Ostrov šedých mnichů

od:

Ostrov šedých mnichů

Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel? Smrt bohatého Johana Ruttena se mohla hodit více lidem. Například jeho české manželce, soudní překladatelce, která nyní zdědí veškerý jeho majetek... Na její popud přijíždí na ostrov kriminalista Josef Bergman. Chce na Schiermonnikoogu strávit dovolenou, vyčistit si hlavu od starostí a udělat důležité životní rozhodnutí. Jenže brzy je proti své vůli vtažen do složitého případu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245289/ostrov-sedych-mnichu-245289.jpg 4.1214
Série:

Josef Bergman (4.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (72)

Přidat komentář
renataab
17. září

Kniha zajímavá, čtivá, místy trochu rozvláčná, taková průměrná detektivka. Konec neočekávaný.

Jana_Hlus
16. září

Pro mne velmi příjemné překvapení, po delší době skvělá česká detektivka, která může konkurovat i severským autorům, v něčem je dokonce lepší, obešla se bez vyloženě drsných, nechutných scén, napětí dávkuje autorka naprosto s nadhledem a rozuzlení příběhu je překvapivé, ale uvěřitelné. Jedinou výhradu mám k pomalému rozjezdu, ten mě příliš nenadchl. Dávám 4/5 a vrhám se na Zmizelou v mlze:-)

Majdaloupka
07. září

Jsem milovnice kočičích příběhů od paní Klevisové a zároveň ne moc velký čtenář detektivek. Nicméně díky čtenářské výzvě jsem se do detektivky přeci jen pustila a jsem nadšená (taky jsem si hned dokoupila všechny další knihy). Kniha má spád, nejde se odtrhnout (několikrát jsem přejela stanici v metru díky začtení) a rozuzlení je překvapivé (měla jsem jiný tip na vraha). Určitě doporučuji

hs777
06. září

Nenápadná a přitom neuvěřitelně napínavá záležitost už od prvních písmenek. Vlastně celá série je velmi podařená, na prvních dílech bych pár much ještě našla, ale s každým dalším se úroveň výrazně zvyšuje. Klevisová dokáže nenásilně vtáhnout do jakéhokoliv prostředí, ať je to klasický český venkov se strašidelným mlýnem, stájemi a typickou hospodou, pražská vilová čtvrť nebo odlehlý holandský ostrov. Pro mne jednoznačně objev dalšího výborného českého autora.

klodnerovic
25. srpna

Označuji jako přečtené, byť jsem nedočetla ... Rozhodně ale ne pro to, že by se mi kniha nelíbila. Špatné načasování. Snad to dopadne příště.

Fazolka2017
19. srpna

Moje první knížka od Michaely Klevisové. Byla jsem hodně překvapená - mile překvapená. Kdybych nevěděla, kdo knihu napsal, věřila bych tomu, že jde o skvělou detektivku nějakého severského autora. Prostředí do kterého je bříběh zasazen mi vyloženě sedlo. Skvělá detektivka a já jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

Yogini
14. srpna

Na české detektivky moc nejsem, tahle mě ale uchvátila, možná i tím, jak to bylo zasazené do severu, skvěle napsané, doporučuji!

Valborga
10. srpna

Mně se kniha také líbila.

Boudika
05. srpna

Jako všechny knihy se mi i tato moc líbila!!! Velmi čtivá a dokonce jsem opravdu netušila jak to vlastně bylo.... Těším se na další knihu!!!

NachlJ
02. srpna

Knihu jsem přečetla hned. Velice dobře a rychle se četla. Nebyla nijak zdlouhavá, nudná a konec byl překvapivý.

marketa9252
16. července

Začátek a konec napínavý...jinak celkem fajn čtení.

barbora0275
08. července

Narozdíl od ostatních knih autorky, byla tahle strašně rozvláčná a nudná. Možná to udělalo i to, že jsem střídala čtení knihy s audioknihou - unylý hlas vypravěčky tomu nepřidává. Vše se rozšmodrchalo až v posledních kapitolách, jinak se děj vlekl a nic se tam nedělo.

haski
04. července

Taková normální detektivka. Moc mě nenadchla, možná, trochu rozvláčná.

85098211
03. července

Skvělá detektivka (audiokniha), která vás upoutá hned od první minuty a nepustí až do konce. Zajímavá je i kulisa příběhu, holandský ostrov, ale i Praha. Postavy jsou vykresleny do nejmenších detailů, přitom nikterak nudně a zdlouhavě, nikde nic neskřípe. Kniha je opravdu zdařilá a interpretka Kristýna Kociánová se jí zhostila na výbornou.

ivulka15
02. července

Taky jsem se do čtení této knihy pustila kvůli čtenářské výzvě.A nakonec to byla docela dobrá detektivka.

Loginus
14. června

Tak tohle se mi líbilo o dost víc než stopy vraha. Nebudu řešit českého detektiva v zahraničí. Docela pěkně popsané a vykreslené povahy postav. Zvlášť koňák sekající dluhy mi někoho hrozně moc připomínal.

VladiKlaisner
12. června

Knížku české spisovatelky odehrávající se na holandském ostrově jsem si vybrala do Čtenářské výzvy a vůbec nelituji. Poznala jsem zase jednu zajímavou autorku od které rozhodně nezůstanu​ u jedné knížky.
Zajímavá detektivka s barvitým popisem nejen ostrova, ale i jejich obyvatel. Možná konec byl až příliš primitivní, ale jinak se četlo jedním dechem.

Zdenka1978
02. června

Těžko jsem se knihou prokousávala. A četla ji jen z vidinou knihy do výzvy :)

veselaa
05. května

Má první kniha od Michaely Klevisové a česká detektivka.Zajímavý příběh se zápletkou,krásně popsaný ostrov a postavy.Rozmotávání příběhu bylo zajímavé a překvapující závěr.Mohu doporučit.

PetK
27. dubna

Po audioknize Kroky vraha, která byla moc milým překvapením, jsem se s chutí pustila do dalšího audia. Autorka si drží úroveň, zasazení případu na holandský ostrov je fajn. Mám radost, že moderní/současná česká detektivka je pro mě stejně zajímavá a poutavá jako severská nebo britská krimi.

IVANA0123
19. dubna

Moc dobře napsaná česká detektivka, která si nijak nezadá se světovou a "severskou" produkcí knih. Zajímavá zápletka, pachatelem mohl být téměř kdokoli a napínavé až do konce. A dokonce mě bavil i popis ostrova - volný prostor, moře a duny - nedivím se, že detektiv stočil své kroky na Ameland. Michaela Klevisová se rozhodně zařadila do mých oblíbených autorů.

waltraud5114
09. dubna

Moja prvá Klevisová. Pekne vystavaný príbeh, zasahujúci do minulosti, krásny jazyk, veľmi pekné popisy ostrova, ktoré ma nikdy nenudili. Dúfam, že ďalšie jej knihy nebudú na jedno kopyto, ako ostatné tzv. severské detektívky.

RADOST
01. dubna

Tentokrát mírné zklamání. Čtvrtý díl série josef Bergman dle mého názoru nedosahuje úrovně těch předešlých a také mě moc nezaujal. Jaksi mi nesedlo zasazení děje do prostředí malého ostrova, i když i tam měli lidé cizích jmen a jiných životních podmínek podobné povahové chyby, jak u nás a zřejmě kdekoliv jinde na světě.

edith79
23. března

Moc pěkná knížka. Michaela Klevisová je rozhodně můj největší domácí objev. Tato kniha se sice neodehrává u nás, ale na holandském ostrově, což jí ovšem neškodí, český prvek je tu zastoupen postavami Josefa a Ingrid. Odhalit vraha se mi nepodařilo a to mě vždycky baví. Takže, mevrouw Klevisová, máte to za pět.

irefir
19. března

Moc dobře se mi to četlo, stejně jako ostatní autorčiny knihy. Zjišťuji, že už jsem od ní asi přečetla všechno, což mě mrzí. Tak snad se objeví na trhu brzy nějaká novinka:)

Aymira
07. března

Další příjemna detektivka od Michaely Klevisove. Příběh je ozvlastnen tím, že se celý odehrává na jednom malém holandském ostrove, kde je jen samy pisek, ovce a pár podivných lidi. Odhalit vraha bylo i tentokrát náročne, protoze autorce se opet podařilo všechny postavy vyborne popsat a zadne neprirknout stěžejní roli. Ke konci jsem se obávala, aby vůbec některý z obyvatel ostrova zůstal naživu, ale minimálne kriminalistům se to povedlo, takže vrah byl úspěšně odhalen. Přiznávám, že mi tato série bude chybět.

vyvodka
23. února

Velmi ráda dávám knížce pět hvězdiček. Zatím jednoznačně nejlepší detektivka, kterou jsem od paní Klevisové četla. Napínavé čtení, zajímavé prostředí holandského ostrova, pěkně vykreslené postavy. Hodně se to podobalo severským krimi. Jsem ráda, že jsem našla dobrou českou detektivku.

Niraj
15. února

Super, velmi čtivé, napínavé. Začátek sice krapet víc výpravný, ale ne natolik, aby člověk knihu odložil. A když se konečně na scéně objeví J. Bergman, tak už to má spád.
Byla to moje první kniha této autorky, určitě se pustím i do dalších ze série.

sachista
12. února

Na rozdíl od předchozích detektivek od Klevisové jsem se nedokázal do Ostrova šedých mnichů začíst. Prvních sto stran mi připadlo zbytečně natahovaných a věnovaných každé jediné vedlejší postavě. Po vraždě už napětí stoupá a mozek pracuje naplno, aby odhalil složité propletence vztahů ostrovních obyvatel. S rozuzlením i pointou jsem spokojený, proto jako celek hodnotím pozitivně.

akdara71
10. února

Moc hezká detektivka, řekla bych, že nejlepší od Klevisové... dobře se četla a v podstatě do poslední chvíle by mě nenapadlo, kdo je pachatelem