Osud

Osud https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120988/osud-120988.jpg 4 86 14

Neodolatelný luxus, vášnivá láska, podlý skandál… Předčasně osiřelá Kate Foxové je rozhodnutá splnit vizi své udřené maminky, dosáhnout slušného vzdělání a pracovat na slibném vzhledu, aby se její život odvíjel podle scénáře hodného hollywoodských filmů. Jde za svým snem bez skrupulí a ani její jediná opravdová kamarádka ji nedokáže z téhle cesty odradit. Poměrně slibná kariéra v módním časopise pro ni představuje jen startovní blok ke skoku do společnosti, v níž peníze jsou alfou a omegou úspěchu. Jakmile skočí a otevře se před ní svět, o němž od šestnácti snila, pozvolna zjišťuje, že skutečnost se tomu snu příliš nepodobá. Drobné trhlinky se mění ve velké díry a cáry iluzí ji tvrdě vracejí na zem. Na chvilku zůstane ležet, ale celoživotní sebekázeň a schopnost podívat se pravdě do očí ji pomaličku zvedají vzhůru. Dlouho a bolestně hledá nový smysl života a své místo v newyorské džungli, ale nakonec je její snaha oceněna a ona ze sebe snímá břímě, které ji provázelo od útlého a ne příliš radostného dětství. Kruh se uzavírá, Kate Foxová dostává od života druhou šanci. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Destiny , 2011

Elena1615
19.09.2020

Tato knížka se mi, jako snad všechny od této autorky, moc líbila. Není to obyčejná romantická slátanina jako většina knížek. Oceňuju tu přidanou hodnotu, kterou se autorka snaží přidat do svých milostných příběhů. Také mě moc potěšila zmíňka Massot špěrků z jiného jejího díla.

laura
20.05.2020 3 z 5

Slabší než ostatní, které jsem od této autorky četla, ale líbila se mi. Jen ne tolik co předchozí autorčiny knihy. Jako by se maličko opakovala, ale i to se může stát. Bylo to čtivé, ale ne příliš překvapivé, opět plné intrik, vášně a zrady. Když vás zradí muž, kterého milujete, co uděláte?

marketa4853
11.03.2019 4 z 5

Příjemná, romantická oddechovka :-)

jamajka99
28.01.2019 5 z 5

Dobrý relax určitě lepší než červená knihovna atp. :-)

moudivlacek
03.05.2018 4 z 5

Zprvu jsem chtěla dát jen tři hvězdičky, závěr to zvedl o jednu. Docela reálný příběh o dívce, která díky nešťastnému osudu maminky hlavní hrdinky odmítá chudobu a bídu a rozhodne se být tou správnou zlatokopkou.
Sice se opravdu provdá za magnáta, ale trpí její mozek. Naštěstí má skvělou a upřímnou kamarádku, která jí vždy poví pravdu. A muž dá na výběr - on nebo ona. A najednou je v jejím životě vše jinak.
Prostě příběh o nalezení místa v tvrdé společnosti byznysu, jeho udržení a hlavně s čistým štítem.
Hrdinku jsem obdivovala pro její pracovní píli, druhého důležitého muže v jejím životě pro čest a morálku a pracovitost. Závěr mě ochromil - a klobouk dolů, tohle by jen tak někdo neudělal a ani nedokázal.

ruzevtrni
09.02.2018 5 z 5

Pěkně se četla. Velmi se mi líbil konec. Jak se postavit na vlastní nohy když vám někdo přestane dávat peníze.

oleg
26.07.2017 5 z 5

Takové knihy mám ráda jako oddechovku a tato k nim patří,líbila se mi,měla spád a konec který potěší....

ewisek22
16.12.2016 5 z 5

Pokud chcete romanťárnu, kterak "popelka" přes všechna úskalí nakonec přišla ke svému happy endu, tak určitě šáhněte po této knize. Kniha se líbila a nemám ji co vytknout.

kiraa
06.07.2016 5 z 5

Ale jo, no …. už samotný obal s rozevlátou lady naznačuje, že toto dílo nebude aspirovat na Pulitzerovu cenu, a jasně, že je to šrot. Ale nakonec, šrot se dá jíst, tak co by se nedal i číst…. na nočním stolku je pořád lepší varianta Káťa se svým "škubánkem" než platíčko Rohypnolu. :-)

janesy
03.05.2016 4 z 5

Joo, mně se oproti předchozím jejím knížkám tato líbila, měla spád a Kate mne nakonec překvapila, i David :)

ovpana
28.01.2016 2 z 5

Hezké čtení , napínavé a zajímavé až do konce.

Kamiliana
23.10.2015 5 z 5

Já jsem si četbu plně užila, vnímala jsem pozitivně směsici intrik i haute couture. Čtivé, napínavé, ale ten překlad...!!! bídný život, lahodný mok... takhle nepřirozený a zkostnatělý jazyk jsem už dlouho neviděla :-(

niknikita
20.09.2014 3 z 5

Tak nevím...buď jsem neměla v dětství a mládí správnou motivaci, nebo nemám patřičné ambice, ale Kate je jako z jiné planety :-O
Ale číst se to dalo, akorát ta realita ... jenomže tohle není literatura faktu, pravda :-)

petra106
24.06.2013 3 z 5

Ono mi vážně stačí, když je popsáno jednou, maximálně dvakrát, že hrdinka je nejúžasnější, nejkrásnější, nejchytřejší v celém okolí. Tady mě to zdůrazňování prostě otravovalo. Plus neustále opakující se slovo "bříško", příslušící samozřejmě též hlavní hrdince. Děj byl hodně předvídatelný, což je škoda.

osudy žen

Louise Bagshawe (p)