Osudy dobrého vojáka Švejka 3. a 4. díl

S obrázky Josefa Lady. Dobrý voják Švejk je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších postav nejen české, ale i světové literatury. Svědčí o tom spolu s četnými vydáními doma a v zahraničí také skutečnost, že se z díla stala v pravém slova smyslu klasika, která se neustále čte a cituje. Možná bychom mohli mluvit i o součásti naší národní povahy, ať už v dobrém nebo pejorativním smyslu. Švejk, hostinský Palivec, polní kurát Katz, nadporučík Lukáš, sapér Vodička, Baloun a další postavičky nadále žijí svým životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87752/osudy-dobreho-vojaka-svejka-3-a-4-d-V9c-87752.jpg 4.4148
Humor, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Osudy dobrého vojáka Švejka 3. a 4. díl

pepa4081
17. listopadu

Třetí a čtvrtý díl se mi líbily víc, než druhý. Opět jsem se dobře bavil. Škoda, že už se nedozvíme, jak Švejk přečkal válku a vrátil se domů. (Jemu se to muselo podařit!) P. S.: Neznalý německého jazyka, ocenil bych překlady pod čarou, protože takto mi často jistě unikla pointa.
Uspokojivé.

Zdenkas522

To samé jako u prvního dílu. super doporučuji.

eraserhead

Po fest nezáživném druhém díle se závěr třetího a rozjezd čtvrtého trošku zlepšili, ale dvakrát mi románový Švejk stačil. Uvolní místo v knihovně jiným knihám. Román Haškovi ani Švejkovi prostě nesvědčí. Budu si muset spravit chuť nějakými Haškovými povídkami.

Kuža007

Klasika naší literatury. Každý správný Čech by měl znát tuhle tetralogii a hlavně mít ji přečtenou, protože tohle je náš český literární klenot. Dobrý voják Josef Švejk - nezapomenutelná postava vojenského idiota nebo antimilitaristického génia. A samozřejmě i další nádherné postavy jako například opilec farář Otto Katz a sukničkář nadporučík Lukáš. Nebo také hloupý tajný policista Bretschneider a blb poručík Dub. Navíc krásné obrázky Josefa Lady.

ber-tram

Vydávat fragment čtvrtého, nedokončeného dílu (jen 80 stran) samostatně by asi nemělo smysl, ačkoliv jsem ho také přečetl zvlášť , byť z jednolité bichle vydané v r. 1951.
Po 3. i 4. pokračování »osudů« jsem se poučil obšírnými vysvětlivkami k textu a rezervovaně rovněž ideologicky tónovanou předmluvou o Haškovi.
Nejlíp stejně všechno okecal Švejk, třebaže mu spisovatelova choroba utnula řeč vpůli věty. 30,34/2018

dedecko
09.06.2018

Pokračování slavného Švejka a jeho nešťastných příhodách během války. Všem doporučuji. Skvělá kniha.

Ronnie68
14.03.2018

Kniha nebyla špatná, ale chyběl mi tam ten humor jako v prvních 2 částech (byl na méně místech), proto dávám jen 4 hvězdičky

Radan2020
27.01.2016

Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc, je tady poznat, že Švejk není úplný blb a že z většiny těch hovadin, které dělá, má nakonec nějaký prospěch. Jen škoda, že tento díl není dokončen, ovšem i tak je podle mě nejlepší.