Ostrovy, majáky a mosty aneb Podivuhodná dobrodružství suchozemce v Baltském moři https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83255/ostrovy-majaky-a-mosty-aneb-podivuhodna-dobrodruzstvi-suchozemce-v-baltskem-mori-83255.jpg 5 20 2

Kniha přináší u každého ostrova kulturně historické údaje, popřípadě citace z dřívějších cestopisů jiných cestovatelů. Popisuje autorovy zážitky z cesty z roku 1999. Publikace je provázena mapkami a černobílými fotografiemi v textu a doplněna třemi rejstříky - ostrovů, majáků a mostů.

MOu598
19.07.2017 4 z 5

Četla jsem v červnu 2008. Podle mých poznámek:
Obsažná knížka. Spousta informací zeměpisných, kulturních, dějepisných i všeobecných. Knížka je o návštěvě autora na ostrovech v Baltském moři v r. 1999, z nichž jeden patří k Německu, druhý k Dánsku, další dva ke Švédsku, další dva k Estonsku a poslední souostroví k Finsku.
Spíš než cestopis je to hodně o lidech.
Zajímavé, hodně textu, ale malé nehezké černobílé foto, několik překlepů - chybějících písmen.

niknikita
20.08.2015 4 z 5

Jan Burian mne baví a navíc do knih přidává spoustu historických informací a i za to má můj obdiv.
Netušila jsem nic o ostrovech v Baltském moři a tvrdém a přitom nevšedním životě na nich, ale nějak jsem zatoužila se tam podívat. I přesto, že nemám ráda vítr...

ostrovy cestopisy majáky Baltské moře

Jan Burian
česká, 1952
1992  70%Cokoli o Dánsku
2004  92%Den bude dlouhý
2015  92%Dvacet let s Islandem
1995  90%Sága o cestě na Island
2002  90%Ostrovy, majáky a mosty aneb Podivuhodná dobrodružství suchozemce v Baltském moři

Kniha Ostrovy, majáky a mosty aneb Podivuhodná dobrodružství suchozemce v Baltském moři je v