Osudová láska

Osudová láska https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76776/osudova-laska.jpg 4 82 13

Jak ironické je šílenství osudu! Když Matthew konečně vypudil svou dávnou lásku ze vzpomínek a snů, Silvia nečekaně znovu vstoupí do jeho života. Je pořád stejně krásná, ale vážně nemocná. Doktor Matthew Hiller, věhlasný americký odborník v oblasti molekulární biologie, kterému se již několikrát podařil "zázrak" v léčbě rakoviny, je její poslední nadějí. Ti dva spolu kdysi prožili nádhernou romanci v etiopské polní nemocnici daleko od civilizace, kde s dalšími nadšenci z Médicine internationale budovali základy preventivní medicíny. Ale pak Silvia jednoho dne Matthewovi nenávratně zmizela z očí. Když se posléze dozvěděl, že se vrátila do Itálie a provdala se za průmyslového magnáta, jeho život ztratil nadlouho smysl. Novým impulsem je pro něho až opětovné setkání s Evií, nyní slavnou cellistkou, s níž ho v mládí spojovalo nerozlučné přátelství a láska k hudbě. Teprve ona ho zbaví samoty a poskytne mu rodinné zázemí. A teď, téměř po dvaceti letech, se Silvia náhle vrací. Pro oba je však už příliš pozdě...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lucka

Only Love , 1997

andream
11.03.2024 3 z 5

Na mě trosku červená knihovna s předvídatelným dějem . Čte se to ale dobre, kniha je tenká takže jako oddychovku mužů doporucit

novecento
15.01.2024 5 z 5

Zajímavý a napínavý příběh. Erich Segal vás nezklame. Některé silné okamžiky se v jeho knihách opakují. Začátek, podobně jako v Love story a závěr, jako v knize Víra a láska: Myslíš, že můžeme začít znova?" Debora/Evie - Usmála se. ,,Budeme prostě pokračovat. Doporučuji.

Radimka
16.08.2023 5 z 5

Krásný milostný příběh o lásce, zamotaných životních osudech a o kurvě jménem mozkový nádor.

martiline
27.11.2022 5 z 5

Osudová láska je název romantický ... a já romantická díla poslední dobou nevyznávám.
Toto dílo je ale něco víc. Nehledě na to, že Erich Segal píše skvostně.
Ráda jsem se ke čtení vracela a byla zvědavá na celý příběh.
"Nejlepší odvetou je poctivý život" ...

madem
30.07.2022 4 z 5

Je podvečer, nikam se vám nechce, chcete něco pěkného a poutavého. Za pár hodin knížku přečtete. Děj se čte sám, Segal to umí. Jen ten konec bych jsem si v mysli pozměnila.

gossipavlina
01.04.2021 4 z 5

Jak je možné, že mě tenhle auto míjel tak dlouho? Přitom profláknutou Love story znám, pravda jen ve filmové podobě.
Líbil se mi příběh. V nejbližší době si určitě přečtu zase nějakou jinou autorovu knihu. Jeho styl mi sedl.

lidunka1
29.05.2018 5 z 5

Miluju knihy, které nějak konvenují s mým životem. A to byl případ této. A Segal prostě umí.

pajzdaz
28.03.2017

Hezký příběh a hezky popsány emoce. Situace, ve které se může ocitnout kdokoliv. A protože na piano hraji odmala, tak se mi líbí způsob, jakým autor popsal myšlenky člověka, který chce hrát a nejde to...
Segal patří k mým nej autorům a čtení jeho díla mě umí dojmout, rozesmát, ale hlavně si u jeho knih odpočinu. Děkuji.
Určitě tuto knihu doporučuji a nejen ženám. Čte se rychle, dobře, bez toho, aniž by se čtenář vzdaloval od příběhu.

jluky
06.02.2017 5 z 5

Vynikajúce!!! Segal je /bol/ majstrom pera. Do samého konca ma udržal v napätí, v knihe nebolo "hluchého miesta". Jeho vysoko humánne posolstvo, zložitosť ľudskej povahy - to je asi o.i. to, čo sa mi v jeho knihách najviac páči. Teším sa na jeho ďalšie knihy a ľutujem, že už nič nové nenapíše.

akdar72
17.09.2016 5 z 5

Moc hezký příběh, přečteno během jednoho odpoledne.

ovpana
23.06.2015 3 z 5

Hezké počtení ,zajímavý a dojemný příběh

Danafantom
08.02.2012

Všechno se mi zdálo takové přehnané, nevěrohodné. Ale číst se to dalo.

triatlet
15.02.2011 3 z 5

Segal píše poutavě. Popis lékařské mise v Africe je reálný. Pěkný je i motiv hudby. V závěru autor překračuje tenkou hranice směřující až k "červené knihovně", naštěstí se v epilogu vrátí o krok zpět k hudebnímu motivu. Na hodnocení má vliv i nenápaditý obal - obrovským zlatým písmem napsán titul, pod ním bílým písmem autor, z druhé strany univerzální fotografie autora...

Erich Segal
americká, 1937 - 2010