Ostrov poslušnosti

Ostrov poslušnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189542/bmid_ostrov-poslusnosti-nXU-189542.jpg 3 306 83

Pokud jste četli Padesát odstínů a červenali jste se…, tak tuhle knihu raději ani neotvírejte. Natalie Bowenová má něco přes dvacet. Žije v Londýně, mnozí jí závidí, ale její osobní život je jedna velká katastrofa. Muži se nedokáží vyrovnat s její úspěšnou kariérou a Natalie se pomalu smiřuje s tím, že nikdy nenajde opravdové štěstí. A pak se doslechne o luxusním víkendovém středisku zvaném Ostrov poslušnosti. Tam prý člověku ukážou rozkoše, jaké si ani nedokázal představit. Natalie se nejprve trochu lekne, ale brzy v ní převáží touha dozvědět se víc. Možná je to jedinečná příležitost, jak se konečně posunout z místa... A tak v sobě potlačí strach a přihlásí se. Brzy po příjezdu se setká s okouzlujícím, i když poněkud rázným Simonem. Ten muž je zvyklý dostat vše, o co si řekne. A Natalie pochopí, že konečně potkala sobě rovného.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

The Haven of Obedience , 2000

paja0761
19.11.2014 1 z 5

No, ani nevím, co k této knize říct.... Po dlouhé době kniha, kterou jsem po pár stránkách odložila. Chtěla jsem sice něco "lehčího" na čtení před spaním, ale toto bylo prostě moc.

DariDerek
18.11.2014 odpad!

Odpad....

werusx
15.11.2014 3 z 5

Tak čekala jsem něco horšího. Ve skutečnosti knížka nebyla tak hrozná. Samozřejmě samý skvělý sex a mimo to děj žádný. Ale od toho jsou jiné knihy. Jediné co mi vadí, je u popisu čím dál více knih přirovnávání s padesáti odstíny. Tady nevyjímaje. Kniha mi četla dobře ale zarazil mě moc rychlý a kupodivu šťastný konec. Taky jednou může autorka překvapit a dát knize realističtější konec a ne takovou pohádku ;-)

Haninkaa
28.10.2014 4 z 5

Hodnotím kladně především kvůli dobře a podrobněji popsaným erotickým scénám, ale co se týče děje tak tam žádný nebyl, nebo spíš úplně JEDNODUCHÝ :-(

lucie0942
23.09.2014 5 z 5

Mě se kniha velice líbila...žádné zbytečné omáčky, žádné romantické blábolení.....děj se točí jen kolem sexu, popisuje se vztah dominance a submisivity, přesně podle mého gusta...:-DD

mazlak
15.09.2014 5 z 5

Kniha plná sexu s krátkým dějem. Jak zde již několikrát zaznělo, je velice těžké se od ní odtrhnout. Škoda, že je to zatím jediná kniha této autorky. Doufám, že brzy vydá další stejně dobrou knihu a více se rozepíše.

LenkaWal
05.09.2014 4 z 5

Moc hezká kniha. Navzdory tomu, že jediný děj je opravdu jen ten sex, tak je těžké se od ní odtrhnout. I když některé části mi přišly až parodické.

Sidonie.j
30.08.2014

Popis prvního víkendu byl hodně zajímavej, pak to malinko kleslo a druhej víkend už mě moc nebavil...navíc mě malinko zarazilo, že nechtěli po klientech ani vyšetření, že jsou zdravý, o používání ochrany nemluvě...

mazzone
01.08.2014 3 z 5

dávam tri hviezdy už len za to, že to nemá trapné pokračovanie v dalších dieloch ako všetky knihy podobného typu. Kde sa v dvojke rozídu a v trojke hlavná hrdinka zistí, že je tehotná a žijú šťasne až naveky... :D

jedná sa o ľahké čítanie, žiadna extra prepracovaná dejová línia a hlboko zmýšľajúce postavy... áno nájdu sa chybičky "krásy", ktoré by sa dali tejto knihe vytknúť, ale mne osobne sa kniha aj napriek tomu páčila

adrianna0305
15.07.2014 odpad!

Tenhle žánr už nemá čím zaujmout a tahle kniha obzvlášť. "odpad" hodnocení si zaslouží díky nulové ochraně. Podle mě návod na šíření pohlavních nemocí.

Bet
08.07.2014 1 z 5

Čekala jsem od této knihy mnohem víc a je to pro mne velké zklamání. Popisování prvního víkendu bylo zajímavé. Pak jsem se už jenom nudila druhý víkend jsem trpěla. Málem jsem to ani nedočetla, kniha která začala zajímavě takhle hrozně klesla. Nejhorší byl konec. Natálie a Simon jsou spolu pár hodin a Natálie básní jak jim to spolu klape a jak jsou šťastný. Děs :( Dávám jednu hvězdu jen proto že první víkend byl zajímavý.

anais
14.06.2014 odpad!

žádný děj jen snaha popsat sexuální praktiky, ani jsem to nedočetla, vůbec se mi to nelíbilo

kacaaba
24.05.2014 4 z 5

Čtivě napsaná erotická knížka. Nijak zbytečně obsáhlá, má spád, čtenář se nenutí.

Saskie
08.05.2014 2 z 5

Příběh celkově žádný, jen spousta nezávazného sexu, neřešila se antikoncepce ani pohlavní nemoci.
Dávám dvě hvězdy, jen proto, že se kniha četla dobře, měla spád.

Dith
16.04.2014 2 z 5

Dvě hvězdy za popisy sexuálních scén, by byly velmi kreativní a velmi detailní. Ale jediná nepatrnost mě v tomto směru zarazila - říkala jsem si, jestli autorka třeba někdy slyšela o ochraně? Říkají jí něco pojem pohlavně přenosné choroby?!
a co se týče děje (ten není) a postav - myšlenkové pochody hlavní představitelky byly unavující a Simon nebyl zrovna chlap, po kterém bych zatoužila.

BetyGrey
06.04.2014 5 z 5

Opravdu perfektní dílko, dechberoucí... plné sexu... nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Dokázala jsem se dokonale vžít do role. Knihy tohoto žánru čtu moc ráda, a tahle je hned na vrcholu žebříčku, co se týče opravdu eroticky napsané knihy.

drbohlav
30.03.2014 3 z 5

naprosto souhlasím se Samirou. Tři hvězdičky za to, že se opravdu jednalo o erotickou literaturu, kterou plno ostatních knih v tomto žánru nesplňují. I komentář o rychlém vyčerpání klienteli, pokud by všichni měli být takhle dokonalí, byl trefný.

Samira
29.03.2014 3 z 5

Něco takového jsem od začátku od knihy očekávala a i přesto jsem si ji přečetla,takže jsem k ní schovívavá. Příběh je vyprávěn, prakticky jen prostřednictvím sexu. Nedobrovolný sex s neznámými by pro mě byl noční můrou. Ona se s tím smířila poměrně hravě, ale dost jí v tom pomáhal i fakt, že všichni účastníci ostrova, byli super úspěšní a také přitažliví, což je samo o sobě nesmysl. Při takovém výběru by jim brzy došli klienti. Bavily mě jen scény s Natálií, sex někoho jiného jsem nečetla. Hezká byla ta lesbická pasáž i Anil, myslím, že se tak jmenoval. Odpudivý byl večírek u Jan, to byl děs. Jinak Simon byl tedy už opravdu značně vyžilý, jak jinak popsat člověka, co si na první společnou noc pozve ještě jeden pár, to už byla opravdu profesionální deformace. Kniha by si zasloužila méně hvězd, ale pravda je, že se četla dobře, takže tak 2,5.

drbohlav
15.03.2014 3 z 5

tak tohle bylo hooodně divné a ještě víc ujeté:))) rozhodně se o knížce nedá říct, že by se v ní nacházelo málo erotiky:) u Nabíječe jsem si stěžovala na nedostatek, tady už to zase bylo až moc. objevil se zde další Simon (začínám mít pocit, že se jedná o erotické jméno:). Musím říct, že tento "fyzicky opotřebovaný" hrdina mé sympatie nezískal:) nevím, jestli bych po někom takovém zatoužila, nehledě na to, že takto strávený víked se mi jeví spíš noční můrou přirovnatelnou k únosu v Afgánistánu:)) celou tu dobu mi v hlavě vyskakovaly všechny pohlavní choroby, na které jsem byla schopná přijít. Nemyslím si, že by něco bylo v této době možné. Rozhodně kniha je plná erotiky, která tak trochu vytlačila příběh. Ve finále z toho autorka mohla udělat zajímavý román, jen kdyby trochu myslela na to ženské srdíčko:))) ještě jedna věc mě rozsekala. Hlavní hrdinka je zde presentována coby inteligentní úspěšná majitelka a šéfredaktorka časopisu pro ženy. A když na schůzku dorazí muž s ejménem Sam Tudor, tak jí nedojde, že se jedná o jméno smyšlené:)

Lenji78
13.03.2014 odpad!

Tak tohle mi přijde vážně škoda papíru. I v tolik propíraných 50 odstínech se dá najít nějaký příběh, ale tady... Postavy jsou neuvěřitelné, nesympatické, situace nereálné. Celé mi to přijde jak sbírka trapných erotických povídek, hlavně že je tam sex, to se momentálně prodává dobře, že. Nevím, do jaké míry má na celkovém dojmu podíl překlad, ale i žák 3. třídy má lepší vyjadřovací schopnosti než autorka tohoto veledíla.