Otto Schneider Zachránce Kovelu

Otto Schneider Zachránce Kovelu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490533/bmid_otto-schneider-zachrance-kovelu-TCf-490533.jpg 5 2 1

Kniha pojednává o životním osudu sudetoněmeckého nositele Rytířského kříže, který se během války vypracoval na velitele 7. roty, SS tankového pluku 5, elitní 5. tankové divize SS "Wiking". Kniha obsahuje přímé vzpomínky tohoto vojáka a čtenáře zanese do tvrdých bojů či tankových bitev v Polsku, Holandsku, Rusku, Maďarsku a Rakousku během druhé světové války. Toto dílo je vyjímečné i fotografiemi z osobního albumu Otto Schneidera, které dosud nebyly nikde veřejně prezentovány.... celý text

cendaj
14.02.2022 4 z 5

Po grafické stránce je to kniha povedená, jako zatím všechny knihy pana Posselta. Nemohu ale souhlasit s tím, že by pojednávala o životním osudu tohoto vojáka. Jedná se spíše o exkurz do historie několika jednotek zbraní SS a příběh Otty Schneidera se knihou táhne jako hodně tenká nit. To bude ale tím, že pravděpodobně samotné vzpomínky by na samostatnou knihu nevystačily.
Kniha je unikátní spíš fotografiemi, které z větší části nebyly ještě publikovány. Úplně chybí Ottův poválečný osud, ačkoliv zemřel roku 2004. A to je škoda, poválečné osudy bývají velmi často také zajímavé.

Thomas Posselt
česká, 1973
2019  100%Naši Němci díl 1.
2020  100%Naši Němci díl 2.
2021  90%Otto Schneider Zachránce Kovelu

Kniha Otto Schneider Zachránce Kovelu je v