Otázky a odpovědi

Kniha padesáti přednášek, které formou otázek a odpovědí představují základní filosofická tázání po smyslu bytí. Padesát krátkých přednášek, které přednesl významný hinduistický myslitel, se soustřeďuje na okruh otázek, které se týkají především bytí. Přednášky jsou členěny do čtyř časových cyklů: první okruh se zabývá problémem jáství, druhý a třetí okruh je věnován psychologii lidských vztahů a jejich filosofii, čtvrtý pak otázkám a pojmům jako je soucit, zkaženost, zodpovědnost, víra a modlitba, svoboda. Autor vychází z předpokladu, že život jako takový je celistvý, klást obzvláštní důraz na jednotlivost, trápit se pro detaily, vede k sebezničení. Rovněž veškeré představy Boha, iluze máme různé, avšak model je totožný. Problémy vznikají především ve vztazích s druhými lidmi, mohou však být vyřešeny, nejsme-li pohodlní. Přednášky probíhaly v Anglii a Kalifornii od srpna 1979 do září 1980....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293718/otazky-a-odpovedi-HIE-293718.jpeg 4.54
Duchovní literatura
Vydáno:, Eugenika

nothing_forever

Úžasné čtení, hodně jsem se dozvěděl o tom, jak viděl svět Jiddu Krishnamurti - opravdu výjimečný člověk. Těším se na další jeho knihy. Všem hledajícím vřele doporučuji.

Jiddu Krišnamurtí

Jiddu Krišnamurtí