Ostrý střih

Ostrý střih https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87786/bmid_ostry-strih-nDY-87786.jpg 4 237 52

Mitchell a společníci série

Strhující příběh lásky, vášní a zločinu, v němž je vše jinak, než se na první pohled zdá. Senzační vraždu Paula Wheelera ve výtahu hotelu je třeba rychle vyřešit; nechybí velké peníze, rodinná rivalita ani krásná milenka Julie. Tento případ by prominentnímu atlantskému právníkovi Dereku Mitchellovi mohl vynést značnou proslulost. Pomalu však vyplouvají temná tajemství. -- zdroj: pitaval.cz --... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Smash Cut , 2009

ikul
11.04.2024 4 z 5

Mírně děsivý thriller o krásné podezřelé a mladém psychopatovi. Těšila jsem se na více zapeklitý konec, ale jinak se mi kniha líbila.

archivářka115
19.11.2023 4 z 5

Poměrně brzo jsem začala tušit, kdo je nejhorší zločinec. Nevím, jestli se může, právník Derek zamilovat do Julie, která je stále podezřelá.
Konec byl dost zamotaný.Nejvíc mi vadilo, že se několik postav jmenuje od "D" - Dodge, Duke, Doug. Začala jsem se ve jménech ztrácet. Jinak se mi knížka líbila.

Sabča817
29.09.2023 3 z 5

Někde v polovině, jsem se dozvěděla, kdo je viník a pak už mě to tolik nebavilo....

m_martina
23.06.2023 5 z 5

Pro mě určitě jedna z nejlepších spisovatelek, její knihy čtu s radostí, protože je v nich vždy všechno, co mám ráda. Tedy napětí a romantika. A ani tahle kniha není výjimkou. Hodnotím ji proto pěti hvězdami a doporučuji.

Havrnka
14.05.2023 5 z 5

Zločin, napětí, láska..... a jako vždy paní Brown nezklamala. Doporučuji.

jarkaska
25.03.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem měla připravenou ke čtení delší dobu, ale vždy přišlo na řadu přečíst něco jiného. A teď konečně kniha přečtena. Nechybělo napětí, romantika a vrah dopaden.
Prostě další z pěkných knih Sandry Brown.

bekule
07.02.2023 4 z 5

Ač se to zpočátku nezdálo ,tak napínavé to bylo až do úplného konce a to fakt hodně. V úplném závěru bylo i několik zásadních překvapení jako od Deavera, díky nimž jsem dokázala pochopit do té doby pro mě nepřijatelné jednání některých postav.

Olga8480
24.05.2022 5 z 5

Opět skvělý příběh, napětí, romantika a překvapení na závěr. Člověk se s touto autorkou nenudí.

85098211
09.04.2022 5 z 5

Tento neskutečně čtivý thriller začíná loupežným přepadením a vraždou Paula Wheelera v kabině hotelového výtahu. Přítomno je i několik svědků včetně jeho mladé přítelkyně Julie. Přesto zprvu není vůbec jednoduché pachatele vypátrat. Julie se snaží policii a posléze také právníka Dereka Mitchella přesvědčit, že za činem nějakým způsobem určitě vězí Paulův synovec Creighton. To je ovšem nutné dokázat, protože zároveň je od začátku jasné, že vraždu spáchal někdo jiný, někdo, koho Creighton činem pověřil... Pátrání se tedy rozbíhá na plné obrátky a také vztah mezi Julií a Derekem se zdárně rozvíjí ;-). Víc už ale prozrazovat nebudu, knihu si přečtěte sami, je opravdu výborná! Autorka píše sympatickým, plynulým stylem, proto se mi líbila i tato její kniha. A závěr mne opravdu překvapil! :-) Dávám plný počet a doporučuji milovníkům napínavých příběhů, lehce říznutých erotikou ;-).

moma08
24.02.2022 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a docela mě potěšila...Byla to fajn oddychovka.

oleg
01.07.2021 5 z 5

Tak to mám ráda, mělo to spád, napínavé, romantika a překvapivý závěr, Sandra nezklamala.....

cukrovka
19.05.2021 5 z 5

Čtivá oddechovka se zajímavou zápletkou. Jak už jsem u této autorky zvyklá, dokázala skvěle nakombinovat detektivní zápletku s romantikou.

petraj30
23.03.2021 5 z 5

To se opravdu povedlo. Sandra Brown píše silné příběhy se zamotaným dějem a zajímavým koncem a tento příběh nebyl jiný.
Obě hlavní postavy se mi líbili a vyskytuje se tu i několik vyšetřovatelů a policistů, ale hlavně jistá bohatá rodina, která může na první pohled (hlavně v televizi) působit dobrým dojmem, ale ve skutečnosti...to tedy byla síla. Tady sice zhruba od začátku víme, o co všechno šlo, ale o nějaké ty perličky jsem na konec taky nepřišla.
Příběh to byl pro mě opět dokonalý. Každý detektivní příběh SB je jiný, ale přesto dokonalý. Tento příběh opět mohu doporučit.

alekis
14.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Příběh se rozbíhá dramaticky. Při loupežném přepadení je zastřelen v hotelovém výtahu bohatý byznysmen. Následuje bouřlivý sex dvou úplně si cizích lidí na palubě letadla, v maličké záchodové kabince - když se chce, všechno jde :-). Padouch je znám už od poloviny, což nijak neubírá na čtivosti, a stejně jako v Reportérovi je mimořádně hnusný a mimořádně geniální. Hlavně že víme, že jako vždy nakonec bude po zásluze potrestán.
Nic není takové, jak se zdá. Vše dobře skončí. Pár nešťastníků sice přijde o život. Asi nejvíc litujeme jedné velice vstřícné a milované bytosti, které ničema - dovolím si to napsat, ať namámím krvežíznivé čtenářky - ten ničema jí prostě uřízne hlavu!
Však taky dopadne jak zaslouží! Chtěl by zase vraždit, ale nepodaří se mu to! S notně pošramoceným ksichtem skončí ve vězení, a není mu platna encyklopedická znalost filmů, ani tatíčkovy peníze, prostě nic, utrum. Postrádám jeho odsunutí na elektrické křeslo, tak snad v nějakém dalším románu bude zmínka... :-).
Na závěr se dozvíme ještě jednu dost překvapivou informaci, a následuje happy end.
A teď vážně: zas je to napínavé a zábavné. Pro pobavení v době korony jako dělané. Přeji hezké čtení, Sandra, na rozdíl od mnohých, je ve svém žánru jednička! :-)

retrivr
21.10.2020 3 z 5

Tuctovka na propláchnutí mozkových závitů.

krystof.gerhard
21.07.2020 3 z 5

Kolegyně měla tuhle knížku v práci na ukrácení času. Neodolal jsem a začetl se. Na zabití času to ujde. Jen to rozuzlení na mě bylo trochu "wtf"...

Lemurka
26.06.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se dobře, nechyběla ani romantika. Autorka nezklamala.

jinbr
16.12.2019 5 z 5

Sandra to umí, a tenhle román k tomu patří. Bylo to pěkně promyšlené, jednotlivé kroky, které jakoby stále více ukazovaly na Julii. Snad jen ten konec mohl být trochu více vygradován, nebo popsán... Ale jinak se mi to líbilo, i když pachatel byl evidentní, stále tam bylo dost překvapivých momentů.

Szekynka
30.08.2019 5 z 5

Sem si říkala, že je docela škoda, že je vrah už půlky knihy jasný, ale zas na druhou stranu aspoň to tentokrát vzala z jiného pohledu a mohla zakomponovat co se mu v té choré hlavě honilo. Nicméně, člověk si myslí, že už ví všechno a ona tam zase na závěr vybombí překvapení jako blázen ???? Celá Sandra, to prostě nepochopíš.

ctenarkaEva
09.07.2019 3 z 5

Místy předvídatelný děj, místy překombinovaný, ale kniha se mi četla celkem dobře. Jen tedy to množství překlepů a chyb ve větách, že dokonce nějaký čtenář, který měl knihu vypůjčenou z knihovny přede mnou, všechny chyby tužkou opravil. A bylo jich opravdu požehnaně.

Sandra Brown
americká, 1948