Ostrov kamélií

Ostrov kamélií https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369836/bmid_ostrov-kamelii-p5f-369836.jpg 4 128 42

Bretaňská sága série

Sylvii nič nechýba, a predsa sa v živote plnom povinností a v zdanlivo dokonalom manželstve necíti šťastná. Keď po svojej tete zdedí ostrov v Bretónsku, na ktorom sa rozprestiera záhradníctvo a nádherná záhrada plná kamélií, dlho neváha a na pár týždňov ho vymení za život v rušnom Mníchove. Sylviin manžel Holger, bezohľadný obchodník, však už záhradníctvo ponúka na predaj. Má tam vyrásť hotelový komplex s golfovým ihriskom. Preto tu neznámu dedičku nevítajú práve s otvorenou náručou. Sylviu očarí krása ostrova aj srdečnosť a svojráznosť jeho obyvateľov. Keď sa zamiluje do záhradníka Ma?la, jej život sa poriadne skomplikuje a odrazu stojí pred najťažším rozhodnutím vo svojom živote.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Die Kamelien-Insel , 2018

TetaEli
15.11.2023 3 z 5

Bohužel jsem k této knížce přistupovala s velkým očekáváním. Jako pohodové čtení je fajn, základní příběh je moc hezký, ale i v rámci žánru mohl daleko víc využit potenciál, vadilo mi pár logických nepřesností a úplně mi nesedl autorčin styl, nicméně i tak se četla hezky, ráda se pustím i do zbylých dílů série.

Knihomura
05.11.2023 3 z 5

Pohodové čtení, předvídatelný děj.

Evkae36
10.08.2023 4 z 5

Bala jsem se, že to bude jen červená knihovna, ale příběh byl fajn, hezká oddechovka, i když předvídatelná.

zdehan
07.07.2023 5 z 5

Všechny tři dily byli pěkné takova oddechovka.

Kaja1
15.04.2023 4 z 5

Byla to pěkná oddechovka. Jednou bych se chtěla do Bretaně podívat. Chci také vědět jak se bude život Silvie dál vyvíjet, a proto si ráda přečtu pokračování.

LenkaM66
20.10.2022 5 z 5

Příjemná oddechová kniha, pěkně napsaná, moc dobře se četla :-)

Marika Vanova
20.08.2022 4 z 5

Už jsem dlouho nepřečetla celou knihu za odpoledne, ale dneska to šlo. Hezky a rychle se příběh o Sylvii četl a já se budu těšit na další díly.

nemer
14.08.2022 3 z 5

Výběr této knihy byl mou osobní výzvou vyjít z komfortní čtenářské zóny. A nebylo to tak zlé, jak jsem čekala. Jenom velmi pohádkové (a schematické). Jako oddechovka se dá jednou přečíst a zřejmě z žánru červené (v tomto případě kaméliové) knihovny možná patří k tomu lepšímu, protože i jako čtenář primárně jiných žánrů (a notorický nedočítač, když se to z mého pohledu nedá číst) jsem dočetla i s ohledem na nižší počet stran velmi rychle. Nicméně je zajímavé, v jaké podobě nám ony "pravé lásky" předkládá film a literatura, v životě bývá taková "láska" velmi "nepohádková" a ve výsledku patologická (zejména mýtus spřízněných duší a bleskového sblížení je hodně rizikový, přitom jsme to všichni tolikrát četli/někde viděli, že většina lidí žádné riziko nevidí - a pak mají predátoři skutečně pré). Zkrátka nad podobnou četbou musí člověk vypnout určitá centra v mozku a pouze se nechat unášet vlastní obrazotvorností. Za volbu prostředí * navíc.

Janík511
07.04.2022 3 z 5

Příjemná oddychovka, i když v poslední třetině už jsem se docela nudila a naivita Sylvie mi přišla už trochu moc přes čáru.

Renike
21.03.2022 5 z 5

Ano, libila. Krásný i když předvídatelný příběh z nádherné Bretaně. Ráda bych takový ostrov a zahradu kamélií navštívila. Takových botanickych zahrad v Bretani je víc...třeba jednou ;)
A jdu na pokračování..

AlcaLou
05.03.2022 1 z 5

Na knihu jsem se dle recenzí velmi těšila. Nedočetla jsem ji. Očekávala jsem od ní úplně něco jiného. Opravdu mě nebavilo číst, jak se hlavní hrdinka, která mi nebyla ani nějak zvlášť sympatická, prohání po Francii v drahém Porsche, v hotelu si objednává nejluxusnější pokoj...nějak mě nebaví číst o "smetánce". Ani styl psaní mě bohužel neoslovil. "....ale proč se jí tolik rozbuší srdce, když na něj jen pomyslí."...no proč asi...

mončičák42
31.12.2021 4 z 5

V tomto deštivém prosincovém počasí mě velmi potěšila představa kouzelného ostrova s kaméliemi. Příběh knihy mě také zaujal, styl psaní se mi líbil, celá kniha na mě působila tak "dokončeně", že mám obavy z dalších dílů. Každopádně nějakou kamélii bych si ale pořídit chtěla....

Prateri
10.10.2021 4 z 5

Romantika, a veliká. Takže, romantičky, zpozorněte, protože tady najdete rajské prostředí, lásku úžasnou, lásku přátelskou i lásku falešnou. Ale všechno není jen zasypané květy kamélií, to by za chvíli nebylo co číst. Překážky se najdou.

TetaLik
25.07.2021

Tuhle knihu jsem dostala od sve sestry Kristyny k narozeninam. Kniha se mi natolik libila,ze jsem si dokoupila i dalsi dva dily. Vsechny knihy jsou dobre napsane a maji napinavy pribeh.

AndreaP.
21.07.2021 5 z 5

Knihu jsem vzala po obědě do ruky s tím, že si přečtu prvních pár stránek, abych večer, až budu mít více času, už věděla, o čem zhruba v příběhu jde - no a už jsem jí nepustila z ruky. Večer už nebylo co číst, byla dočtená. Nádherný příběh z čarokrásné drsné Bretaně, ostrov, moře a kamélie. Prostě místo, odkud se nechce odejít, a proto hned jdu na druhý díl.

pip11
17.06.2021 5 z 5

Příběh byl moc krásný, prostředí Bretaně bylo hezky popsané a soudržnost lidí skvělá. Na takovém ostrově, plném kamélií, bych moc ráda strávila nějaký čas, musí to být kouzelné místo.

georginaa
30.05.2021 4 z 5

Tato kniha mi zaplnila celý sobotní večer, chtěla jsem se jen začíst a chvíli se odreagovat, nicméně jsem tak četla dokud jsem nedočetla. Vůně moře, Kamélií a část Francie byla opravdu nádherně popsaná, jakoby jste byli sami na místě. Sylvie poznala i jiný život, než honbu za penězi a fandila jsem jí, aby vše ustála. Mám v sobě pár nevyřčených otazníků, které by mohli být vysvětleny v dalším díle. Nechám se překvapit, zda se vyplní má předtucha.

Kristulda
14.05.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, pěkný příběh,super oddychovka.

milena8281
01.05.2021 4 z 5

Po knize jsem sáhla, abych se trochu odreagovala a odpočinula si. A kniha přesně splnila to, co jsem od ní očekávala. Mám tento typ knížek moc ráda.

Ronnie68
27.02.2021 4 z 5

Knihu mi půjčila kolegyně ... A nebyla špatná ... Většina děje se odehrává ve Francii ... A má takový zamilovaný konec ...