Otevřte sa, mraky

Hudba vládne světem i Mořičvílem, a tak se v pohoří Vrcholy chystá hudební festival, na který možná přijede i legendární hudební skupina Pindrušoidi. Dovolenou někdy potřebuje také neohrožený James Blond, samozřejmě nejlépe ve společnosti přátel, sluhy Stuarta a Jeronýma Myšpulky. Mravenečníka Alberta neopustila zuřivost, a tak se cesta Bleděmodrým expresem změní v dramatické dobrodružství. Kdo na nebesích vyhraje sázku, Bedřich, nebo Lucipéro? Za záhadných okolností je otráven radní Hoskins a velitel Mataharis pátrá po tom, kdo je tlustý muž s bradavicí. Oblohou občas prolétne dvojice zavěšená na obrovské podprsence, posvátná lama kláštera na Vrcholech tančí čardáš a na stromech rostou jablka s volebními slogany. -- zdroj: www.legie.info -- ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127129/otevrte-sa-mraky-127129.jpg 4.413

Mořičvíl (3.)

Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Kniha Otevřte sa, mraky

isi
20.12.2013

tahle knížka byla první , která mě kdy dokázala rozesmát , je velmi pěkně čtivá a velmi vtipně napsaná
ráda se k ní vracím , když si chi zlepšit náladu a trochu se pobavit :)

Ignis
24.03.2013

Další díl série je pořád zatraceně vtipné čtení, byť výlet na hory z Pískožroutů zůstává nepřekonán. Ale jinak mě to pobavilo, moc pobavilo.

česká fantasy

Jaromír Novák