Otcova vina

Otcova vina https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25646/otcova-vina-25646.jpg 4 20 6

V příběhu věnovaném dramatickým osudům jedné selské rodiny od počátku války až do let šedesátých, v příběhu o vině, svědomí a také o lásce, zavede Vlasta Javořická své čtenáře tentokrát do českého Polabí.

Literatura česká

Vydáno: , Akcent , Blok

Lotti
19.12.2020 5 z 5

Vynikající kniha. Tématem se podobá jiné knize Javořické "U Dvořáků", při čtení jsem však pociťovala skutečně diametrální rozdíl mezi oběma dílky. Otcova vina je propracovanější jak v reáliích, charakteru a vývoji postav, tak v samotném ději. Neočekávajte ani kdovíjakou červenou knihovnu, příběh i jeho popis je velmi naturalistický. Četla jsem od Javořické více knih a tato mi přišla dosti odlišná.

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Další pěkný čtivý román...

BabaJaga11
07.06.2019 5 z 5

Krásná kniha o nelehké době. Nevím, do jaké míry odráží skutečný příběh konkrétní rodiny, ale minimálně je skutečnými událostmi inspirována. Líbil se mi nejen příběh samotný a psychologické vykreslení postav, ale i to, že hlavní postavy se snaží všechny rány osudu překonat láskou a porozumění. To, možná paradoxně, vyzařuje z celé knihy. Kniha je obhajobou lidství a lidské důstojnosti, bez ohledu na to, jak moc jsme se provinili. Ač se nezříká trestu, který následuje, současně vede čtenáře k odpuštění.

radus
16.11.2015 4 z 5

Román o lásce, touze po majetku, o špatném svědomí a o vině, která byla spravedlivě potrestána. Obdivuji Loukotovou, která dokázala svému muži odpustit zabití svého syna a také se mi líbila postava Bolka, který byl "čistá duše" a nezdědil z otcových vlastností vůbec nic.

kika 13
10.04.2014 3 z 5

Vina je potrestána a o tom je příběh románu.

Kachorra
08.08.2012 5 z 5

Také jedna z mých nejoblíbenějších knih od této autorky. Obdivuhodné je to, že mohu jen žasnout nad tím, jak dokonalý byl trest pro Loukotu. Odčinění jeho viny bylo nakonec přece jen příjemnější záležitostí pro všechny, než se původně očekávalo.

venkovské romány

Vlasta Javořická