Osudy lidických a ležáckých dětí

Osudy lidických a ležáckých dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366341/mid_osudy-lidickych-a-lezackych-deti-c3K-366341.png 5 4 1

amelie.m
19.07.2018 5 z 5

Koupila jsem si ji dnes, spolu s další knihou, při návštěvě pietního místa Ležáky. Bude mít čestné místo v mé knihovně a doufám, že se časem začtou i moje děti. Neměli bychom zapomínat..
...

V knize je stručně popsán příběh lidické Emilie Frejové, vybrané k poněmčení do rodiny gestapáka Kuckucka. Došlo mi, že jsem nedávno viděla film, který je inspirovaný právě Emilií a Kuckuckem. Dohledala jsem si nějaké informace, protože příběh Emilie z knihy mi neseděl s dějovou linií ve filmu. Dost mi vadí tohle pokřivování skutečnosti, když už někdo používá jména reálných lidí a jejich příběhy. Ve filmu Emilie viděla Kuckucka střílet do vězňů (není pravda, ve skutečnosti k němu měla silný vztah a vnímala ho jako hodného člověka. Až mnohem později se dozví o jeho bestialitě a těžce se s touto skutečností vyrovnává). Ani linie s jeho ženou, kterou zanechá nesoběstačnou bez pomoci v rozbombardovaném domě a s Emilií se dá na útěk se nezakládá na pravdě. A bohužel ani konec, kde Kuckucka ukamenovali heftlinci. Kuckuck se dožil klidného a pokojného stáří. Pro zajímavost, film se jmenuje Kukačka v temném lese https://www.youtube.com/watch?v=HWog6DRH7SA