Ostružinové víno

Ostružinové víno https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526/bmid_ostruzinove-vino-Fs9-526.jpg 4 133 25

Jay Mackintosh je spisovatel žijící běžným životem Londýňana. Cosi mu však schází... Jednoho večera otevře láhev domácího vína, dárek od dávného přítele. Víno s palčivou chutí a vůní připomínající podzimní závan větru v něm probudí vzpomínky na ztracený svět, na dětství, kdy vše bylo nové a vzrušující, touhu po romantice a nevšedních zážitcích... Jay se na základě náhlého vnuknutí rozhodne koupit domek ve francouzském městečku Lansquenet nad Tannou a odstěhuje se tam. A všechno, co až dosud postrádal, jako by v městečku našel...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Blackberry Wine , 2000

locin
18.04.2014 3 z 5

Po dlouhé době zase trochu jiný žánr s vcelku dobrým příběhem. Někdy by něco z toho přišlo zdlouhavě, ale líbilo se mi prolínání současného života s dětstvím. Byl to rozhodně rozdíl než čokoláda, která mě tolik nezaujala možná to bylo filmem.

Firefox4
06.07.2013 5 z 5

Svět kolem nás je takový, jaký ho chceme vidět. Ten Joanne Harrisové je plný svérázných osobností, milých sousedů a lidí plných tajemství, příběhů a vlídné náklonnosti, je to svět plný malých kouzel a čarovných surovin. Je to krásné čtení o světě, o kterém čtete jako o pohádce, ale který může mít kolem sebe každý z nás. Stačí jen několik speciálů.

Andrys
04.11.2012 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dokonce bych byla moc ráda, kdyby příběhů z tohoto místa bylo víc :). Do určité míry mi to připomínalo příběh Vianne. Oba se skrývali, ale Jay se spíš navracel k tomu, co znal z mládí. Joe a jeho pravidla a zvyky... je v tom něco krásně a příjemně uklidňujícího. Pociťovala jsem radost z přeměny zanedbaného okolí a z různých maličkostí a vychytávek. Příběh Marise je také velmi zajímavý.

No a úplný konec? Lépe to snad ani ukončeno být nemohlo :).

Hřibče
20.06.2012 5 z 5

Nevím, jestli je to tím, že tato kniha nebyla zfilmovaná, na rozdíl od Čokolády, ale chytla mě více za srdíčko, než právě již zmíněná Čokoláda. Myslím si, že bez sklenky vína tato kniha číst nelze. :)

andrejs
18.06.2011 5 z 5

Nádherný příběh z kouzelné Provence - harmonický, poklidný, melancholický, KRÁSNÝ!

víno Francie venkov anglické romány

Joanne Harris