :)

jfialova
28.04.2022 4 z 5

Mezi kingovkami to určitě nebude moje nejoblíbenější, ale jako vždy je příběh napínavý, postavy jsou perfektně vykreslené, celé to má spád a nechybí notná dávka napětí. Kdo je autorovým věrným čtenářem, nalezne v příběhu starou známou Holly z Mercedesového vraha-prolínání jednotlivých příběhů je prostě jeden z autorových neodmyslitelných bonbónků pro čtenáře, které nutí stále přemýšlet, proč mi je to nebo ono povědomé, na druhou stranu ti, co ještě neměli tu čest, se v příběhu neztratí.

michalmatousek
03.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Mrazivé. Zapeklité. Mysteriózní.

Dejte si pozor na El Cuca…

Brr!