Ostrov v nebezpečí

Ostrov v nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11417/ostrov-v-nebezpeci-11417.jpg 4 171 28

Fantastická groteska vypráví o dramatických událostech na fiktivním ostrůvku na rozhraní Tichého a Indického oceánu, kam přijíždí mladý Angličan jako poradce místního vládce. Idylický ostrov je však v té době na pokraji vlastní zkázy – britská vláda tam hodlá pod záminkou kontroly strategického území postavit vojenské letiště a přehradu, která má zatopit rozsáhlé území. Na tomto území však rostou poslední zbytky kdysi hojného stromu, který je nesmírně důležitý pro přírodní rovnováhu ostrova. Blahobyt země je závislý na zemědělské produkci, která by britským zásahem vzala za své a tak se mladý hrdina s několika přáteli rozhodne zachránit ostrov před ekologickou katastrofou. ... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Svoboda

The Mockery Bird , 1981

monikaKU
27.05.2015 2 z 5

Ľahkomyseľný, romantický až naivný popis ostrova jeho obyvateľov, kde kladní hrdinovia sú morálne dokonalí, záporné postavy slabé až nedosledné vo svojom konaní, takže sa veľmi ľahko nechajú odhaliť. Za všetko hovoria únoscovia, ktorí sa príkladne starajú o svoju obeť, pretože samotný únos nepodporujú a v kľude čakajú na zachráncov...
Od začiatku niet pochýb ako to dopadne, žiadne prekvapenie - tak trochu nuda bez vzrušenia.

Martin, Vyškov
16.02.2015 5 z 5

Tahle kniha mě dost překvapila, samozřejmě mile. Četl jsem již mnoho Durrellových knih, ale tohle je má první kniha, kde sám Durrell poprvé nevystupuje jako hlavní hrdina. Přesto se v ní ale Durrell nezapře a je vidět, že toto dílo je také velmi autobiografické. Hezký příběh s dobrým koncem.

nerusa
06.02.2015 4 z 5

Jak si tak vzpomínám, snažila jsem se tuto knihu číst už kdysi dřív, ale asi pro ni nebyl ten správný čas. Ten nastal až nyní a musím říct, že jsem si ji skutečně užívala. Kéž by bylo na světě co nejméně lidí jako je Looja a co nejvíce jako Foxglove, Hannibal, Králík a Audrey. P.S. Bez Droomů by to nejspíš taky nešlo.

evickakyticka
01.07.2013 3 z 5

Naladěna předchozími knihami o záchranách zvířat a založení zoo jsem už už chtěla číst knihu ve stejném duchu. Ale na záchranu jsem si musela docela počkat. Samozřejmě, že rozuzlení přišlo na samý závěr. I když obálka láká, dětem bych ji moc nedoporučila, i mě tam vadily takovéty čachry s politikou a přetahování se s Matkou přirodou. S Matkou píši záměrně velké M, neboť si jej příroda určitě zaslouží.

Spojení z knihy - ekologický přepych - se mi líbí. Je určeno pro všechny zabedněnce, kteří nežijí v souladě s přírodou. Nebo se aspoň nesnaží žít. Protože tento ekologický přepych vám to nakonec všem natře.

Myslete zeleně!! Děkuji!!

hoopoo
27.02.2013 5 z 5

Pěkně se to četlo, popis zvyků na cizím ostrově, záhada s bájným stromem. Poprvé jsem četl jako náctiletý a několikrát jsem se ke knížce vrátil.

Amarok
26.06.2012 4 z 5

Příběh se četl jedním dechem. Škoda jen závěru, pak atmosféra nějak začla upadat, čekal jsem lepší vyústění, proto 1 hvězdičku odebírám.

mumin63
01.02.2011 5 z 5

krásný příběh, laskavý humor, úžasné popisy přírodních krás - prostě báječná kniha

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Nádherný příbeh o záchraně malého ráje Zenkali

ekologie ostrovy

Gerald Durrell
britská, 1925 - 1995
1983  91%Mluvící balík
1986  88%O mé rodině a jiné zvířeně
2008  92%Ptáci, zvířata a moji příbuzní
1996  92%Zahrada bohů
1988  87%Ostrov v nebezpečí

Kniha Ostrov v nebezpečí je v