Osudové osmičky v našich dějinách

Osudové osmičky v našich dějinách https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20060/osudove-osmicky-v-nasich-dejinach-20060.jpg 5 3 1

1918, 1938, 1948... to jsou jen některé z letopočtů s osudovou osmičkou na konci, které poznamenaly dějiny Československa. Unikátně poskládaná publikace představuje právě tyto zlomové okamžiky a umožňuje zároveň udělat si i ucelenou představu o státu, který na mapě Evropy existoval pouze ve 20. století.

Jack93
02.05.2020 5 z 5

Muzeum v knize je skutečně brilantní nápad, který nabízí nevšední čtenářský zážitek. Je zarážející, jakou roli hrály v československých dějinách "osmičkové" roky. Opravdu byly osudové.
Ne že by František Emmert šel do hloubky, to ostatně na takto vymezeném prostoru ani nejde. Kromě osvěžení určitých faktů jsem se dozvěděl i nové věci, o kterých jsem předtím neslyšel. Vlastnit knihu v době před sedmi lety, stal by se z ní ideální materiál k přípravě na maturitu (čímž v žádném případě nesnižuji její hodnotu a netvrdím, že je vhodná především pro náctileté).
Samostatnou kapitolou jsou pak vložené faksimile a CD s dobovými projevy, o nichž se rozepíšu později.

Kniha Osudové osmičky v našich dějinách je v