Tanec větru

Tanec větru https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1076/tanec-vetru-1076.jpg 4 261 43

Ostrov tří sester série

Na ostrůvek u pobřeží Atlantiku přijíždí křehká Nell. Hledá zde úkryt před svým násilnickým mužem. Po zinscenované autonehodě a pod falešným jménem doufá, že na ostrově Tří sester začne nový život. Panickou hrůzu z bývalého manžela jí pomáhají překonat přátelství s Miou a náklonnost k místnímu šerifovi Zackovi. Je možné, aby se Nell opravdu sblížila s tímto sympatickým mužem, když překročila zákon a tají svou pravou identitu? Avšak své tajemství nemá jen Nell...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Dance Upon the Air , 2001

Zelený.úval
14.09.2022 5 z 5

Souhlasím, že konec byl trochu uspěchaný, ale jinak super. Autorka prostě tyto příběhy s mýty a nádechem magie umí skvěle. :-)

Aranel15
29.08.2022 4 z 5

V knize je spousta překlepů a myslím, že závěrečné drama mohlo být trochu více rozepsané.

janina66
25.07.2022 4 z 5

Milá a příjemná oddychovka. Trocha té magie nebyla na škodu, jen děj oživila. Konec byl dle mého až moc urychlený. Ráda bych věděla, co se dál dělo s Evanem.

petraj30
09.05.2022 5 z 5

Už jsem pomalu ztrácela naději, že najdu nějakou romantickou sérii se slušným základem, ale tato se vyvíjí velmi slibně. Velmi pěkně tu byla zakomponovaná magie, nenásilně, jen tak jemně se vtírala do děje a dělala jej zajímavějším.
Nell byla miloučká osůbka se složitou minulostí a otevírala se velmi pozvolna. Na její sestřičky se těším o něco víc, protože jsou větší dračice. A o taky Zackovi nemůžu napsat nic nelichotivého
Kniha se mi velmi líbila, jen konec byl podle mě zkrácený, vše podstatné bylo řečeno, ale přece jen bych ho více rozvedla. Prozatím jsem moc spokojená.

Jaklová.katka
19.04.2022 5 z 5

Tahle série je skvělá

Laf
12.01.2022 5 z 5

Kniha nezklamala. Je krásně a čtivě napsaná. Bylo pro mne těžké se vůbec odtrhnout. Sice se dalo předvídat, že manžel Nell se ukáže, ale líbilo se mi, že autorka nechávala čtenáře čekat v napětí, kdy konečně se tak stane a objeví se na scéně. Skvěle vymyšlené. Vřele doporučuji :)

katkaq
20.04.2021 4 z 5

Robertsová tyhle romantické série umí. U každé ze sérií je něco nového. Tentokrát vsadila na téma magie. Nepovažuji tuhle sérii za její nejlepší, ale tahle kniha se dotkla mojí duše. Jednou bych také ráda měla malý domeček a vaření také miluji. Jinak děj byl zajímavý a kniha příjemně plynula.

Kudík
04.03.2021 4 z 5

Ostrov Tří sester (Vítr, Země a Oheň), na kterém se sejdou jejich prapotomci, a to Nell (Helen), Ripley a Mia. Každá má svůj vlastní příběh s tím, že Nell utíká předstíráním své smrti před manželem. Seznámí se zde se šerifem Zackem, který je vážně sympaťák. :) Musím přiznat, že tady mi magie nevadila, možná naopak.

pip11
21.02.2021 5 z 5

Nell utíká před svým šíleným manželem a osud ji zavede na ostrov Tří sester. Zde nalezne nejen klidné útočiště a nové přátele, ale mnohem více. Velmi pěkný a vydařený příběh s nádechem magie. Četlo se to skoro samo, bylo to pohodové a zároveň napínavé čtení. A teď honem na druhý díl :)

georginaa
17.11.2020 3 z 5

První díl byl akčnější a zajímavý příběh, kromě té magie, ta by tam nemusela být. Dalo se to přečíst a též se k této knize vracet nebudu.

ElessaRiverbow
29.07.2020 4 z 5

Něco podobného jsem už četla, takže jsem tak nějak tušila, co bude děj obsahovat. I přesto to byl velmi čtivý a zajímavý příběh, jen ta magie mi tam moc nepasovala. Už mám z knihovny půjčený další díl a těším se na pokračování. Jako oddechovku na pár dní doporučuji.

Simi
16.07.2020 5 z 5

Sérii jsem na dovolené přečetla jedním dechem. Moc jsem chtěla vědět, jak to s čarodějkami a ostrovem dopadne. Autorka si libuje v “trojčlenkách” a i hlavní hrdinky Nell, Ripley a Mia příjemně připomínají sestry Mercyerovi z Nebe mé lásky. První díl u mne jednoznačně zabodoval. Má v sobě očekávané napěti, lásku, ale i běznou domáckost. Jen se cítím hrozně neohrabaná .... jak Nell je při pečení a vaření výkonná. Druhý díl se týká Ripley, tam to neni o mňamkách, ale o fyzičnu až fyzikálnu. Její ukvapenost byla občas na ránu, ale kdo by si na zástupkyni šerifa troufl? A finále se týkalo poslední, nejsilnější, elegantní a krásné čarodějky Mii. Na můj vkus je trojka moc překombinovaná, že finále sice graduje, ale .... ?? jak že to vlastně nakonec bylo?? A dávám hvězdy vždy o jednu míň. Ale, dámy, co Vám budu psát. V každém díle je ten pravý a vhodný MUŽ pro tu pravou čaroděku. A nejenom oni krásný, kouzlem vzniklý ostrov zlu nedají.

caldap
25.12.2019 5 z 5

Knihy od této spisovatelky se čtou jedním dechem. Tato kniha není výjimkou. Opět příběh o týrané manželce, jejím útěku a začátku nového života neměl chybu. Všem doporučuji.

Skalara
15.11.2018 5 z 5

Nejoblíbenější kniha z této série. Oblíbenost si získala hlavní hrdinka odvahou odejít od muže, který jí týral.

Mruskulka
31.08.2018 5 z 5

Příběh týrané ženy, která dokázala utéct. Jedno z nejaktuálnějších témat. Dokázala utéct a zařídit si moc krásný život na ostrově. Člověk jí to i závidí, jaké ji potkalo štěstí. Knížka mě moc bavila a rychle se četla. Jen jsem si říkala, kdy už konečně přijede na ostrov ten její manžel, že už se blížím na konec knihy a pořád nic. A teda dost mě překvapila na magie, bylo to sice hezké, knihy o magii mám velmi ráda, ale tady do tohoto příběhu mi moc nepasovala.

haWranka
18.03.2018 2 z 5

Mám ráda knížky od Nory Roberst. Ale tady mi vadily dvě věci. Zaprvé zbytečná rozvleklost. Bylo naprosto jasné, co se bude dít, takže člověk už jen čekal. A čekání bylo vyplněno zase tím očekávaným - hádkami, komu to řeknu a komu ne... Nic překvapujícího, zajímavého. A druhá věc - ta magie. Spousta lidí tu psala, že jim to nijak nepřekáželo. Mně tedy ano. Nevadí mi knihy, ve kterých je nadpřirozeno. Ale tady bylo vyloženě navíc, otravné a zdržující příběh.

lagareta
09.12.2017

Z celé série se mi líbila nejvíc. Více děje, méně čarování. Odechovka, u které nemusíte přemýšlet ani se bát:-)

cukrovka
29.09.2017 5 z 5

Čtivý a velmi zajímavý příběh. Aktuální a poučné téma domácího násilí a ženy, která je schopna od násilníka utéct. A samozřejmě její neustálý strach a problémy s důvěrou k ostatním lidem.

martina.tim
03.09.2017 4 z 5

Skvělý odpočinkový příběh. Mě zase narozdíl od jiných ta magická linka bavila. Nebylo to nic přehnaného a do příběhu mi to sedělo. U konce jsem byla napjatá, jak to dopadne a dopadlo to lépe než jsem čekala. Palec hore a šupem na další díl :)

munka
03.09.2017 3 z 5

Oddychové čítanie s predvídateľným koncom. Určite si prečítam aj ďalšie dva diely.