Osud horší než draci

Osud horší než draci https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60662/osud-horsi-nez-draci-60662.jpg 4 72 8

Jen jedna věc je děsivější, než zabít obrovského, oheň dštícího draka... zabít nesprávného obrovského, oheň dštícího draka. Sir Terry ví, že jako neohrožený (avšak typicky středostavovský) rytíř nemá nejmenší šanci získat ruku překrásné princezny Glorie... jedině že by zabil draka, který se usadil v nejzazším koutě království, a pak si ji nárokoval jako svou odměnu. Jenomže pohádkoví princové se obvykle nemusejí potýkat se změnami hranic katastrů. Když Terry draka zabije, zjistí, že zbavil škůdce sousední království. Ruku princezny samozřejmě získal i tak. Bohužel, tahle se honosí přezdívkou „Trhlá Jana", kterou si vysloužila svým zvykem hovořit s mrtvými zvířaty. Naštěstí pro Terryho je mu princezna Glorie ochotná dát druhou šanci a zařídí, aby ji mohl osvobodit z rukou únosce. Zachránit dámu, která není tak docela v nesnázích, by mělo být vcelku snadné, jenomže události naberou nečekaný a krajně nebezpečný obrat. Terry musí Glorii zachraňovat doopravdy, a to už není legrace. Protože každý ví, že skončit s nesprávnou dívčinou na krku je vskutku osud horší než draci...... celý text

Humor Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

A Fate Worse than Dragons , 2007

Slůník
16.04.2022 3 z 5

Zabavné a vtipné, tak trochu pratchettovské čtení, mně v něm chybí aspoň náznak emocionální angažovanosti.

bobo7592
16.11.2018 4 z 5

Oddechovka, příjemné nenáročné čtení před spaním. :-)

krista
18.10.2018 4 z 5

Mám ráda tento typ humoru i nadsázky ...

Sidonie
25.05.2017 5 z 5

Já teda nevím, proč jsou z toho všichni zklamaní? Možná se ze mě začíná stávat romantička, ale mně se to líbilo. Romantička... ehm... Jo, vážně se mi líbí ty Mooreovy "milostné" scénky plné popichování a vtipkování. To mi vážně sedlo.

Někdo by mohl namítnout, že hlavní příběhová linie není nic moc. To je asi pravda. O čem to je, to si vlastně můžete přečíst na zadní obálce knihy. Ale mně se líbí to, jak je ten příběh napsán. A že to není vtipné? No nepopadala jsem se smíchem za břicho, ale těm nápadům jsem se široce usmívala.
Gryf požírající mladé panny.
"Jak to, že tě nesežral?"
"Neměl hlad. Prostě neměl hlad, jasné?!"

Dobrá rada pro muže, kteří se marně snaží svést svou dívku: pořiďte si gryfa.
Rada pro holky: jestli vám bude tvrdit, že takhle se to jako sex nepočítá, nevěřte mu! (Ale stejně to udělejte,je-li vám život drahý...)

(Bylo mi jasné, jak dopadne ten souboj s Mužem z hor . Přísahám, že mě to napadlo!)

Celé je to vlastně parodie na červenou knihovnu.
Autor to tak i mínil, vždyť hned v úvodu narazíme na úryvek z romantického románu, který dívky právě čtou.
Ale něco milého v tom přetrvává. Je to cynické a milé zároveň. A mně se to líbilo.

Btw. Jestli je tohle nejslabší od Johna Moora, tak rozhodně musím sehnat všechny zbylé knihy! :)

tatjana1737
01.01.2016 3 z 5

I za mne nejslabší "mooreovka". Čitelné to bylo, ale žádné velké překvapení či parafráze pohádek. V jednu chvíli (nevím, zda šlo o chybu překladatele či autora) došlo k záměně jmen dvou ženských hrdinek, což ke čtenářskému zážitku úplně nepřispělo. Knížka mne neobohatila, ale ani neurazila, s největší pravděpodobností se k ní už ale nevrátím.

hancijar
16.12.2015 4 z 5

Asi nejslabsi kniha, co jsem od Moora cetla, ale i tak aspon za 4 hvezdicky je ok. Velice se mi libila, To se musi brat s nadhledem, ale jde to :D

Peti
31.12.2013

Další kniha ze série pohádka jinak. Velice vtipný příběh o tom, jak je lepší přenechat vítězství nad drakem někomu jinému (přeci si ten rytíř nevezme princeznu se jménem Trhlá Jana) a jak princezna Glorie naplánuje únos tak, aby ji vysvobodil ten správný muž jejího srdce. K tomu se jako hrdina přidá "pekař", který si tu princeznu Glorii měl dle domluvy brát a dcera zchudlého barona. Svižně psaná kniha, děj má spád a konec je se správným happy endem.

Dašička
29.03.2012

Pohádková fantasy o tom, jak princezna musí naplánovat svůj únos tak, aby si mohla vzít za muže svého statečného rytíře a o tom, jak se dá využít krájený chleba:)))

draci princezny princové

John Moore
americká, 1959
2004  83%Nepohledný princ
2001  85%Zabij a zachraň
2004  84%Hrdinství pro začátečníky
2006  87%Zlý princ Charlie
2007  83%Osud horší než draci

Kniha Osud horší než draci je v