Šachové figurky

Šachové figurky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206918/bmid_sachove-figurky-NGy-206918.jpg 4 1583 326

Ostrov Lewis série

< 3. díl

Fin Macleod se znovu usadil na ostrově Lewis v souostroví Hebridy, kde kdysi žil jako dítě. Jakožto bývalý policejní detektiv je najat místním majitelem rozsáhlých pozemků jako šéf ostrahy. Pro muže Finových zkušeností by to měl být snadný úkol. Při vyšetřování nezákonné činnosti, k níž na hospodářství dochází, se setkává s nepolapitelným místním pytlákem Piskořem Macaskillem, se kterým kdysi chodil do školy. Ale když Fin Piskoře dopadne při pytlačení, stanou se oba svědky bizarního přírodního jevu, při němž se samovolně vyprázdní nedaleké jezero a na jeho dně se objeví malé zabahněné letadlo s důvěrně známým nápisem na boku. Oba muži vědí, co najdou uvnitř — tělo jejich kamaráda, muzikanta Roddyho Mackenzieho, jehož letadlo zmizelo před více než sedmnácti lety. Když Fin v Piskořově tváři zahlédne i něco jiného než šok z pohledu na Roddyho ostatky, zmocní se ho mrazivá předtucha. Fin postupně odhaluje Piskořovo tajemství, není však ani zdaleka připraven na to, že pravda o minulosti může ovlivnit i budoucnost.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Host

The Chessmen , 2012

Sirael440
10.08.2020 5 z 5

Skoro stejná pecka jako Skála. Čte se to samo.

Petronelka123
31.07.2020 5 z 5

Peter May opět nezklamal. Četla jsem celou trilogii za sebou a moc jsem si skotskou ostrovní atmosféru užila.

certik003
15.07.2020 5 z 5

První knížka od autora mi moc nesedla, takže jsem nepředpokládala, že bych chtěla číst další. Ale dostala se ke mně audiokniha a protože jsem vždycky měla s poslechem mluveného slova problém, protože po čase přestávám vnímat, chtěla jsem to zkusit. A musím říct, že jsem si to opravdu užila. Jenom je škoda, že to byl třetí díl, rozhodně se ale chystám na ty předchozí, protože se mi knížka opravdu moc líbila. I když byl děj docela ponurý až depresivní, moc se mi líbilo vzpomínání Fina na vlastní minulost a popravdě by mi asi vůbec nevadilo, kdyby tam nebyla ta detektivní linka.

Burák
04.07.2020 4 z 5

K závěrečnému dílu z ostrova Lewis jsem se dostala více jak 4 roky po přečtení 2. dílu. Dost jsem tedy ocenila, že zásadní události a vztahy mezi postavami autor v knize připomíná. Moc se mi to líbilo a čtení jsem si užívala. Opět skvělá atmosféra, poutavé vyprávění, věrohodné charaktery postav.Detektivní zápletka mě bavila, prolínání různých časových linek je pro mě plus vždy. Můžu jedině doporučit.

IVANA0123
01.07.2020 5 z 5

Dočteno a je mi to líto. Další díl se asi neobjeví a mně se od knížky nechce. Prostředí ostrova je možná ponuré a ani okolnosti příběhu nejsou nijak radostné, a přesto jsem se v tomto místě a knihách zabydlela a oblíbila si je jako málo které. Prostřihy do minulosti se mi libily a dospívání Fina a jeho přátel bylo popsáno tak osobně a důvěrně, že nebylo těžké si k nim vytvořit vztah. Bude se mi stýskat a to se mi u knih nestává často.
(7/20)

Leanne
02.06.2020 3 z 5

Po předchozích dvou dílech jsem asi měla moc vysoká očekávání. Knížka měla pasáže, které mě vtáhly do děje, ale některými pasážemi (hlavně těmi ze života kapely) jsem se naopak prokousávala špatně a knížka mě přestávala bavit. Navíc mi připadalo, že jsou některé věci "naroubované" tak, aby to vyšlo. Zajímavá byla historická událost (nebudu prozrazovat), které se knížka dotýká. Obecně se mi na knihách Petera Maye líbí, že se v nich dozvídáme o reálných událostech a zvycích ostrova Lewis, že si lze najít historické fotky a informace z jiných zdrojů.

m_martina
01.06.2020 4 z 5

Třetí díl se mi zdál ze všech nejslabší, přesto se mi líbil. Autor píše poutavě a kniha se dobře čte, proto si čtyři hvězdy právem zaslouží.

mataj
02.05.2020 5 z 5

Celá trilogie se mi hodně líbila. Nádherný styl psaní, kde se postupně odkrývá minulost a vztahy lidí na ostrově Lewis. Krásný popis krajiny. Ráda si přečtu i další knihy od P. Maye.

Didi15
27.04.2020 5 z 5

Jak jsem mohla bez knih od P.Maye žít? Je to naprosto boží ,velice vytříbený příběh. Nádherný spisovatelský styl. Až dočtu tuhle trilogii bude se mi stýskat.
Baví mě Fin a jeho rozhovory s Gunnem. Velmi dobře vykreslené postavy.

Maevie
14.03.2020 3 z 5

Po dvou skvělých dílech jsou Šachové figurky menším zklamáním. Po slibném začátku, během kterého hned objevíte mrtvolu, se děj začne zpomalovat, hlavní hrdina se čím dál tím víc zrácí v minulosti a úplně zapomíná na vyšetřování vraždy. Ke konci knížka nabere nový dech a na posledních pár stránkách se toho uděje tolik, že je to hotová smršť. Kouzlo ostrova Lewis z předešlých dílů je ale už pryč.

iLuciferie
10.03.2020 3 z 5

Po výborném druhém díle mi Šachové figurky už přišly trochu navíc. Děj mi přišel přizohýbaný, aby pasoval na informace z předchozích vyprávění. Autor je dobrý vypravěč, ale tento díl už mě tak jako předchozí dva bohužel nebavil.

mol378
25.02.2020 4 z 5

Tak do třetice všeho dobrého, i Hebrid a Fina. Čteno již vícekrát. Podle mého má série trochu sestupnou tendenci, jenže není divu - Skála byla excelentní. A všechny tři díly dohromady se tak nějak doplňují a tvoří konzistentní hebridský celek a mám je ráda a doporučuji.

JPBelmondo
20.02.2020 3 z 5

Dočten poslední díl z trilogie. Sice se mi víc líbil Muž z ostrova Lewis, ale i tak se kniha četla dobře. "Staré známé" postavy i prostředí, kde se v podstatě všichni znají, zážitky i vzpomínky z dětství a mládí. Opět skvěle popsáno, vyprávěno, rozuzleno. Prostě May, jak má být.

bezzink
18.02.2020 3 z 5

Skutecne nejslabsi kniha ze serie. Pekne se to sice cte, ale uz mi to pripada pritazene za vlasy. Neco jako Vrazdy v Midsomeru, prece neni mozny, aby v jednom malem mestecku bylo tolik zlocinu a umrti. Co ale musim vyzdvihnout je skvele zvladnute prolinani minulosti a pritomnosti. Ovsem to samo o sobe nestaci na vysoke hodnoceni. V knihovne mam jeste prvni dil cinske serie, ale zatim skonci u ledu, bohuzel.

Chaki
05.02.2020 5 z 5

za se be říkám že Peter May si vysokou laťku kterou nastavil u Skály udržel. Poté co jsem celou triologii přečetl tak bych nejraději vyrazil na ostrov Lewis všechno zkouknout. I bez těch zápletek to tam musí být pro nás suchozemce neskutečná paráda...

knihomolka525
25.01.2020 5 z 5

Tuhle knihu doporučuji přečíst za absolutní koncentrace.Jinak se v ní budete ztrácet .Odměnou vám bude příběh do kterého když se ponoříte ucítíte a uvidíte vše, jak popisuje autor ,jako byste byli součástí a procházeli tou nehostinnou krajinou.May i zde zahrnuje do příběhu i osoby z Levharta.Pro ty,kteří jej neznají mohou některé vztahy osob být nepochopitelné.U jiných nejmenovaných spisovatelů(obzvlášť severských) mi vadí popis minulosti a přítomnosti vždy v samostatných kapitolách, ale May je mistrovsky zakomponoval do celistvosti vyprávění.A vůbec se nenamáhejte odhadnout konec - po vašem nebude ani náhodou :-) Nemalou zásluhu na čtivém obsahu má zajisté i kvalitní překlad.Pokud je touto knihou příběh Fina u konce je to velká škoda.Omlouvám se za chybu s Levhartem.Myslela jsem knihu Skála.Mohla bych to smazat ale to je tak, když člověk dělá chyby.Levhart ležel na stolku mě na očích...A děkuji za citlivé upozornění Nočního ptáka :-)

ČtenářOndra
23.01.2020 5 z 5

První detektivka mého života a prostě úžasný!!! Zajímavý začátek, ale ještě lepší poslední část knihy a úžasné rozuzlení, prostě dobrý!!!

Prateri
07.01.2020 4 z 5

Šachové figurky - A pořád prší, fouká ledově, venku pěkně drsno. I ti lidé v této knize na ostrově Lewis jsou jaksi studení, drsní i přes letitá přátelství a tajemství, která jedny spojuje a druhé rozděluje. Začátek mi nepřišel tak vzrušující přes skvělý popis přírody a přírodních živlů ostrova, ale konec - to už je jiná káva. A je to vlastně konec?
Jo, a moc se mi líbila svědecká řeč Fina při obhajobě reverenda Murray.

Pett247
06.01.2020

Asi nejslabší díl z trilogie,ale za přečtení stojí.Trvalo mi dlouho,než jsem se začetl.Mrzi mě,že závěrečná scéna o kterou dobu v knize jde(ne poslední kapitola),je strohá a ošizená.

MV111
27.12.2019 4 z 5

Maximum skotského ostrovního způsobu života, hodně psychologie postav, minimum krimi. Ale styl psaní a velmi pěkný překlad snad nezklamou ani toho, kdo čeká severský thriller.

vraždy Skotsko tajemství puberťáci

Peter May