Ostrov Lhářů

Ostrov Lhářů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235671/bmid_ostrov-lharu-ypG-235671.jpeg 4 793 194

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel – lhářů –, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

We Were Liars , 2014

KatnissLavender
KatnissLavender
16.09.2015 4 z 5

Styl, jakým je tato kniha napsaná, mi naprosto sedl. Četla se sama a nejenom díky krátkým kapitolám jsem se od ní nemohla odtrhnout! Určitě si ji musíte přečíst, já rozhodně nelituji!

Adele02

svoje myšlenky
a to, jak
se po přečtení
cítím?

Čekala jsem úplně něco jiného, než mi bylo nabídnuto - a jsem velice překvapená. A taky zvědavá, jak na tohle sakra napíšu recenzi, abych mohla říct pravdu a abych taky trošku lhala.
Sama jsem z toho trochu vedle.

Attia
Attia
26.08.2015 5 z 5

A když jsem pochopila, rozbrečela jsem se.
Neuvěřitelně úžasná kniha, to hraní si se slovy, variace.
Jedinečná atmosféra, názvy a pojmenování, citáty. A krutá pravda.

Četla jsem jedním dechem.

Zara
Zara
15.08.2015 2 z 5

Děj románové novely graduje v již avizovaném hrůzném ( destruktivním) rozuzlení ,které však očividně nedosahuje tak vysokého stupně hrůznosti (destrukce), aby všechny zbývající aktéry příběhu přiměl PRACOVAT...

Sušenka1556
Sušenka1556
13.08.2015 5 z 5

Kouzelná kniha!
Neuvěřitelně dokonalá ,ty smysluplné krátké jednoduché věty... Ta dokonalost a cit v každém slově...
Doporučuju!

Ebba
Ebba
21.07.2015 4 z 5

Jednodušší knížka, která mě hned ze začátku naprosto vtáhla do děje a nemohla jsem ji přestat číst. Moc se mi líbil autorčin styl psaní, např.: krásně vsazené pohádky do příběhu či celková jeho promyšlenost (doporučuji si některé pasáže pak znovu přečíst, vše je domyšleno do poslední tečky). Jediný mínus u mě byl konec, který mě sice překvapil, ale stále mi tam něco chybělo..

Aiwa
Aiwa
21.07.2015 2 z 5

Uvedení knihy předcházela masivní reklama na leckterých knižních blozích. I já se nachytala. Natěšena na nějakou záhadu, pletenec lží, ze kterého se vyloupne šokující pravda atd. Realita - další nenáročná young adultovka, jak příběhem, tak stylem psaní. Začátek ujde, ale později tempo upadá, motivy se opakují, až nakonec dojdeme k, ehm, závěru (míněnému jako vysoce překvapivý??), což lze nazvat asi tou největší katastrofou z celé knihy, i když překvapivý byl, tedy nepříjemně. Myšlenka po přečtení – ten film jsem už viděla (fakt, vy ne? - viz komentář Lenory).

Ankavi
Ankavi
19.07.2015 3 z 5

Za mě tedy velmi problematická kniha. Z nevinně vypadajícího a atraktivního úvodu se rozvine jen obtížně uvěřitelný příběh, který s sebou nese stopu napětí a určitého chtíče - prostě chcete vědět, co za vším vězí. Nicméně u mě se na konci dostavuje zklamání, vrchol příběhu je sice vykreslen velmi přesvědčivě, ale pro mě je celá kniha spíše zklamáním. Z rozuzlení běhá mráz po zádech, proto jednu hvězdičku spíše přidávám.

DominikaFuch
DominikaFuch
12.07.2015 5 z 5

Ještě nikdy jsem tak nebrečela u knihy. Ale i přesto je toto má zatím nejoblíbenější kniha a všem ji doporučuji. Obálka je naprosto úžasná! Titulek "Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE!"
Plno krásných citátů.
Miluju tuto knihu. Pět hvězdiček si zaslouží!

Peace
Peace
09.07.2015 3 z 5

"Nepřijímej zlo, který můžeš změnit."

No.. Jsem trošku na rozpacích. Kniha nebyla úplně špatná, ale taky jsem si z ní nesedla na zadek, jak slibovala masivní reklama.
Nevím, jestli je to tím, že už mi není -náct nebo tím, že nejezdím na movitá sídla a nepocházím z rodiny, kde se jakýkoliv průšvih zamete pod luxusní koberec.
Ať je to, jak chce - čekala jsem prostě víc.

Ellnesa
Ellnesa
09.07.2015 5 z 5

Kniha byla opravdu čtivá a s nadsázkou se dá říci, že mi kniha zlomila srdce. Je to skvělá kniha, při které opravdu nevíte co je pravda a co ne. A nakonec se vám chce brečet... Doporučuju!

Palele
Palele
08.07.2015 2 z 5

Nějak mě to ne a ne přesvědčit. Bylo to celé takové těžko uvěřitelné, musela jsem se několikrát přemlouvat, abych to dočetla a když konečně přišel konec, který mě ani moc nepřekvapil, tak jsem si docela oddychla, že to mám za sebou.

Ditules
Ditules
03.07.2015 4 z 5

Myslela jsem si, že to bude úplně o něčem jiném. Asi tak od půlky knihy mi bylo jasné, že tady něco nehraje! A konec mě naprosto zdrtil. Jednu hvězdu dávám navíc za krásnou obálku.

ronnie354
ronnie354
03.07.2015 5 z 5

Na začátek... kniha se mi docela líbila jen jsem se nad ní musela zamyslet :) (nejspíše tu bude i pár SPOILERŮ)

Ze začátku jsem moc nechápala o co tam vlastně skutečně jde. Později jsem to pochopila, ale myslela jsem si, že ti lháři na ostrově je jen skupinka Lhářů, ale ne. Lhali tam všichni. Ten děda se všemi manipuloval a jeho dcerám šlo hlavně o peníze (neměly moc navýběr, byly na něm závislé). Myslím, že jim šlo i o to aby uživily vlastní rodiny...

Poslední část mne ani tolik nešokovala. Když jsem knihu dočetla, četla jsem si některé části znovu a opravdu se to dalo očekávat (autorka to musela mít dobře promyšlené). Cadence psala vlastní pohádky (variace :)) a to nám mohlo také dost napovědět. Takže za mě... knížka byla dobře promyšlená i když občas zamotaná... líbil se mi i nápad a to jak své problény schovávali za tu rodinnou idylku... musím uznat, že jsem v průběhu uronila slzičku...

LilianaFalcon
LilianaFalcon
26.06.2015 2 z 5

Tak jsem fakt ráda, že nejsem zklamaná sama.
Začátek sice sliboval, že to bude čtivé a lepší než zbytek YA/NA, ale... Přišlo mi to opravdu nezajímavé, tak nezajímavé, že jsem v půlce přestala číst a prostě si přečetla dvě poslední kapitoly. A? Byla jsem zklamaná.
Naprosto souhlasím s Lenorou - zápletka průměrného až podprůměrného hororu.

--nora--
--nora--
24.06.2015 5 z 5

nechci uvěřit tomu jak to zkončilo.nechci aby tam byla napsaná 5.část -pravda.ničí mě

KACABAK
KACABAK
24.06.2015

Tato kniha mě ohromila svým příběhem, občas přestanete i dýchat. Velmi zajímavý příběh, který ze začátku vůbec nechápete, později tušíte a na konci překvapením otevřete pusu. Kniha popisuje příběh bohaté rodiny, despotického dědečka a neustále se točí kolem moře...slyšíte ty vlny?

anibeni
anibeni
22.06.2015 4 z 5

Ze začátku dosti zmatená kniha, postupem času jsem ale pochopila, proč tomu tak je a nakonec jsem ani nedutala, jak se mi před očima rozvíjel zapeklitý příběh... Mě se kniha líbila... je pravda, že nebyla "úžasná, ani ohromující", ale prostě a jednoduše se mi líbila..

Chladnetka
Chladnetka
21.06.2015 4 z 5

Už ani nevím, kde jsem na tuto knihu natrefila, ale vím, že mě zaujala její obálka, krátká anotace (teď už vím, že, velmi výstižná) a hlavně úvodní věta na obálce.
Kniha mi ze začátku přišla svým stylem velmi zvláštní, ale postupně se začal příběh rozmotávat a na konci všechno do sebe zapadlo.
Zkrátka: "Napínavé, nádherné a neskutečně chytré." (John Green) I když jsem na začátku byla skeptická se s tímto tvrzením ztotožnit.

ElisR1
ElisR1
19.06.2015 4 z 5

Začátek nebyl nic moc, ale konec byl naprosto skvělý. Doporučuji k přečtení :).