Osud mě má rád

Osud mě má rád https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75841/osud-me-ma-rad-75841.jpg 4 203 46

Vtipně napsaný příběh dívky, která svou pílí a za pomoci babiččiných rad dosáhne svého životního snu. Daniela je nespokojená, že má po maturitě nastoupit do zaměstnání na poště v rodné vesnici. Z nečekaného těhotenství je nadšená, nuceně opouští rodiče. Azyl hledá u své babičky, kterou předtím neznala. Nachází nový domov, je šťastná, že má dceru. Díky babičče vystuduje vysokou školu. Najde skvělé zaměstnání, stane se finančně nezávislou. Jediné, co jí schází, je manžel a táta pro její dceru. Je vůbec možné, aby někdy potkala Michala, otce Michaely?... celý text

Radka1911
31.08.2023 3 z 5

Jedna z prvních knih Simony Monyové a trochu netypická pro její pozdější tvorbu. Jako každou její knížku jsem i tuto přečetla na jeden zátah, ale jsem ráda, že jsem jí nečetla jako její první.

marwinmh
04.02.2022 4 z 5

Pohádka pro dospělé, aneb jak se z ošklivého kačátka bez ambicí stane úspěšná žena, která přesně ví, co od života chce a pro niž vzplane nejedno mužské srdce, ale ona touží pouze po jednom jediném muži - Muži svého života a ne jenom jejího.
Odpočinkové čtení na pár hodin. V danou chvíli jsem podobný žánr číst chtěla, takže se mi to líbilo jak po obsahové stránce, tak stylistické.

Aleh
26.10.2021 3 z 5

Příběh, který patří k rané tvorbě Simony Monyové. Sladké potěšení na jedno odpoledne nebo večer. Jak mladá dívka nakonec ke štěstí příšla. Netvrdím, že se to nemůže stát, ale ale mám raději realitu než romantiku. A netvrdím, že reálný příběh nemůže být krásný. Určitě ano. Realita se vším všudy se v knihách Simony začala objevovat a převládat až později...

klarkys
23.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Byla to taková pohádka pro romantičky na jeden večer. Příběh mě bavil, i když se ani zdaleka nedá věřit všem “náhodám”, díky kterým se Daniele tak dařilo. Ale strašně se mi líbilo, jak vřelý a krásný vztah měla ke své dceři, to na mě zapůsobilo z celé knihy nejvíc.

Evka271
26.04.2021 5 z 5

Z této knihy ve mě zůstalo mnoho .Určitě budu ještě časem znovu číst. Dojemný a krásný příběh .

Allla9
04.02.2021 5 z 5

Hezký romantický příběh. Škoda, že paní Monyová již nic nenapíše.

mirunda
25.12.2020 3 z 5

Pro mě velmi odpočinková kniha. Příběh lásky jedné mladé dívky.

mariva
03.08.2020 5 z 5

Krásný romantický příběh na jeden večer. Už dávno jsem přečetla všechny knihy Monyové a tato byla poslední, která mi chyběla. Jsem ráda, že jsem ji konečně sehnala. Je hodně jiná než většina autorčiných knih, zřejmě měla v té době ještě optimističtější pohled na svět a muže, bez špatných zkušeností, které vedly k jejímu tragickému konci. Právě v těchto dnes se vzpomíná výročí jejího úmrtí a já tak opět zalitovala, že už si od ní nic nového nepřečtu.

Zesamsun
12.07.2020 4 z 5

Velice povedená věc, něčím trochu odlišná od ostatních knih Monyové.

tygřímáma
12.06.2020

(SPOILER) Některé lidi potkáte v životě jen jednou, některé víckrát a jiní vám uplně změní život.
Příběh marurantky Daniely, matky Daniely, bytové architektky Daniely.

ditul
02.01.2020 5 z 5

Krásný jednoduchý příběh s pohádkovým koncem. :)

stju
01.09.2019 3 z 5

Přečetla jsem dost knih od Monyové, takže kdybych to nevěděla, tak tuto knihu bych na ni netypovala. Je zřejmé, že jde o autorčinu prvotinu, jednoduchý, předvídatelný příběh o Popelce+...a byla svatba a žili šťastně až do smrti. Nekritizuji, ale chci konstatovat, že jak šel se spisovatelkou život, tak se v jejích knihách objevovala podstatně jiná témata. Ale to je asi spíš smutné...

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Všechny knihy od teto spisovatelky jsou krásné!

PetiJelinkova
08.12.2018 5 z 5

Krásná oddechová kniha přečtená jedním dechem.

kalinka99
28.07.2018 5 z 5

Příjemná kniha na jedno odpoledne. Holt hlavní hrdinka měla štěstí i přes těžký začátek, ale za to jí patří obdiv.

Aaloha
12.07.2018 5 z 5

Hezký příběh, přečteno na jeden zátah, příjemné čtení.

AnnL
27.05.2018 2 z 5

No co k tomu dodat, oddechovka pěkná to sice jo. Ale!! Rozhodně mi vadilo, jak hlavní hrdinka srovnávala všechny muže ve svém životě s tím jedním. To byla pitomost a tím se mi zprotivila, neboť na začátku, kdy šla z onoho maturitního večírku, ho potkala, prohodili spolu snad jen tři slova a "vlítli na to" (pardón). A ráno se jí jen představil a řekl jí, že jí děkuje. Nebo teda neumím číst, ale pochybné srovnávání mužů s ním. To mi prostě vadilo. Ale jinak příjemné čtení. I když trochu naivní v dnešní době, kdy málokterá maminka, co se ocitne "na ulici" a bez přátel a rodiny má takové štěstí, že má bohatou babičku, která ji zařídí a zaplatí všechno. Takže za mě to řadím mezi hezké pohádky.

AninkaHr
04.05.2018 5 z 5

Krásný příběh přečtený jedním dechem, se šťastným koncem :-)

AdamGranet
01.05.2018 5 z 5

Krásně oddechová kniha, čtená jedním dechem, Monyová se čte vždy skvěle. Toto dílo je výjímečně optimistické a uvítal bych i její pokračování.

veronie
18.04.2018 5 z 5

Moc příjemný příběh o tom, jak se z ošklivého káčátka stala krásná a úspěšná žena. A ještě musím vyzdvihnout super babičku, protože u jejích hlášek jsem se opravdu bavila.

prvotina

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů
2011  77%Citová divočina

Kniha Osud mě má rád je v