Ostrov šedých mnichů

Ostrov šedých mnichů

Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel? Smrt bohatého Johana Ruttena se mohla hodit více lidem. Například jeho české manželce, soudní překladatelce, která nyní zdědí veškerý jeho majetek... Na její popud přijíždí na ostrov kriminalista Josef Bergman. Chce na Schiermonnikoogu strávit dovolenou, vyčistit si hlavu od starostí a udělat důležité životní rozhodnutí. Jenže brzy je proti své vůli vtažen do složitého případu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245289/ostrov-sedych-mnichu-245289.jpg 4.2240

Josef Bergman (4.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Motto

frantisek8863
11. listopadu

Bohužel jsem začal seznámení s detektivem Bergmanem až tímto dílem. Trochu vláčné vyprávění a detektiv bez pravomocí vyšetřovat mě moc nezaujal, ale ani neurazil. Díky posbíraným informacím je děj od poslední třetiny svižný a začne se rozmotávat.

axi81

Mně bohužel chyběl spád. Takové roztříštěné... Ráda bych se k autorce vrátila, snad mi to sedne líp.

mazlak

Naprosto mně tato kniha pohltila. Sice jsem se k ní dostal náhodou, neboť jsem potřeboval nějakou knihu z ostrova do čtenářské výzvy, ale tak skvělou volbu jsem opravdu nečekal. Čím více se děj odvíjel, tím více se rodilo otázek k zodpovězení. K této autorce se určitě ještě vrátím.

haWranka

Kniha mě naprosto nadchla! Atmosféra byla celou dobu hutná, postavy výrazné. Moc se mi líbilo, že příběh byl pojat z pohledů několika postav, kdy každou chvíli byla hlavní některá jiná (někdo více, někdo méně, samozřejmě). A to řešení vraždy, na to jsem opravdu nepřišla. Určitě od této autorky nečtu poslední knihu, těším se na její další. (Knihu jsem poslouchala jako audio, a to bylo velice povedené, jedno z nejlepších, s jakými jsem se setkala.)

kudrdlinka

Detektivky Michaely Klevisové mám moc ráda. I tahle se líbila. Sice mi to ze začátku přišlo trochu pomalé, ale pak už se to rozjelo, hlavně když se na scéně objevil Bergman. Všechno se pak začalo propojovat, rozmotávat a má zvědavost stoupala. Konec byl pro mě ale překvapivý.
Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo to moc fajn.

Vesmich

První kontakt s autorčiným stylem obstarala kniha Kroky vraha, která mě vyloženě naladila na nějaké to “někdy příště”. Takže tentokrát holandský ostrov a pestrá skladba jeho obyvatel, moře, písečné duny, peníze a zase peníze, podnikatelské záměry a dávné křivdy a dávná úmrtí…Chvíli mi trvalo, než jsem se do textu dostala. Zápletka rozhodně zajímavá, napínavá, vztahy v rodinách velmi přesvědčivě nastíněné, stejně jako vztah mladých lidí k místu, odkud pocházejí. Kdo je mordýř se uhodnout dá a to i přesto, že osobně po tom vlastně nikdy nepátrám. Detektivů je tentokrát na scéně více. Takže jsem znovu připravená na nějaké to další “někdy příště”.

SilvieSisinka

Miluji knihy od Michaela Klevisová :-) její styl psaní je jako staré černobílé detektivky co dávají občas v televizi.

Magriva

Poslední kniha do čtenářský výzvy:-)

Danago

Moc pěkně napsaná , dobře promyšlená detektivka. Sice je to spíše průměr, ale dobře se poslouchala. Místy byla sice trošku rozvláčná, ale vše mělo své opadstatnění. Zápletka byla docela uvěřitelná. Příběh byl dokonale zamotaný a na konci se včechno krásně a logicky vyřeší. Jako audiokniha je kniha velice příjemně zpracována.

renataab

Kniha zajímavá, čtivá, místy trochu rozvláčná, taková průměrná detektivka. Konec neočekávaný.

Jana_Hlus

Pro mne velmi příjemné překvapení, po delší době skvělá česká detektivka, která může konkurovat i severským autorům, v něčem je dokonce lepší, obešla se bez vyloženě drsných, nechutných scén, napětí dávkuje autorka naprosto s nadhledem a rozuzlení příběhu je překvapivé, ale uvěřitelné. Jedinou výhradu mám k pomalému rozjezdu, ten mě příliš nenadchl. Dávám 4/5 a vrhám se na Zmizelou v mlze:-)

Majdaloupka

Jsem milovnice kočičích příběhů od paní Klevisové a zároveň ne moc velký čtenář detektivek. Nicméně díky čtenářské výzvě jsem se do detektivky přeci jen pustila a jsem nadšená (taky jsem si hned dokoupila všechny další knihy). Kniha má spád, nejde se odtrhnout (několikrát jsem přejela stanici v metru díky začtení) a rozuzlení je překvapivé (měla jsem jiný tip na vraha). Určitě doporučuji

hs777

Nenápadná a přitom neuvěřitelně napínavá záležitost už od prvních písmenek. Vlastně celá série je velmi podařená, na prvních dílech bych pár much ještě našla, ale s každým dalším se úroveň výrazně zvyšuje. Klevisová dokáže nenásilně vtáhnout do jakéhokoliv prostředí, ať je to klasický český venkov se strašidelným mlýnem, stájemi a typickou hospodou, pražská vilová čtvrť nebo odlehlý holandský ostrov. Pro mne jednoznačně objev dalšího výborného českého autora.

klodnerovic

Označuji jako přečtené, byť jsem nedočetla ... Rozhodně ale ne pro to, že by se mi kniha nelíbila. Špatné načasování. Snad to dopadne příště.

Fazolka2017

Moje první knížka od Michaely Klevisové. Byla jsem hodně překvapená - mile překvapená. Kdybych nevěděla, kdo knihu napsal, věřila bych tomu, že jde o skvělou detektivku nějakého severského autora. Prostředí do kterého je bříběh zasazen mi vyloženě sedlo. Skvělá detektivka a já jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

Yogini

Na české detektivky moc nejsem, tahle mě ale uchvátila, možná i tím, jak to bylo zasazené do severu, skvěle napsané, doporučuji!

Valborga

Mně se kniha také líbila.

Boudika

Jako všechny knihy se mi i tato moc líbila!!! Velmi čtivá a dokonce jsem opravdu netušila jak to vlastně bylo.... Těším se na další knihu!!!

NachlJ

Knihu jsem přečetla hned. Velice dobře a rychle se četla. Nebyla nijak zdlouhavá, nudná a konec byl překvapivý.

marketa9252

Začátek a konec napínavý...jinak celkem fajn čtení.

barbora0275

Narozdíl od ostatních knih autorky, byla tahle strašně rozvláčná a nudná. Možná to udělalo i to, že jsem střídala čtení knihy s audioknihou - unylý hlas vypravěčky tomu nepřidává. Vše se rozšmodrchalo až v posledních kapitolách, jinak se děj vlekl a nic se tam nedělo.

haski

Taková normální detektivka. Moc mě nenadchla, možná, trochu rozvláčná.

Skvělá detektivka (audiokniha), která vás upoutá hned od první minuty a nepustí až do konce. Zajímavá je i kulisa příběhu, holandský ostrov, ale i Praha. Postavy jsou vykresleny do nejmenších detailů, přitom nikterak nudně a zdlouhavě, nikde nic neskřípe. Kniha je opravdu zdařilá a interpretka Kristýna Kociánová se jí zhostila na výbornou.

ivulka15

Taky jsem se do čtení této knihy pustila kvůli čtenářské výzvě.A nakonec to byla docela dobrá detektivka.

Loginus

Tak tohle se mi líbilo o dost víc než stopy vraha. Nebudu řešit českého detektiva v zahraničí. Docela pěkně popsané a vykreslené povahy postav. Zvlášť koňák sekající dluhy mi někoho hrozně moc připomínal.

VladiKlaisner

Knížku české spisovatelky odehrávající se na holandském ostrově jsem si vybrala do Čtenářské výzvy a vůbec nelituji. Poznala jsem zase jednu zajímavou autorku od které rozhodně nezůstanu​ u jedné knížky.
Zajímavá detektivka s barvitým popisem nejen ostrova, ale i jejich obyvatel. Možná konec byl až příliš primitivní, ale jinak se četlo jedním dechem.

Zdenka1978

Těžko jsem se knihou prokousávala. A četla ji jen z vidinou knihy do výzvy :)

veselaa

Má první kniha od Michaely Klevisové a česká detektivka.Zajímavý příběh se zápletkou,krásně popsaný ostrov a postavy.Rozmotávání příběhu bylo zajímavé a překvapující závěr.Mohu doporučit.

PetK

Po audioknize Kroky vraha, která byla moc milým překvapením, jsem se s chutí pustila do dalšího audia. Autorka si drží úroveň, zasazení případu na holandský ostrov je fajn. Mám radost, že moderní/současná česká detektivka je pro mě stejně zajímavá a poutavá jako severská nebo britská krimi.

IVANA0123

Moc dobře napsaná česká detektivka, která si nijak nezadá se světovou a "severskou" produkcí knih. Zajímavá zápletka, pachatelem mohl být téměř kdokoli a napínavé až do konce. A dokonce mě bavil i popis ostrova - volný prostor, moře a duny - nedivím se, že detektiv stočil své kroky na Ameland. Michaela Klevisová se rozhodně zařadila do mých oblíbených autorů.