Otčenáš

Otčenáš https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424949/bmid_otcenas-DkD-424949.jpg 5 10 2

V modlitbě stále znovu opakujeme prosbu Ježíšových učedníků: „Pane, nauč nás modlit se.“ Stejně jako apoštolům Ježíš celé církvi dává modlitbu Otčenáš. Nesytí duši spousta vědomostí, ale vnitřní procítění a zakoušení pravdy. V Otčenáši najdeme podněty, které pomáhají upřímně a hluboce prožívat to, co je nejdůležitější v životě křesťana. Je v ní obsažena tradice dobře známého krátkého souhrnu veškeré dokonalosti. Papež František říká: „Tato křesťanská modlitba se rodí z odvahy oslovit Boha jménem Otče. To je kořen křesťanské modlitby, totiž říkat Otče Bohu.“... celý text

tonysojka
30.12.2021 5 z 5

Výklad nejen modlitby ale i věcí jiných ,s katolickou vírou spojených ,jako například Stvoření, Bůh ,Poslední soud a Zmrtvýchvstání. Takový audio katechismus. Poučné, informačně bohaté, bořící některé mýty či předsudky vůči katolické církvi. Inspirující k zamyšlení o smyslu života .Poslech příjemný, vzhledem k tématům vyžadující určitou pozornost.
Hezký dárek jsem to dostal.

JamaicaJo
15.12.2021 5 z 5

Nadčasové a svěží. Optimismus a praktická realita. Řazení známého textu v protisměru moudré a oslovující.
Kdesi uvnitř bydlí životní rovnováha.