Ostrov pokladů (komiks)

Koupit

Příběh Roberta Louise Stevensona, plný napětí a dobrodružství, baví čtenáře již více než sto let. Současná komiksová adaptace románu umožní vydat se na nebezpečnou, ale krásnou výpravu za tajemným pokladem dětem od 9 let. Život mladého Jima Hawkinse se obrátí naruby v den, kdy do hostince jeho otce vstoupí podivuhodný muž. Námořník jménem Billy Bones skrývá tajemství, které za ním přivede i další cizince. Po Bonesově smrti Jim zjistí, že toto tajemství je vlastně mapka, která ukazuje zakopaný poklad kapitána Flinta..., pro kterou jsou mnozí ochotni i zabíjet! Plánek vedoucí k pokladu nakonec v Jimových rukou opravdu skončí, a ten se vydává na cestu za největším dobrodružstvím svého života. To ještě netuší, jaká překvapení a nebezpečí ho na cestě čekají. Na lodi plné pirátů, kterým nejde o nic jiného než o poklad, Jim zjišťuje, že nemůže věřit skoro nikomu. Získají nakonec hrdlořezové to, co tolik chtějí? Anebo je Jim přelstí a najde poklad sám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198984/big_ostrov-pokladu-komiks-Cnf-198984.jpg 4.3670
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Grada

Treasure Island, 1882

Kniha Ostrov pokladů (komiks)

beníček
předevčírem

Rozvleklá kniha bez jakéhokoliv napětí.

Peter73

TOP klasika dobrodružných príbehov. V detských časoch som miloval pirátské knihy a toto bola kniha, ktorá predstavovala všetku tu romantiku pokladov, morí karibiku a pirátov.... Kniha je užasná, začiatok je strašidelný, ....tak si to pamätám z detských čias. Potom už len honba za pokladom, Long John Silver je ukažkový literárný pirát, ...tak som si to predstavoval v detských časoch. Dnes kniha tiež pobavila a vrátila ma do detských čias, kedy pirátské knihy boli in, edícia STOPY fičala. Odporúčam všetkým, je to lepšie ako niektoré moderné fantasy, kniha je stará takmer 250 rokov a neviem, či ju v tomto žánre niečo prekoná.

vernem1850

Ostrov pokladů = skvělá kniha.

Pítrs85

Naprostá klasika, otec všech dobrodružných knížek, zkrátka legenda. Z dnešního pohledu už je samozřejmě příběh Jima Hawkinse lehce úsměvný, ale mně se ten krásný jazyk, kterým to Stevenson napsal, děsně líbí. Knížka na léto jak dělaná.

dasenka

Přítel náš tady mrtvý v kufru leží, johoho
Tak mi nalejte rum
Ďábel sám svoje černý drápy ježí, johoho
Tak mi nalejte rum

rafan65

Nejlepší pirátský příběh, na který jsem kdy narazil. Kniha mě bavila od začátku do konce a o těch jedinečných postavách budu přemýšlet ještě dlouho. Tuto klasiku by si měl přečíst každý. Pro mě krásné čtení.

mfanta

Jednoduché čtení plné dobrodružství, které pohladí romanticky zasněné chlapecké srdce. Děj má spád a je plný zvratů, stejně jako dohody mezi drsnými námořníky. Postavy jsou poměrně mělké, ale soudě podle doslovu přkladatele mého vydání to byl záměr ;-) Nepochybně jeden z pilířů žánru "pirátské literatury", jehož stopa je dodnes znát v různých oblastech tvorby včetně té filmové.

Jave

Kdo by neznal, nebo nikdy neslyšel jméno Johna Silvera? Nespočet knižních vydání. Nespočet filmových zpracování i komiksů. To je Stevensonovo nejproslavenější dílo. Kniha má své kouzlo, byť je na ní přeci jen s postupem času znát doba vzniku. Další kousek, na kterém jsem v dětství vyrůstal. A znovu po ní šáhl před cca 10 lety. A i po těch letech určitě v mých očí neklesla.