Ostrov pokladů (komiks)

Koupit

Příběh Roberta Louise Stevensona, plný napětí a dobrodružství, baví čtenáře již více než sto let. Současná komiksová adaptace románu umožní vydat se na nebezpečnou, ale krásnou výpravu za tajemným pokladem dětem od 9 let. Život mladého Jima Hawkinse se obrátí naruby v den, kdy do hostince jeho otce vstoupí podivuhodný muž. Námořník jménem Billy Bones skrývá tajemství, které za ním přivede i další cizince. Po Bonesově smrti Jim zjistí, že toto tajemství je vlastně mapka, která ukazuje zakopaný poklad kapitána Flinta..., pro kterou jsou mnozí ochotni i zabíjet! Plánek vedoucí k pokladu nakonec v Jimových rukou opravdu skončí, a ten se vydává na cestu za největším dobrodružstvím svého života. To ještě netuší, jaká překvapení a nebezpečí ho na cestě čekají. Na lodi plné pirátů, kterým nejde o nic jiného než o poklad, Jim zjišťuje, že nemůže věřit skoro nikomu. Získají nakonec hrdlořezové to, co tolik chtějí? Anebo je Jim přelstí a najde poklad sám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198984/ostrov-pokladu-komiks-Cnf-198984.jpg 4.3605
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Grada

Treasure Island, 1882

Kniha Ostrov pokladů (komiks)

soupik2012

Ostrov pokladů, je knihou která se stala vděčnou předlohou pro mnohá filmová zpracování. Již to je důkazem, jak je tento příběh vynikající. Dobrodružství, které musí strhnout každého v každém věku. Ale na každého zapůsobí jinak. Děti se budou právem bát, protože příběh není pohádkou a jsou v něm popisovány poměrně drsné situace. V mém věku, je to již nostalgické ohlédnutí. Moc ráda vzpomínám na dobu, kdy jsem tento příběh četla poprvé. A také ráda vzpomínám na různá filmová zpracování. Především to z roku 1972 je mimořádně vydařené. Nemohla jsem si proto nechat ujít nově vydanou audioknihu. Její zpracování je vynikající a načetl jí pan Zbyšek Horák.

Jerry H

Parádní dobrodrůžo, četl jsem ji po několikáté, ač ji znám prakticky nazpaměť, nikdy nezklame. Piráti, poklad, ostrov, Silver a Jim - to prostě nemůže zklamat.

ninano

Nádherná dobrodružná kniha.

Kakho-Oto

Klasický dobrodružný román, který jsem poprvé četl až ve věku 26 let. Nyní jsem si ho po 15 letech přečetl již potřetí. Román je velmi čtivý a napínavý. Možná mohl být i o něco delší, na druhé straně nemá ve stávající podobě hluchá místa.

Karcoolka2210

Druhá audiokniha, ku ktorej som sa dostala po zhliadnutí seriálu Black Sails (veľmi odporúčam). Keďže sa seriál skončil tak, že som si nebola istá ako dopadol kapitán Flint, tak som siahla po knihe. No aj po skončení knihy si nie som celkom istá, keďže seriálový Long John Silver mi bol vcelku sympatický (určite to bolo aj charizmou herca, ktorý ho stvárnil ;), nuž ale v knihe až tak veľmi nie. Čo sa týka príbehu, tak Ostrov pokladov je super dobrodružstvo na mori a pre mňa celkom uspokojivé ukončenie jedného skvelého príbehu. AJ

Misan1993

I přes to, že se jedná o světové veledílo, mě vždy přemáhal spánek.

ArwenEvenstar

Kdo by se nechtěl plavit za pokladem na lodi plné pirátů? Úžasný příběh plný dobrodružství a napětí.

jozik_v_tumane

Nemůžu nedat pět hvězd, protože tenhle příběh prostě miluju – leč asi poprvé v životě se setkávám s případem, kdy filmová adaptace je lepší než knižní předloha! Ať už je to tím, že televizní adaptace z r. 1990 je mistrovské dílo, nebo tím, že ji znám od dětství a nazpaměť, takže ji už považuji za původní, a nebo tím, že jsem četl vydání z r. 1957 přeložené od M. F. a P. V., které mi jazykově tolik nesedlo (je to už trochu zastaralá čeština a sprosté klení pirátů se prostě nedá přeložit slušně v intencích socialistické výchovy mládeže v 50. letech) – nevím. Také překlady vlastních jmen nejsou to pravé, zejména Dlouhý Janek a Pečínka (kterého odjakživa znám jako Johna a Rožně) a Jíra Merry namísto George. Překvapilo mě, že kniha neobsahuje žádné úvahy (kromě snad jediné Jimovy, že duše na rozdíl od těla je nesmrtelná), literaturu pro mládež jsem asi fakt dávno nečetl ;-) Je to jen samá akce, akce, akce, hodně (fakt hodně!) rumu a pár odkazů na Bibli. Literárně nejpovedenější je začátek – jak mistrně nepozorovaně nás autor zavede z normálního světa tehdejší Anglie do světa pirátů. Ani si toho člověk nevšimne a už je uprostřed honby za pokladem – smekám.