Osudy dobrého vojáka Švejka 3. a 4. díl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

S obrázky Josefa Lady. Dobrý voják Švejk je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších postav nejen české, ale i světové literatury. Svědčí o tom spolu s četnými vydáními doma a v zahraničí také skutečnost, že se z díla stala v pravém slova smyslu klasika, která se neustále čte a cituje. Možná bychom mohli mluvit i o součásti naší národní povahy, ať už v dobrém nebo pejorativním smyslu. Švejk, hostinský Palivec, polní kurát Katz, nadporučík Lukáš, sapér Vodička, Baloun a další postavičky nadále žijí svým životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87752/osudy-dobreho-vojaka-svejka-3-a-4-d-V9c-87752.jpg 4.4148
Žánr
Humor, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Osudy dobrého vojáka Švejka 3. a 4. díl

Přidat komentář
pepa4081
17. listopadu

Třetí a čtvrtý díl se mi líbily víc, než druhý. Opět jsem se dobře bavil. Škoda, že už se nedozvíme, jak Švejk přečkal válku a vrátil se domů. (Jemu se to muselo podařit!) P. S.: Neznalý německého jazyka, ocenil bych překlady pod čarou, protože takto mi často jistě unikla pointa.
Uspokojivé.

Zdenkas522
03. října

To samé jako u prvního dílu. super doporučuji.

eraserhead
10. června

Po fest nezáživném druhém díle se závěr třetího a rozjezd čtvrtého trošku zlepšili, ale dvakrát mi románový Švejk stačil. Uvolní místo v knihovně jiným knihám. Román Haškovi ani Švejkovi prostě nesvědčí. Budu si muset spravit chuť nějakými Haškovými povídkami.

Kuža007
08. května

Klasika naší literatury. Každý správný Čech by měl znát tuhle tetralogii a hlavně mít ji přečtenou, protože tohle je náš český literární klenot. Dobrý voják Josef Švejk - nezapomenutelná postava vojenského idiota nebo antimilitaristického génia. A samozřejmě i další nádherné postavy jako například opilec farář Otto Katz a sukničkář nadporučík Lukáš. Nebo také hloupý tajný policista Bretschneider a blb poručík Dub. Navíc krásné obrázky Josefa Lady.

ber-tram
03. ledna

Vydávat fragment čtvrtého, nedokončeného dílu (jen 80 stran) samostatně by asi nemělo smysl, ačkoliv jsem ho také přečetl zvlášť , byť z jednolité bichle vydané v r. 1951.
Po 3. i 4. pokračování »osudů« jsem se poučil obšírnými vysvětlivkami k textu a rezervovaně rovněž ideologicky tónovanou předmluvou o Haškovi.
Nejlíp stejně všechno okecal Švejk, třebaže mu spisovatelova choroba utnula řeč vpůli věty. 30,34/2018

dedecko
09.06.2018

Pokračování slavného Švejka a jeho nešťastných příhodách během války. Všem doporučuji. Skvělá kniha.

Ronnie68
14.03.2018

Kniha nebyla špatná, ale chyběl mi tam ten humor jako v prvních 2 částech (byl na méně místech), proto dávám jen 4 hvězdičky

Radan2020
27.01.2016

Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc, je tady poznat, že Švejk není úplný blb a že z většiny těch hovadin, které dělá, má nakonec nějaký prospěch. Jen škoda, že tento díl není dokončen, ovšem i tak je podle mě nejlepší.

1