Ostrov šedých mnichů

Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel? Smrt bohatého Johana Ruttena se mohla hodit více lidem. Například jeho české manželce, soudní překladatelce, která nyní zdědí veškerý jeho majetek... Na její popud přijíždí na ostrov kriminalista Josef Bergman. Chce na Schiermonnikoogu strávit dovolenou, vyčistit si hlavu od starostí a udělat důležité životní rozhodnutí. Jenže brzy je proti své vůli vtažen do složitého případu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245289/ostrov-sedych-mnichu-245289.jpg 4.2442

Josef Bergman (4.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha Ostrov šedých mnichů

Lenka26

Další kniha od paní autorky, kterou jsem v poslední době objevila a oblíbila. Zaujala mne zejména místem kde se odehrává děj, ale i zápletkou, oblíbenou postavou komisaře, prostě opět lehčí letní pohodové čtení.

E_Lan

Dobrá detektivka, nic víc, nic míň. Je to má třetí knížka od autorky a musím přiznat, že mě bavila asi nejméně. Možná tím, že mě už ničím nepřekvapila. Ale čtení je to dobré...

Ignis

Dobrá detektivka, zajímavé místo a atmosféra, poměrně nápadité ukončení. Češka teda strašná kráva, ale je tam minimálně, takže neruší.

david5746

Celkem příjemná detektivka v poklidném tempu, kdy detektiv Bergman naskočí do rozjetého případu jen jako nezávislý čech na dovolené.
Styl psaní autorky mi docela vyhovoval, tak časem asi sáhnu i po dalších dílech série.

brabofka

Jedna z nejpovedenějších celé série. Obrat o 18st. oproti předchozímu dílu. Myslím, že touto knihou se autorka může směle řadit mezi severskou krimi. Parádní. Skvěle si poradila i s JB, který jako český kriminalista nemá v Holandsku po profesní stránce co dělat. Stejně ale i tak to má nápad, spád a děj opravdu jde kupředu. A úplně nejvýstižněji to zde v komentářích napsal Dada077 :-)

Radka1911

Napínavá česká detektivka odehrávající se na holandském ostrově. Kniha se mi líbila.

ivoiro

Knihu se mi povedlo konečně dočíst. Po předchozích zkušenostech s touto autorkou jsem si knihu vzal kvůli výzvě. A jo, měl jsem pravdu. Její styl psaní mi vůbec nesedí. Spíš než o detektivku jde o ženský román. Takže mé hodnocení je na spodní hranici.

Detektivka se mi moc líbila, ubírám jednu hvězdičku jen proto, že se mi od Klevisové víc líbila kniha Zlodějka příběhů...děj se odehrával na severu, čímž se česká autorka přiblížila severským autorům a kvalitou, podle mě, oproti nim není nijak pozadu. Vyšetřovatel Bergman byl poněkud nadbytečný, v podstatě sám na moc nového nepřišel, příběh by bez něj neutrpěl...Možná vražda Gwen mohla být o něco peprnější, nicméně kniha posloužila jako příjemná detektivka, která se četla jedním dechem