Outsider

Outsider https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193164/outsider-193164.jpg 4 45 18

Jeden student. Jedna mladičká učitelka. Jeden krutý otec. Jedna zakázaná láska. Thomas Hutchins žije bez matky po boku násilnického otce, se kterým se neustále stěhuje. Nemá tak žádné přátele a jedinou útěchou je mu to, že se po skončení školy osamostatní a nějakým způsobem začne znovu žít. To by mu však na nové škole nesměla do cesty přijít půvabná učitelka Tara Jordan, která splňuje všechny jeho představy. Thomas se pouští do zakázané hry a je natolik posedlý myšlenkami o ní, že přehlíží drobná tajemství, které Taru zahalují. A malá tajemství jak známo vedou k jedné velké pravdě.... celý text

mia.com
31.12.2021 3 z 5

Mě ta strohost úplně nesedla, ale celkově se to rychle četlo, příběh byl celkem zajímavý, ale po čase zapomenutelný.

jaroiva
09.01.2019 5 z 5

... a to jsem si myslela, že je mi naprosto jasné, jak to dopadne. 10 bodů z 10 za to, že to tak nedopadlo.
Krátká knížka, ale o to zajímavější.
Navíc se mi nečekaně hodí do letošní výzvy.

nikinikiniki
27.04.2017 4 z 5

Krásně popsané romantické chvíle. Jen ten konec trošku překvapivej a poněkud... divnej.

dark.ma93
20.12.2015 5 z 5

Jsem nadšená! Sedl mi styl psaní i hlavní postavy mi byly blízké :) Já si zrovna nepotrpím na detailní popisy postav a místností a tak... Stroze psané, ale mně to takto sedlo!

Nika37
02.09.2015 5 z 5

Zpočátku jsem byla překvapená typografií textu, ze začátku se mi vůbec nelíbila, potom jsem zjistila, že se mi vlastně líbí moc a musím uznat, že se mi to tak moc dobře četlo.
Je to moc pěkná a napínavá povídka, o ději jsem musela přemýšlet ještě další den, jak mě jaksi zasáhl.
Celkem se mi líbil i prostý styl, autorka se nezdržuje popisem postav ani prostředí (to mě kolikrát strašně rozčiluje, když autor na celou stránku popisuje prostředí nebo danou situaci a ještě se snaží o poetické obrazy a výrazy), díky tomu se mi knížka fakt četla pěkně a ani chvíli jsem se nenudila.

Jak už tu někdo zmínil, i já jsem nadšená, že příběh vypráví právě Thomas, je to příjemná změna.
Určitě budu vyhlížet pokračování.

radka1397
18.03.2015 5 z 5

Zajímavý styl psaní, chvilinku trvalo než jsem si zvykla. Konec jsem už zhltla a těším se na pokračování.

Lea
21.01.2015 4 z 5

A mně se to líbilo! Našlo by se tam sice pár mušek, ale celkově si na styl, jaký autorka zvolila, nestěžuju ani v nejmenším. Dokonce mě i mile překvapila svou odvahou, pustit se do vyprávění z pohledu chlapce. A pro jednou to nebyl tak úplně sentimentální kýč, do kterého většina ženských autorů nezadržitelně klouže a mně tím čtení znechutí. A taky přestanu příběhu věřit. To se tady nestalo, takže, Nikki, jen tak dál. Ráda si od tebe v budoucnu zase něco přečtu.

PetraBery
08.01.2015 4 z 5

Příjemné počtení... Styl psaní mi vůbec nevadil, trochu mě překvapil celkem rychlý konec... A mohlo to být určitě delší, skončilo to moc brzo... :o)).

Eleanorre
25.12.2014 5 z 5

Úprimne, vôbec som nečakala, že sa mi táto knižôčka bude tak páčiť. Kniha je napísaná pomerne originálnym štýlom, na ktorý som si musela zvyknúť a po čase už vôbec nebol rušivý. Príbeh ma dostal, dojal a opantal dokonale, takže keď som po chvíli čítania (jednak je knižka krátka a jednak som ju hltala) prišla na koniec, ktorý bol proste nečakaný a v takom okamihu, ktorý si pokračovanie proste vyžaduje, dostavili sa takmer abstinenčné príznaky a takmer som zošalela, že to pokračovanie na svete ešte nie je. Snáď sa ho dočkám a bude minimálne také dobré ako táto kniha.

ciniminisek
05.07.2014 3 z 5

Škoda, že to bylo tak krátké a málo rozvedené. ráda bych si přečetla další část. Styl psaní mi vůbec nesedl. Thomase jsem si moc oblíbila.
P.S. Odehrává se to v Anglii, přece nechcete česká jména v cizí zemi!

werusx
30.06.2014 3 z 5

Na knihu jsem se těšila a byla jsem zvědavá jaká bude. Na to, že je to krátké dílo, je tam zajímavého děje dostatek. Ale co mi vůbec nesedlo byl styl psaní. Nic takhle psaného už si znovu nechci přečíst, ovšem kdyby byl další díl taky takový, tak kvůli ději bych to překousla.
Na druhou stranu je fajn, že autorka přišla s něčím nezvyklým - alespoň pro mě. A taky jsem čekala české jména.

JajaAP
14.05.2014 3 z 5

Hmmm, dost zvláštní styl psaní. Nejenže text připomíná spíš básničku než román, ale i ta forma je neobvyklá, jako by celý příběh vyprávěl Tommy Taře. No bylo to zajímavý, ale svým způsobem se mi to líbilo. :-)

hrubik
21.04.2014 3 z 5

Knížka mě překvapila. Čekala jsem něco trošku jiného, bylo to na mě docela rychlé, ale příběh pěkný, mělo to nápad a hezky se to četlo. Mohlo to být víc propracovanější, ale jako povídka super.

shey
16.04.2014 3 z 5

Líbila se...škoda,že ten konec Nikki tak usekla :) Určitě si přečtu pokračování!

Jknr
24.03.2014 5 z 5

Líbila a moc!

Teressa
16.03.2014

Opravdu skvělá knížka, překvapila mě! Jen nechápu, proč téměř všichni mladí čeští autoři dávají svým postavám zahraniční jména. Nevím, proč je teď nenávist k naší vlasti tak moderní a všichni si myslí, že čím víc američtější, tím lepší, každopádně tohle se mi prostě nelíbilo. Jinak ale výtky nemám, protože to byla úžasná kniha!

kleria
07.02.2014 4 z 5

Úžasná kniha Nikki!! Vážně jsem nečekala, že se mi bude tolik líbit :), moc se těším na pokračování :) a za sebe můžu knihu jenom doporučit :).

Adele02
05.02.2014 4 z 5

Líbilo se, fakt že moc.

Kristina Čechová
česká, 1980
2014  78%Outsider
2016  96%Moje tělo: koučink (motivační průvodce a zápisník)
2017  95%Moje proměna

Kniha Outsider je v