Ostrov ztracených snů

Ostrov ztracených snů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139292/bmid_ostrov-ztracenych-snu-A5o-139292.png 4 49 15

Když Lorelei obdrží zprávu o dědictví, vypraví se do Tasmánie zjistit, po kom vlastně dědí. Ví, že zde žije její nevlastní matka, která ji vždycky nesnášela, ale hlavně chce znát pravdu o svém otci. Nečekaně tu potká i osudovou lásku. Ve víru dění Lorelei nedojde, v jakém je nebezpečí. Nenávist macechy totiž sahá příliš daleko....... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Ocean Child , 2010

Hanjimka
14.08.2023 3 z 5

Romantika, kapičku napětí a za mě uspěchaný konec. Ale na odpočinkové letní čtení je to dobrý výběr

Evaho73
01.12.2022 3 z 5

Nenáročný román opradený rodinným tajomstvom. Žiaľ niektoré postavy a udalosti nepôsobili až tak dôveryhodne, ako som očakávala. Oceňujem však živé zobrazenie prostredia, v ktorom sa dej príbehu odohráva. Vzbudilo to môj záujem o Tasmániu, o ktorej som sa tu dozvedela, že sa svojou povahou a podnebím líši od pevniny.
Kniha stojí za prečítanie, ale nie je taká strhujúca, ako predchádzajúce knihy od tejto autorky, ktoré som čítala.

bábuška
23.09.2020 3 z 5

Příběh mi připadal trochu zmatečný, nicméně dočetla jsem až do konce. Krásně popisovaná příroda Tasmánie, pro nás exotické země. Dění samé jsem si musela poskládat tak, abych si vůbec dala dění samé dohromady. Musím souhlasit s předchozími komentáří, že přebal se naprosto k příběhu nehodil.

mariva
29.07.2020 4 z 5

Dobrodružný i romantický příběh z exotického prostředí Tasmánie. Knížka se dobře četla, ale kýčovitá obálka knihy se k příběhu vůbec nehodí.

martinaandulka
25.10.2019 4 z 5

Na pani spisovatelku jsem slyšela chválu a toto je moje prvotina a jsem spokojená.Kniha je čtivá,zamilovaná,se zápletkou a temné minulosti hlavních postav.Co akorát nesedlo je obal knihy,ta dívka má jinou barvu vlasů než hlavní postava a oblečením bych ji zasadila do současnosti.

Pavlaj
28.01.2019 4 z 5

Docela pěkné oddechové čtení, navzdory příšerné obálce a kýčovitému názvu. Proč knížka s názvem Ocean Child (což je jméno koně) vychází v češtině jako Ostrov ztracených snů? A ta obálka je fakt děsná.

hroneczek
27.10.2017 3 z 5

Dobrý, milý, milostný. Oddechové čtení. Žádné srdcervoucí drama.

jindrusa
19.10.2017 4 z 5

Tentokrát jsem měla problém se do knihy začíst. Pořádně se rozjela až ve své polovině.

Paja1709
23.08.2017 5 z 5

Dalsi krasny pribeh teto autorky.

Danago
05.12.2016 5 z 5

Poutavý , čtivý příběh z australského prostředí. Autorku mám ráda a ani tentokrát mě nezklamala.

helenkan
19.06.2016

Mám ráda tyhle příběhy,kde se skrývají různá rodinná tajemství.

kudrdlinka
06.05.2016 4 z 5

Knížky Tamary McKinley mám ráda - romantický příběh z australského prostředí většinou s nějakou zápletkou z minulosti. Je to příjemné oddychové čtení.

Ivetaa
29.10.2015 3 z 5

Od této autorky mám přečteno téměř vše, co u nás vyšlo. Kniha ale tentokrát patří dějově mezi slabší a autorka dokáže psát podle mě poutavěji.

modranka
15.05.2015 5 z 5

Nádherný príbeh, perfektný slovenský preklad. Nie je viac čo dodať, knihu treba prečítať.

bookcase
20.03.2013 4 z 5

Autorku mám ráda, protože píše sice jako podle šablony, ale čtivě :-). Navíc se její knihy odehrávají v Austrálii - to můžu hodně moc.

Tasmánie

Tamara McKinley
britská, 1948
2000  86%Poslední valčík
2007  82%Letní bouřka
2008  85%Zaslíbená země
2010  80%Neúprosný žár
2002  85%Sasanka

Kniha Ostrov ztracených snů je v