Ostrov Entry

Ostrov Entry https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248257/bmid_ostrov-entry-zyJ-248257.jpg 4 924 261

Když detektiv Sime Mackenzie nastupuje na palubu letadla, ani se neohlédne. Cesta na ostrov Entry pro něj představuje šanci, jak utéct hořké směsi osamělosti a lítosti svého dosavadního života. Z montrealského letiště odjíždí jako součást osmičlenného vyšetřovacího týmu, směřujícího do Zálivu svatého Vavřince. Pouhé dva kilometry široký a tři kilometry dlouhý ostrov Entry je domovem asi sto třiceti obyvatel - a ten nejbohatší z nich byl právě nalezen ve svém domě zavražděný. Vyšetřování se zdá být pouhou formalitou. Důkazy nasvědčují vraždě ze žárlivosti, kterou má na svědomí pomstychtivá manželka. Ale vyšetřování Simovi zamotá hlavu poté, co se s hlavní podezřelou střetne tváří v tvář. Je si jistý, že ji zná - a to i přesto, že se nikdy nepotkali. Pronásledován tímto pocitem se potácí mezi nespavostí a podivnými sny o dávné minulosti na skotském ostrově vzdáleném tři tisíce mil. Sny, v nichž vdova hraje hlavní roli. Navzdory důkazům o její vině je přesvědčen o tom, že vraždu nespáchala. Jeho posedlost ho vede ke konfliktu mezi profesní povinností, kterou musí splnit, a vlastním osudem, jenž ho čeká.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Entry Island , 2014

TipsyChipsy
13.05.2021 5 z 5

Ano, já tyto May-ovky žeru. Možná to je spíš lidová četba nebo romanticko detektivní brak, spíš než těžká intelektuální hluboká četba. Protože autor to seká jako Baťa cvičky. Ale kdo umí ten umí. Smíchá se geograficky zajímavé místo, zabrousí se do jeho historie, k tomu se přidá detektivní zápletka v současnosti a trocha romantiky, dojetí a vztahů. Je to napsáno hrozně čtivým způsobem, přehledně, příjemně. Možná když někdo čte několikátou May-ovku, bude ho stále stejný model receptu na příběh nudit nebo mu to poleze na nervy. Tak nemá číst tolik May-ovek za sebou a šoupnout tam Tolstoje.

Hotovson
05.05.2021 5 z 5

Byla to detektivka nebo ne? Jak už tu psalo víc lidí, tak i mně připadlo, že hrála tak trochu druhý housle. Důležitější než pátrání po vrahovi, jehož motiv byl mrzkej (jak jinak), tu bylo důležitější pátrání po vlastní minulosti a hledání vlastních kořenů. Obě linie se skvěle doplňovaly, moc se mi líbilo to provázání s historií pomocí snů Simeho a konec byl parádní a to i zakončení osudů z minulosti. Fakt povedený, Peter May očividně umí a další jeho knížky si určitě přečtu.

Gibis
26.04.2021 5 z 5

Opět skvělý zážitek z poslechu audioknihy, sametový hlas Jiřího Dvořáka výborně dokresluje tu ponurou, deštivou atmosféru ostrova Entry. Moc mě baví výpravný styl detektivních románů Petera Maye a autora musím přidat k oblíbeným.

Vevericka.eva
08.04.2021 5 z 5

Jsem unešená, konečně zase kniha, která se vyrovná ostrovu Lewis. Příběh - dvě dějové linky minulost s přítomností (připomíná mi knihy od Steva Robinsona): perfektní, zajímavé, napínavé. Pachatele jsem pro jednou neuhodla, což je příjemná změna. Barvité líčení míst, když čtu jako bych tam byla, to umí jen málokterý spisovatel.

Katania
24.03.2021 4 z 5

Historická linka mě zaujala více, ale kniha se mi celkově líbila. Atmosféru ostrova byla úžasná.

broskev28
27.02.2021 4 z 5

U takovéhle knihy po dočtení následuje další lahůdka, a sice pročítání komentářů. Budu se opakovat, ale znovu to napíšu: právě tohle mě moc baví, porovnávat dojmy své a dojmy těch dalších čtenářů. Díky, databáze! A díky především komentářům miro.čtenář, bosorka, sioux, alef, jendoslav, Joges, ale třeba i Peleus nebo kap66.
Jak jsem u lewiské trilogie měla smíšené pocity, tak tady jsem na tom byla velmi podobně jako komentář Rade - i při vědomí nedostatků mě příběh zaujal, nadchl a skvěle se mi četl.
Takže čtěme, než zavane den a stíny se dají v běh.

"A Sima napadlo, že na tom byla přesně stejně jako kdysi on. Lhostejná k minulosti, nedbala o své kořeny. A tak jako on se zoufale snažila najít své místo ve světě, jenž žije pouze přítomností. Ve světě, v němž kultura představuje zbytnou komoditu bez ohledu na to, kolik generací ji budovalo."

Zelza
08.02.2021 4 z 5

Kniha byla psaná ve dvou časových rovinách. Příběh prapradědečka hlavního hrdiny a doba drastického vystěhování ostrovanů z částí ostrovů a vyšetřování vraždy na ostrově v dnešní době. Kniha byla i pro mě poučná z hlediska historického.

ViolettaCh.
05.02.2021 4 z 5

Původně jsem předpokládala, že jde o detektivku, ale vyklubal se z toho jakýsi kříženec detektivky a románu, kdy běží dvě dějové a časové linie, které spolu souvisí. Zpočátku mě docela rozčilovalo to neustálé detektivovo snění (na úkor napětí), ale tak po polovině se to docela rozjelo. Musím tedy uzavřít, že - přes toto nezvyklé propojení dvou literárních typů - to ve výsledku nebylo špatné.

Hanjimka
14.01.2021 4 z 5

Krásný příběh který má něco z detektivky, něco z historie. Četla jsem ušima a hlas Jiřího Dvořáka tuto knihu krásně podtrhl.

Schary
04.01.2021 5 z 5

Krásná knížka, jak už tu někdo psal, kolem detektivky šla velkou oklikou. Mě to teda vůbec nevadilo, v knize jsem našla kus dramatické historie, romanci a dobrodružství. P.May jsem timto zařadila mezi mé oblíbené autory.

marketa6511
03.01.2021 5 z 5

Na detektivku skvělý přesah i do historie. Díky.

te-ssiinka3905
27.12.2020 2 z 5

Bylo to dlouhá kniha, už ani nepamatují kdy jsem naposledy četla knihu přes 2 měsíce.. Některé části bavily, ale spíše nebavily... Je to hodně slabé, asi nepochopím další fenomén a to jménem - Peter May... Detektivní práci moc nečekejte jen skuhravého 40tnika co jen nespí a když spí, tak se mu zdají docela zajímavý sny.. Toť vše a nic víc

MV111
15.12.2020 4 z 5

Další poodhalená část skotské historie na pozadí kriminální zápletky. Místy trochu neadekvátně emočně vypjaté, ale to se dá prominout.

bárbra13
14.12.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem četla v originále. Je to poprvé, co jsem se vrhla do čtení v angličtině a byla jsem nadšená. Knihu jsem si koupila v průběhu pracovní stáže v Irsku a i díky příběhu jsem se při čtení přenesla zpět. Právě díky této nostalgii a kráse anglického jazyka knize odpustím drobné chybky (záhada s prstenem a přívěskem, jejíž vyřešení bylo jasné od samého začátku..). Skvělé bylo použití deníků k propojení dvou časových rovin!

Mayaotzin
13.12.2020 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu výborné.

janina66
04.12.2020 5 z 5

NÁDHERA! Opravdu nádherný detektivní román hlavního hrdiny Simona a jeho dávného předka, kdy se děj odehrává v 19.století. Poslouchala jsem jako audioknihu, namluvenou Jiřím Dvořákem. Ale co bylo úplně NEJ v poslechu, byla nádherná skotská hudba, která zněla mezi kapitolami. Simon byl sympaťák a konec také super.

Kaja1
13.11.2020 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, to propojení současnosti s příběhem, který se odehrává v dávné minulosti, bylo úžasné. Mám knihy Petera Maye moc ráda, líbí se mi jak dokáže vystihnout atmosféru místa, kde se příběhy odehrávají.

tami1
08.09.2020 3 z 5

Téměř celou dobu jsem měla pocit, že autor napsal poutavý historický román a pak se na něj rozhodl našroubovat detektivku. Závěr je skvělý, ale nemůže zachránit celou knihu.

iLuciferie
05.08.2020 3 z 5

Série z ostrova Lewis se mi líbila více. Ostrov Entry za mě spíše takový průměr...

Littleben
31.07.2020 4 z 5

Skála je za mě určitě nejlepší Peterova kniha. Tak už to nejspíš i zůstane. Nicméně se vždy s nadšením vrhám také na ostatní knihy, obzvláště ty, jejichž příběh se odehrává na deštivém, pochmurném severu. Zatím jsem nikdy nebyl zklamán. Ani teď ne. 8/10