Ostrov modrých delfínů

Ostrov modrých delfínů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37548/ostrov-modrych-delfinu-37548.jpg 4 59 7

Příběh indiánské dívky Karany, která zůstane na rodném ostrově sama, opuštěná, bez přátel, bez ochrany, hladová a pronásledovaná divokými psy. A přece se udrží naživu.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Island of the Blue Dolphins , 1960

john_silver
06.05.2023 5 z 5

Miluju tuhle knihu. Jeden z nejlepších ostrovních bojů o přežití. Asi se nehodí kvůli hlavní postavě říci "robinzonád". Každopádně tak dobře a poutavě napsáno, že jsem tam byl s ní.

em54
14.05.2022

Moc se mi tahle knížka líbila. Dokonce tolik, že jsem si ji chtěl po paměti znovu napsat. Nebyla už totiž v knihkupectví k sehnání. A já ji chtěl mít doma! (Jasně, že se mi to nepovedlo.)

Janule809
21.03.2019 5 z 5

Příběh dívky mě zaujal jako malou . Ve školní čítance byl úryvek z knihy a já si ji pak půjčila v knihovně , knihu jsem milovala

evelinka
17.12.2017

Tato knížka se mi v dětství ohromně líbila, má v sobě exotiku, dívka musí být nesmírně vynalézavá a statečná, aby přežila. Myslím, že právě to mne upoutalo.

marmota-b
14.10.2014 4 z 5

Pamatuju si hlavně, že na dětskou knížku je to překvapivě drsné; jako malou mě to mátlo (mám podezření, že jsem to musela číst ve věku mnohem nižším než doporučeném), ale přesto jsem to měla ráda. Je to založené na reálném příběhu (i když události většiny knihy jsou asi vymyšlené) a myslím, že je na tom znát, že se autor seznámil s historickým pozadím a věcmi, jako která zvířata tam žijí a jak by se hrdinka mohla živit... protože to prostředí si pamatuju dodnes.

simlenka
14.03.2014

moje srdcovka z dětství, úžasný příběh!!!!

Jack Bauer
22.11.2011 3 z 5

Jedna z mých dětských knih, ale příběh si už nepamatuji, jen vím, že se mě to tenkrát líbilo.