Ostružinové polibky

Ostružinové polibky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21517/ostruzinove-polibky-21517.jpg 4 19 3

Romantický příběh o dospívání, lásce, hledání identity a pocitu osamění z pera americké spisovatelky a pedagožky, která žije od roku 1979 v Anglii, vypráví o třináctileté Salamance, která se rozhodne odhalit tajemství své maminky.

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Olympia

Walk Twoo Moons , 1994

Hakem
Hakem
27.10.2016 5 z 5

Nejsem asi cílová skupina pro tuto knihu, jako máma se dvěmi dětmi, se ale možná proto dokážu do knihy víc vcítit. Přečetla jsem si ji víceméně náhodou, ale smutný konec ač čekaně nečekaný se mi moc libil. Kniha se čte ztěžka i přesto, ze vás děj i konec zajímá. Shrnuto: pěkná kniha, která se při čtení vleče, ale dostane místo v mé knihovně. Mám chuť jít ven a políbit nějaký strom :)

eloušek
eloušek
23.11.2014

knížku jsem četla jako povinou četbu a i když hlavní postavě bylo 13 a to mě od začátku odrazovalo byla knížka pěkná měla nepředvídatelný konec....

Ronee
Ronee
06.08.2011 5 z 5

Keď som mala toľko rokov, čo Salamanka, čítala som túto knižku. To je krásne, ako sa tie názvy líšia. U nás sa kniha volá Chuť malinového bozku:-) Dodnes si pamätám myšlienku z knihy: "Neposudzuj človeka, kým si dva mesiace nechodil v jeho mokasínach" (indiánske príslovie).

Sharon Creech
americká, 1945