Osudy porodní báby

3. vydání Sasko v roce 1173. Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450970/osudy-porodni-baby-FH8-450970.jpg 4.4440

Tajemství porodní báby 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Die Spur der Hebamme, 2007

Kniha Osudy porodní báby

Odík
10.10.2020

Líbilo se, jen historické události mě příliš neoslovili.

Beriynka
24.08.2020

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

Vakalik
12.07.2020

Jsem ráda, že jsem se ke čtení druhého dílu dostala. Jak pro mě byl první díl spíš zklamáním, tak druhý je příjemným překvapením. Už to není jak vyprávění pro puberťačky a i se to lépe čte. Do třetího dílu se pustím určitě také.

Alienn
04.04.2020

Vůbec nebudu hodnotit reálnost a nereálnost příběhů, ani historickou rovinu. Knihu beru jako oddechovou záležitost a to se povedlo.

niced
31.03.2020

Zezačátku mě hodně překvapilo, že druhý díl skočil hned o několik let dopředu. Trochu mě to mrzelo ale nakonec vlastně autorka zase přešla až k době, kdy se v životě hlavních hrdinů začalo něco dít a to je ve finále dobře. Děj se podle mě vyvinul poměrně rychle, pro Martu až nečekaně. Opět se tu rozvíjí příběh i dalších postav. Zejména ve druhé části knihy je opět perfektně popsáno postavení žen v tehdejší společnosti, jejich zoufalství a bezmoc, když nemohou samy rozhodovat o svém životě. Výsledek turnaje a závěr knihy byl velmi hořkosladký.

paja86
15.03.2020

Napínavý příběh porodní báby Marty a jejího okolí...

takana
05.02.2020

Hezká historická sága.

Kate72
14.01.2020

Četla jsem jedničku, docela se mi líbila měla spád na závěr s hapyendem. Dvojka mi přišla trochu, jako pokračování kdysi slavného serialu dynastie. Asi nejsem serialový tip, takže dávám si na chvíli pokoj od dalšího dílu.