Otrokyně

Otrokyně https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48583/mid_otrokyne-0Pb-48583.jpg 4 23 6

Benátské republice vládnou železnou rukou Rada deseti a dóže Andrea Gritti. Na východě však republiku ohrožuje sultán Soliman, který chce dobývat svět. Čtrnáctiletá dcera britského kupce Cecilia je svěřena do výchovy člence rodiny blízké dóžeti. Musí se učit vyrábět jedy, studovat turečtinu a hebrejštinu. Za dva roky je poslána do Istambulu, aby splnila tajný úkol, ocitá se však v paláci Topkapi, kde tvrdě vládne druhá sultánova manželka.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

La princesse de lumiere , 2001

danielavachova
28.10.2019 3 z 5

Čtivě napsaná kniha z prodtředí harému v Istambulu.

JanaPET
07.10.2017 5 z 5

Zajímavě napsaná kniha, četla se sama. Ač mě tato téma (harémy) moc nebere, děj knihy mě příjemně překvapil. Ráda si přečtu i druhý díl.

alnahu
01.11.2016 4 z 5

Čtivě napsaný příběh čtrnáctileté Cecilie ,kterou otec prodá a ta se dostane jako otrokyně do Istanbulu země sultána Solimana.

Malinali
21.07.2015 5 z 5

Čtivé a napínavé, drsná doba... Kniha se mi velice líbila a dobře se četla - druhý díl pokračování Nurbanu (benátčanky) hledejte v knize od stejného autora s názvem Sultánka.

knihomilka
20.10.2014 4 z 5

Trochu zhustený dej, ale inak napínavé. Škoda, že nevieme nič o ďalších pocitoch Mihrimah.

Dymond
10.08.2014 4 z 5

Tato kniha mě mile překvapila... Čekala jsem klasickou červenou knihovnu, ale nebylo tomu tak..

16. století Turecko harémy

Jean-Michel Thibaux