Otrokyně lásky

Otrokyně lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30699/bmid_otrokyne-lasky-vZj-30699.jpg 4 187 33

Mladé vdově po zavražděném zemanovi se narodí dvojčata Gruoch a Regan. Prvorozenou dceru přiřkne vrah jejího otce svému synovi, zatímco Regan odejde v den svých čtrnáctých narozenin do kláštera. Matka představená však prodá krásnou plavovlasou dívku na trhu s otroky, kde ji koupí bohatý obchodník, aby ji věnoval jako vzácný dar svému příteli, córdobskému kalifovi. Nejdřív ji nechá zdokonalit v milostném umění u mladého učitele lásky Karima al Malina, syna ze vznešeného rodu. Regan, která přijme nové jméno Zaynab, pod jeho vedením zvládá nejen všechny milostné praktiky, ale učí se i vybranému chování, jaké se očekává od otrokyně lásky. Během roční výuky se do sebe Zaynab s Karimem zamilují, jejich láska je však zcela beznadějná. Karim musí odvést Zaynab kalifovi, který z ní učiní svou favoritku. Karim však ví, že na svou osudovou lásku nemůže nikdy zapomenout. A řada dramatických zvratů oba milence po letech opět svádí dohromady.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The Love Slave , 1995

Bergerac16
14.01.2024 4 z 5

(SPOILER) První část odehrávající se ve Skotsku mě opravdu vtáhla do děje, bylo to hezky postavené a sotva 15letá hrdinka překvapuje svou duchapřítomností, s jakou se potýká se vším, co jí příbuzní připravili.
Není dobrou křesťankou, ani oddanou dcerou, ani zavilou mstitelkou svého rodu, takže se nehroutí, a čelí s otevřenou myslí nové realitě, která jí otevírá nový svět - islámský, a uplatnění, o kterém neměla ani tušení.
Některá místa trochu dřela, ale jinak se to četlo dobře. Regan-Zaynab měla ve svém údělu konkubíny vysloveně štěstí na muže.

S troškou nadsázky: je to dobře napsaná pohádka o „Zlatovlásce Regan“ odehrávající se k reálných kulisách Córdobského chalífátu v 10.století. „Islámský Jiřík-Karim“ chalífovi Zlatovlásku „obstará“, zaškolí a doveze, ale jejich vztah dojde naplnění víceméně zázrakem.

Opravdu děsivá obálka knížky - na odplivnutí si :-)

uzivatel83509
01.06.2023 5 z 5

Kniha plná sexu.. "nejsem jen obyčejná kurtizána! Jsem otrokyně lásky!"
Co mi na knížce dost vadilo - to, že tam bylo hodně postav... hodně jmen, stále přibývající nové postavy... dokonce hlavní hrdince Regan se v průběhu knihy měnilo jméno na Zaynab.. i její společnici se měnilo jméno...
Ale jinak kniha celkově dobrá...

DanySolo
02.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Právě jsem dočetla a jsem spokojená. Kdo zná tuto spisovatelku nemůže nic jiného čekat.Je to její styl většinou se i zasmějeme protože to předčítám manželovi . Většinou netuší co říkám až do chvíle ,kdy si tam kde kdo hraje s jejíma ňadrama. Samozřejmostí je že každý dalšíilenec má větší a větší oštěp lásky . Nechápu ty rozezlené komentáře , tak to nečtěte. Co bych já uvítala kdyby se autorka vrátila k jejímu dvojčeti jak ta rozmazlovaná dopadla. A taky některá slova byla doslova antysexuální jako výměšek lásky = semeno a jiné Někdo tady zmiňoval věk hrdinky no tenkrát se s pářením začínalo daleko dřív to by jste milá zlata měla vědět umírali třeba ve 30ti takže co vás tak tankuje ??

uminaa
23.09.2022 4 z 5

Keď som predýchala vek hlavnej hrdinky (dnes trestné, v minulosti bežné) a ako sa s ňou zachádzalo, tak sa predo mnou začal odvíjať naozaj veľmi premyslený (a nebudem klamať aj veľmi erotický) príbeh. Zdalo sa mi, že autorka si dala záležať aj na opise prostredia a zvyklostí krajín, v ktorých sa príbeh odohrával. Prekvapilo ma, ako autorka dokázala "naložiť" na plecia hrdinov naozaj veľa, to som naozaj nečakala.

Tom.Majka
03.02.2022

Tak jsem před chvílí dočetla...a musím říct, že paní Bertrice opravdu uměla psát krásné romantické příběhy.Ano je to taková slaďárna,ale vůbec mi to nevadilo, popisování erotických scén,super a i když je mi už hodně přes třicet, připadala jsem si jako patnáctka.Za mě taková milá oddechovka,do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne a četlo se to opravdu moc dobře.

MAU256
31.08.2021 5 z 5

I přes první útrapy, které se Regan od dětství děly, se životem nenechala zastrašit. I přes to že v dětství nepoznala matčinu lásku, kterou ona v největší míře dávala své prvorozené dceři, v dostatečné míře se jí této lásky dostalo později. I přes to, že ji odkoupili a prodali do otroctví, přejmenovali na Zyanab - udělali z ní otrokyni lásky, se nenechala zlomit. Srdíčko mi puklo s ní, když jí zemřela milovaná dcera. Ale nakonec se její srdíčko dostalo k té pravé lásce, a tak to má přece v romantických knížkách být. Jen mě trošku mrzí, že tam nebyla nějaká zmínka o jejím dvojčeti, jak se u ní život po odchodu Regan vyvíjel dál. Knížku mohu jen doporučit.

leleia
26.05.2021 odpad!

Co jsem si zase nechala doporučit? Pofiderní fantazie sexuálně frustrované paničky v krizi středního věku? Hodnotím 50 odstínů? Ne, jen knihu, která začíná sexuálním násilím na dítěti (hlavní hrdince je na začátku příběhu třináct) a otroctví považuje za vrchol romantiky.
Ne, děkuji.

pch1976
18.01.2021 5 z 5

Skvělý příběh od skvěle spisovatelky

petulik330
29.11.2020

Několika letech jsem se k této knize vrátila a potvrdila jsem si jen to, že je tak kniha naprosto skvěle napsaná.
Líbil se mi příběh mladé Regan od okamžiku kdy se vydává na cestu do kláštera až po okamžik, kdy se opět setkává s milovaným mužem s vědomím že je to již navždy.

lucka5460
02.06.2020 5 z 5

Knihu jsem cetla poprve v puberte a teda tehdy jsem to nemohla rozdychat ???? Ted jsem ji cetla znovu a stale ji povazuji za nejlepsi tohoto typu, co jsem kdy cetla. Krasne napsane, krasny pribeh a clovek celou dobu vazne netusi, jak to nakonec bude ☺

Nikusscha
20.05.2020 5 z 5

Aach...To byl tak nádherný příběh. Už dlouho jsem nečetla tak čtivou a skvělou knížku. To napětí jestli se milenci ještě někdy setkají a za jakých okolností. Já nemám slov. Příběh mě chytl za srdce a velmi se mi líbil. Doufám, že budu mít někdy příležitost si přečíst ještě podobně skvělý příběh. Za mě oprávněných 5 hvězdiček a kdyby to šlo tak dám víc :))))

Gagina76
13.09.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla jako první od této autorky a nadchla mě natolik,že je to jedna z mých oblíbených spisovatelek. Neskutečně barvitě popisuje ve svých knihách nejen historii...ráda se k jejím knihám vracím i po letech.

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Kupodivu mě to bavilo více, než některé ostatní knihy, ale nedozvěděla jsem se, jak to dopadlo s její sestrou

pavpaz
08.11.2018 4 z 5

Moc pěkné čtení pro podzimní večery. Jen mi tam trochu chybí u závěru, co se stalo se sestrou hrdinky.

Lee7
11.03.2017 4 z 5

Opravdu skvělá, drsná a vášnivá. Zase nezapomenout na kus historie Východu. Ale spisovatelce tento jazyk prostě jde :)

tyrone5
25.11.2016 4 z 5

I když nejsem žádnou fanynkou historiclých románů a harlekýnek, tato knížka je celkem povedená. Autorka nás moc pěkně vtáhla do děje a popisuje různé kultury, náboženství a přitom to není žádná nuda. Také tady není jenom jeden muž, se kterým se hrdinka setkala a postavy jsou celkem mile vykresleny. Co se mi na knížce nelíbilo: určitě zde patří ta nadpozemská krása a ty nejskvělejší erotické schopnosti hlavní hrdinky, které nejsou moc reálné; také jsem nebyla nadšená z toho, že prakticky všechny postavy byly kladné a stranily hlavní hrdince, především kalíf a jeho doktor. Jinak doporučuji

Macík07
20.11.2016 5 z 5

Pořád jsem čekala že tam bude zmínka o její sestře Gruoch ale nedočkala jsem se. Škoda, zajímalo by mně jak to dopadlo s ní :)

NikiVai
11.09.2016 4 z 5

Tak trochu jiná love story. Hezky napsaný příběh. Jako odlehčené čtení prima.

Tigergirl
24.07.2016 5 z 5

Chytlavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem :)

majík1
04.07.2016 5 z 5

Bezvadná kniha četla jsem jedním dechem