Ostrov lhářů

Ostrov lhářů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245645/bmid_ostrov-lharu-6xy-245645.jpeg 4 793 194

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel - lhářů-, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda. Moderní sofistikovaný thriller od držitelky Printz Award a finalistky National Book Award.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

We Were Liars

TaZačtená
26.08.2018 5 z 5

Kniha nepatří k těm nejlepším, avšak přesto se mi hodně líbila a příběh mě nutil číst dál. Konec připomíná knihu Nocte ale ta nebyla tak dobrá. Líbí se mi styl psaní autorky. Přečteno za 9 hodin.

čika
07.08.2018 4 z 5

nejako mi pri poziciavani tejto knizky uslo, ze ide o YA zaner, co vsak vobec nevadilo, pribeh je plasticky, s celkom fajn pointou.

Nikei
19.07.2018 4 z 5

Styl autorky mě nijak nenadchl, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a prokousala knihou až na konec, který (naštěstí) stál za to.

Verry_h
05.07.2018

Vidím, že bych si mohla přečíst. Ve škole jsme to měli jako komiks v časopise do Angličtiny a tak jsem zapátrala.

arram
14.06.2018 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Kniha se čte dobře, ale občas člověk v ději trochu tápe. Rozuzlení bylo zajímavé a pro mne i nečekané, avšak ne zcela originální.

jasmína
12.06.2018 3 z 5

Kniha přečtena ve vlaku, rozporuplné pocity, ale pravdou je, že se zpočátku člověk ztrácí a neví, co je pravda v této knize.

Celkem mě zaujala, ale vracet se k ní nebudu, naštěstí jen půjčená.

planet129
02.06.2018 1 z 5

Neuvěřitelná nuda. Celou dobu se nic nedělo a pak hlavní hrdinka na závěr vychrlila celou zápletku, která stála za nic

Šarmi
11.05.2018 4 z 5

Dobře napsaná kniha, překvapivý závěr.

MOmoMO
22.02.2018 5 z 5

*****Byla jsem z toho taková zmatená a pořád mi vrtalo hlavou co že se to děje. A konec? Ten mě velicev překvapil, nečekala jsem to. Autorka mě vtáhla do pocitů hlavní hrdinky a dohnala mě k slzám. *****

Veronicess
15.01.2018 3 z 5

Ja neviem, mne to prišlo také nič moc. Dej ma nejak nezaujal, zápletku som uhádla dopredu a asi som čakala že to bude o niečom inom. Ale čítalo sa to dobre a bola to fajn kniha na vyplnenie času.

Evišťátko
29.12.2017 5 z 5

John Green napsal, že je to opravdu nezapomenutelný román. A já s ním plně souhlasím! Víc není třeba se rozepisovat. Je třeba si román přečíst.

Alena_S
26.12.2017

Pro všechny, kdo se nemohli nabažit Nocte... :)

i.snd
23.12.2017 4 z 5

Při čtení knihy jsem se dost nudila, nezajímavý příběh. Čekala jsem, v čem tkví to tajemství příběhu, o kterém se píše. Až skutečně na konci jsem byla překvapená, a ve čtení se znovu vrátila o pár stránek zpět. Finiš byl skutečně nečekaný. Až tady jsem ocenila styl psaní.

Abia
11.12.2017 4 z 5

Asi bych si neměla vybírat knížky v políčku "Podobné knihy", protože všechno, co jsem poslední dobou četla prostě nemá happy end. Úplně o něj nestojím, červenou knihovnu nečtu, ale teď vážně uvažuji o tom, že své čtení proložím něčím lehčím.

Ke knize: postupně se odkrývá, že peníze nejsou všechno, že Vám štěstí nezaručí a že to, co navenek vypadá hodné závisti, nakonec také skrývá své temné stránky. Hodně jsem se těšila, jak to dopadne, měla jsem různé představy, co se asi mohlo stát, ale to co mi autorka nakonec předložila jsem nečekala. Postupně vše do sebe zapadne, dovíte se, jak to bylo, jen hlavní hrdinka a její rodina s tím musí žít dál.

MOu598
30.11.2017 5 z 5

Přečetla jsem v průběhu jednoho dne.
Hlavní hrdinko, bylas mi místy hodně protivná - promiň, promiň.
Prosím, dočtěte knížku do konce.
Knížka je asi pro mládež, ale i ve mně vyvolavá řadu otazníků a ještě víc vykřičníků.

domino1701
24.11.2017 5 z 5

Wow!
Myslela jsem si, že kniha je pro úplně malé děcka a že se postavy chovají stupidně. Byla svým způsobem taková zvláštní, proto mě to nutilo číst dál. Takový konec jsem ale opravdu nečekala. Kniha mi začala dávat opravdový smysl a došlo mi jak je vlastně geniální. Málo knih má takovýhle zvrat. Rozhodně dočíst do konce!!!

knofela
13.11.2017 2 z 5

Nějak mě to nevzalo. Nesžila jsem se s postavami, příběh, ač byl vypointovaný celkem dobře, mě vlastně až tak nezajímal. Spíše mi to přišlo jako kniha pro mladší čtenáře, kteří jsou postavám věkově blíž... Pokud si mám vybrat, o jaké pokrytecké zbohatlické rodince číst očima jejich dcery/vnučky, na plné čáře to vyhraje Palahniukovo Prokletí.

Gabetka
01.11.2017 4 z 5

Neuvěřitelně mě bavila autorčina hra se slovy a styl psaní, který lehce plynul a nutil číst dál a dál. Děj a obvzlášť finále však k lehkosti mělo daleko. Je těžké hodnotit a neprozradit, každopádně po idylicky nastíněném začátku přichází bouřkové mraky a na konci pořádné tornádo. Přiznávám, že dodatečně si nějaké náznaky uvědomuji, ale i když mi leccos v chování Lhářů přišlo podivné, tohle mě nenapadlo. Hlavní hrdinku a vypravěčku jsem musela přehodnotit a opravdu to nebylo jednoduché. Doporučuji.

parvitas
17.10.2017 4 z 5

Wooow, tak takýto záver som nečakala. Vážení, pri tejto knihe nepátrajte vopred o čom je. Je bombastická, vážne, ten koniec všetko zmenil a zrazu sa na kopu vecí pozerám inak.
Veľké plus dávam za varianty rozprávok!

KlarProchazkova
28.09.2017 5 z 5

Nemám slov. Když jsem ji dočetla, byla jsem v šoku. Úžasná kniha!