Princezná

Princezná obálka knihy
Mé hodnocení:

Princezná Serafina z ostrova Ascencion stojí pred najťažšou voľbou svojho života. Aby zachránila kráľovstvo pred vojnou s Napoleonom, má sa vydať za násilníckeho ruského princa. Jej rodičia rozhodli za ňu a ona teraz musí obetovať svoju životnú lásku šťastiu a bezpečiu vlasti. Serafina je však neobyčajná mladá žena. Okrem toho, že je krásna, je aj tvrdohlavá a nevyspytateľná. Potom, čo sa ju francúzski špióni pokúsia uniesť, strávi z bezpečnostných dôvodov týždeň vo vidieckej vile so svojím idolom, démonom a ochrancom v jednej osobe – Dariusom Santiagom. Ako sa vyrovná so skutočnosťou, že má zrazu na dosah všetko, po čom v živote túžila? A môže byť vôbec princezná šťastná s mužom, ktorého si jej kráľovskí rodičia vzali z ulice ako cigánsku sirotu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411161/princezna-HyX-411161.jpg 3.729

Ostrov Ascencion 2.

Vydáno, Slovenský spisovateľ

Princess, 1999

Kniha Princezná

kacenka6144
28.08.2020

Co člověk, to názor. Když si budu chtít přečíst něco uvěřitelného, tak sáhnu po historickém románu nebo nějakém životopise. Když si budu chtít vyčistit hlavu, otevřu podobnou knížku a nechám se unášet příjemnou fantazií.

warca
13.07.2020

Nezajímavé postavy, nezáživný děj, ani čtivé to zrovna nebylo. Nedočteno.

Majka1979
05.01.2020

Podľa mňa to bola veľmi pekna kniha, určite sa oplatilo prečítať si ju :)

munka
02.10.2018

Celkom pekný príbeh, romantika a dobrodružstvo. Dalo sa to čítať.

havrmoni
06.01.2017

No tak to bylo k nepřečtení. To dobrodružstvì nebylo špatné,ale ta hrdinka. Oproti matce nebyla až tak naivně idealistická,jako spíš rozmazlená. A co mi vadilo nejvíce? Rozpory oproti prvnímu dìlu hlavně co se týká Daria. Stejné jména,ale jakoby o jiných lidech. Když pokračování byť po letech,tak bych očekávala alespoň stejný příběh o minulosti. Darius byl už v prním díle a tak jsem věděla jak se k nim dostal,ale tady je to jinak. Méně stran o nudných myšlenkách a možná by to bylo fajn.

modranka
29.06.2012

Ascension Trilogy patrí k autorkiným prvotinám, a je to cítiť. Ide o rozprávku pre romantikov, literárne nevyzretú, charakteristika postáv naivná. Ale za snahu napísať dobrodružný príbeh dávam aspoň 1 hviezdičku.

pirin
08.02.2012

Krásná romantická pohádka :-)