Osudy porodní báby

Osudy porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450970/bmid_osudy-porodni-baby-FH8-450970.jpg 4 564 118

Tajemství porodní báby série

3. vydání Sasko v roce 1173. Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Spur der Hebamme , 2007

vladenask
21.01.2015 5 z 5

Mám pocit, že druhý díl je ještě lepší než první. Přečetla jsem za dva dny skončila jsem dnes o půl druhé ráno a už se nemůžu dočkat odpoledne, kdy se pustím do třetího dílu. Jsem tak šťastná, že mi ho knihovnice vnutila spolu s druhým dílem.

Drie
06.01.2015

Jak mě bavil první díl, tak druhý vůbec. Rozmyslím si, jestli budu ve čtení pokračovat.

Miruš
04.01.2015 5 z 5

Už se těším na pokračování :)

maruna
12.12.2014 5 z 5

I Osudy se mi dobře četly, fandím Martě, její rodině a jejich věrným přátelům v těžké době plné nenávisti, krutosti, ale i lásky.

petunkav
11.12.2014 5 z 5

Opět ji musím hodnotit kladně - jako první díl. Moc pěkné a poutavé čtení.

luccil
25.11.2014 5 z 5

Skvělé čtení. Já bych vytkla jen to, že je to občas přeslazené, ale nic víc.

rosemari
09.10.2014 5 z 5

Som tak rada, že sme sa v druhej časti zbavili určitých postáv, kniha bola vynikajúca.Neviem si predstaviť seba v tom období a tá cirkev nemám slov aj keď z historie už dávno viem , že to čo bolo v knihe opísane sú pravdivé, ale človek 1000x vidí a počuje aj tak sa zhrozí.

jindrusa
06.10.2014 5 z 5

Strhující, stejně jako díl první!!!

Jossie
06.10.2014 4 z 5

Ne že by se to nečetlo jedním dechem, jen mi všechno přijde až moc - ti zlí jsou až moc krutí, hodní zas až moc hodní, do Marty se zamiluje asi úplně každý chlap, ale hlavně mi vadí spisovatelé, kteří vezmou reálné postavy a přisoudí jim jednání, jaké se nikdy nestalo (Hedvika a Ditrich).

tinka1974
15.09.2014 5 z 5

knížka se mi moc líbila, už mi chibí pár posledních listů. Chvilkama bych jí hodnotila jako červená knihovna na historickém pozadí. Pak se ale najednou octnete turnajích, válkách a intrikách.... Hezky se čte, je napínavá. Těším se na další díly, jen co se k nim propracuji v knihovně. Jen škoda, že jsem začala od druhého dílu, protože první a vlastně i všechny ostatní jsou beznadějně vypůjčené

Selinute
12.07.2014 5 z 5

Je velmi, velmi čtivá. Pohltí vás a nepustí. Nutí číst neustále dál a dál. A než se nadáte, je konec. Pak už jen zbývá těšit se na další díl.

DasaN
30.05.2014 4 z 5

Příběh je jako u prvního dílu zajímavý a čtivý, ale přesto první díl se mi líbil o něco více.

VladkaBU
29.05.2014 5 z 5

... další díl osudů Marty a její rodiny. Ve středověku nebyl život lehký, každá druhá věc byl trestný čin a tresty byly kruté. Příběh se mi moc líbil

kaninaj
29.04.2014 5 z 5

Knížka je velice čtivá a chytne,jakmile se začtete.
ženy, navíc léčitelky, to nikdy neměly lehké, ve středověku obzvláště. Hony na čarodějnice toho jsou důkazem. Ještě že existovali rytíři jako byl její manžel Christian a jeho přátelé Lukas, Rainmund...
Jinak je to krásný příběh ze středověku plný napětí, lásky, života šlechty i obyčejných lidí a v neposlední řadě i ženského umění diplomacie.

Mergirus
10.04.2014 4 z 5

Díkybohu, že zlo bylo potrestáno, protože Randolf se neustále vracel a dělal všude peklo. Jnak toho znásilňování už je trošku přehnané. Procesy s čarodějnicemi jsou tu bohužel popsané pěkně. Ekkekhart překvapil, nečekala jsem , že by obrátil, ale škoda, že si z toho nevzal ponaučení...Doufám, že nebude někde škodit. U Richenzy nezbývá než dodat, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Tato kniha se četla výborně celá, ale v jednom úseku jsem si opravdu napětím kousala nehty a rychle četla, abych se dověděla konec. Jsem zvědavá na další díly.

Persefona
07.04.2014 2 z 5

Po prvním díle zklamání. Tato knížka je už spíše červená knihovna a to už mě nebaví, takže další díly číst nebudu.

miruska1
09.03.2014 5 z 5

Ako aj prva časť,tak aj tato bola super.

modranka
07.01.2014 5 z 5

V tejto časti sa už autorka odvážila siahnuť aj po intímnejších chvíľach hlavných hrdinov, rozvila život nemeckej rodiny a spoločenstvo jednej obce, ktorá sa menila na mestečko. Krutosť rytierov, ktorí si mysleli, že česť znamená "meč v pošve" ma zarazil. Hodne mi to pripomínala film "Vojna volov". Opäť sa raz ukázalo, že nečestný a krutý človek má vždy navrch. Ale neobávajte sa, zlo je potrestané. Kto však bude trestať a koho, to si musíte prečítať.

hanap
08.11.2013 4 z 5

Osudy porodní báby , historická sága , čte se dobře , zajímavě popisuje život v raném středověku obyčejných lidí , rytířů a šlechty .
Chvílemi děj , ale skouzává a připadalo mě to jako Angelika , neohrožená hlavní hrdinka Marta ,dokonalá ,chytrá ,krásná , žádoucí ,..
Jinak dobrý ,historicky zajimavé.

LG73
22.09.2013 2 z 5

Knihu jsem nedočetla. Oproti prvnímu dílu na mě příběh působí hodně jako červená knihovna. Já bohužel tento žánr příliš nemusím, takže mě kniha příliš nebavila. A docela mi i vadilo, že se ze začátku neustále opakuje shrnutí předchozího dílu. V pokračování je samozřejmě obvyklé, že autor do děje zakomponuje předchozí fakta, ale v této knize se stejné informace opakují hned několikrát. Kniha bude určitě pro spoustu čtenářů zajímavá, ale já mezi ně nepatřím.