Osudové léto

Osudové léto https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419424/bmid_osudove-leto-oCf-419424.jpg 4 55 20

Románový debut autorky se odehrává v roce 1938 na skalnatém ostrově Montauk u Long Islandu, kde není nic než moře, chudá rybářská vesnice a luxusní hotelový komplex postavený zkrachovalým podnikatelem Fisherem. Bohatý bankéř Harry ho zakoupí a jeho mladá manželka Beatrice se těší na léto plné vášně, které spolu stráví v této odlehlé krajině. Ale Harry má jiné plány – přes léto zůstane ve městě a hotel má sloužit k letnímu pobytu zhýčkaných paniček bohatých průmyslníků. Beatrice se mezi nimi necítí dobře, a tak se sbližuje s obyvateli vesnice a stále více je přitahována ke strážci majáku Thomasovi, který je pravým opakem jejího manžela. Beatrice zoufale touží po štěstí, i kdyby mělo být jen prchavé- to vše v době, kdy se Evropa a brzy s ní celý svět začínají řítit do propasti... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Montauk , 2019

Ivka14
Ivka14
06.08.2023 4 z 5

Tato kniha nahlédla do života a rozhodnutí Beatrice. Provdala se za bohatého a po létě, v podstatě sama, na Montauku s ostatními dámami z vyšší společnosti, si uvědomí své chyby v manželství. Nejvíce se mi líbil kontrast mezi bohatými postavami pobývajícími na Montauku v hotelu a domorodci z rybářských vesnic. Ty postavy ve vesnici jsem milovala nejvíc.

Na to, že je to debutový román jsem byla velmi mile překvapena. Celkem jsem se bála do knihy pustit, zarazilo mě počet stran, ale kniha se četla velmi dobře a příběh odsýpal. Jen jsem si přála víc vidět té romantické stránky z prostředí majáku.

perpe2a
perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Krásné oddechové čtení- romantika, láska, trochu drama.

helenkan
helenkan
12.06.2022 3 z 5

Každá doba má svoje zvláštnosti. Vdát se za bohatýho mužskýho a pak být jako přívěsek? No nic pro mě. :-) A nedivím se že Bea byla nespokojená.Konec byl sice jiný než jsem si představovala, ale i to je na tom pak zajímavé. Pěkný příběh.

bábuška
bábuška
16.03.2022 4 z 5

Příběh není nijak přeslazený, hezké pohodové čtení. Jedno prázdninové léto uprostřed krásné nedotčené přírody, okupovaný na určité období městskou smetánkou, která vyžaduje dokonalý servis, je však plná závisti a plná pomluv, z moci svých peněz vyžaduje od zaměstnanců a od obyvatel vesnice dokonalý servis. Není proto divu, že mladá žena Bea s dobrým srdcem, nehledá spřízněné duše mezi nabubřelými a nudícími se paničkami, ale spřátelí se se zcela prostou maminkou čtyř dětí Elizabeth, která pro hotelové hosty pere prádlo. Příběh sice končí tragickou nehodou, ale Bea si našla svou cestu a dokázala, že je silnou ženou.

Nika151
Nika151
10.11.2021 4 z 5

Úplně jsem si rochnila v tématu. Mám rada drsné prostředí majáku, přírody kolem a pěkné strážce..kniha je čtivá, napínavá, ale chtěla bych jiný konec. Romantické duše, které takové romány čtou, tohle neocení ..

ivka67
ivka67
28.10.2021 4 z 5

Moc krásně napsaná kniha s pro mě nečekaným závěrem.

EvikU.
EvikU.
01.10.2021 3 z 5

Bylo to celkem milé, četlo se to příjemně, ale nějak nevím. Z hodně zakřiknuté najednou odvážná žena. Ale jo, přála jsem ji to.

Akorát si myslím, že to bylo trošku nereálné a konec no čekala jsem jiný.

Ale nevadí, 3 * si určitě zaslouží.

Annkag
Annkag
26.09.2021 4 z 5

Líbil se mi celkový námět a příběh knihy.
Milé čtení, které se však drží dojmu že by se to mohlo i stát.
Napriek éře kdy se dej odehrává to nebylo vyumělkované ani prešperkované.
Dávalo mi to pocit že jsem na pobřeží,cítím slanú vůní moře a vidím maják ve kterém to všechno začalo.
I přes svůj konec to bylo milé a oddechové čtení..

martina1085
martina1085
02.11.2020 3 z 5

Čtení plné romantiky, lásky, bolesti a prostředí přepychového hotelu. Námět knížky se mi líbil.
První kniha této autorky, doufám, že další její knihy se budou ubírat podobným směrem.

hlavajda93
hlavajda93
15.10.2020 4 z 5

Pěkná kniha o předválečném Montaku, kam odjely na léto vdané paničky, mezi nimi i Beatrice, která však moc nezapadá a lépe je jí s lidmi z vesnice a hlavně se strážcem majáku, který jí vynahrazuje chybějící lásku. Bee jsem celou dobu držela palce, aby jejich příběh měl šťastný konec, ale současně jsem měla celou dobu podvědomě strach, že se něco pokazí a nedopadne to. Bohužel to tak přesně bylo. Závěr byl napínavý, ale za konec bez Thomase hvězda dolů.

eva3992
eva3992
05.07.2020 3 z 5

Příběh se odehrává v roce 1938 v luxusním hotelovém rezortu na ostrově Montauk. Newyorská smetánka se zde schází na celé léto, aby se nechala opečovávat. Hlavní hrdinka Beatrice doufá, že se během prázdnin opět sblíží se svým manželem Harrym, ale člověk míní a osud mění.

Než jsem se pustila do čtení knížky, našla jsem si nejdřív nějaké informace o Montauku a moc mě to zaujalo, bohužel o knize se to už říci nedalo. Zhruba prvních sto stran bylo pouze o hloupé paničce, která se dobře provdala. V tu chvíli jsem myslela, že snad knihu odložím. Poté se začal rozvíjet i nějaký příběh. Místy i vcelku zajímavý, ale jako celek je to prostě jednoduchý romantický příběh pro ženy. Neurazí, nenadchne. Celkově se to velice dobře četlo, je to odpočinkové a na závěr i nějaké to napětí bylo, takže hodnotím průměrem.

Toňula
Toňula
01.07.2020 3 z 5

Na prvotinu to rozhodně nebylo špatné, sice nenáročná, ale čtivá kniha se zajímavým námětem.

zdehan
zdehan
19.03.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila takova oddechovka.

Janetka711
Janetka711
05.03.2020 3 z 5

Byla to opravdu nenáročná četba. Možná jsem tajně doufala ve víc. Rozvinutí milostného příběhu přichází až tak v polovině knihy...čekala jsem výbuch, intenzitu, ale tohle očekávání se nenaplnilo. Nicméně i tak hodnotím knihu jako příjemnou a velmi odpočinkovou.

princesse
princesse
02.03.2020 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a byla jsem spokojená. Konec nečekaný a rozhodně žádný happy end, jak by se dalo čekat. I když ...

josska
josska
06.02.2020 4 z 5

Knížka se mě moc líbila,,byla čtivá,odpočinková,ale ten konec mě překvapil,,,

ovecka535
ovecka535
03.11.2019 5 z 5

Romantický román velice čtivý

bookcase
bookcase
17.10.2019 4 z 5

Čtivý román o lásce, jíž nepřejí konvence a předválečná společnost snobských podnikatelů.

zuzana2599
zuzana2599
09.10.2019 4 z 5

Mně se tato autorčina prvotina docela líbila. Mezi newyorskou smetánku, která přijíždí strávit léto na ostrově Montauk, patří také Beatrice. Ta není se svým životem spokojená, touží po dítěti, po lásce. Tu také nachází... Děj knihy je vyprávěn poklidným tempem až ke svému celkem dramatickému závěru. Ten samotný konec mě překvapil a myslím, že se autorce moc povedl. Určitě je to pěkné čtení, oddechové a hodnotné.

Šánka
Šánka
05.10.2019 4 z 5

Krásná obálka, lákavá anotace a pěkný příběh.
Na ostrov Montauk přijíždí prázdninoví hosté, bohatá smetánka, aby zde předváděli svá dokonalá manželství, dokonalé životy....a žili v dokonalé přetvářce, lžích a intrikách. Z toho se snaží vymanit hlavní hrdinka Beatrice.
Kniha je určitě čtivá, krátké kapitoly posouvají poklidný děj rychle dopředu, závěr je dramatický a popravdě asi nejpovedenější část knihy. Nebylo to špatné, možná kdyby měla kniha o sto stránek méně, bylo by všeho více.....

romantika majáky hotely zakázaná láska

Autorovy knížky

Nicola Harrison