Osudy nalezence

Osudy nalezence https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362847/bmid_osudy-nalezence-s3q-362847.JPG 5 10 2

Kri-kri
05.02.2019 5 z 5

Nádherný román Hectora Malota vyprávějící pohnutý život osmiletého chlapce Remiho, který už v tak útlém věku nejenže zjistí, že je nalezenec, ale vzápětí ho jeho pěstoun prodává potulnému muzikantu Vitalisovi. A tak se Remi na dlouho musí rozloučit i se svojí adoptivní matkou Barberinovou a ve společnosti Vitalise, tří psů a malé opičky se vydává na cesty Francií coby potulný komediant. Aniž by to tušil, během jedné z cest se setkává se svoji skutečnou matkou Milliganovou a bratrem Arturem. Kniha je velmi zajímavá a čtivá, ovšem i dosti truchlivá a depresivní, plno postav v ní umírá a Remi si prožije nejednu svízelnou situaci. Nejenže málem zahyne při záplavě v dolech, ale je také vězněn únosci Driscollovými. Naštěstí nakonec vše dobře dopadne. Jsem rád, že se mi tuto vzácnou knihu podařilo sehnat.
Příznivcům tohoto románu bych ještě doporučil shlédnout japonský animovaný seriál z roku 1977, jenž se velmi důsledně drží knižní předlohy.
Docela vydařené je i třídílné filmové zpracování Sans Famille z roku 1981

Megie921
09.01.2019 5 z 5

Kniha mého dětství. Sentimentální, nicméně jako dítě mě velmi oslovila.

Hector Malot
francouzská, 1830 - 1907