Princezná

Princezná https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411161/bmid_princezna-HyX-411161.jpg 4 40 7

Ostrov Ascencion série

Princezná Serafina z ostrova Ascencion stojí pred najťažšou voľbou svojho života. Aby zachránila kráľovstvo pred vojnou s Napoleonom, má sa vydať za násilníckeho ruského princa. Jej rodičia rozhodli za ňu a ona teraz musí obetovať svoju životnú lásku šťastiu a bezpečiu vlasti. Serafina je však neobyčajná mladá žena. Okrem toho, že je krásna, je aj tvrdohlavá a nevyspytateľná. Potom, čo sa ju francúzski špióni pokúsia uniesť, strávi z bezpečnostných dôvodov týždeň vo vidieckej vile so svojím idolom, démonom a ochrancom v jednej osobe – Dariusom Santiagom. Ako sa vyrovná so skutočnosťou, že má zrazu na dosah všetko, po čom v živote túžila? A môže byť vôbec princezná šťastná s mužom, ktorého si jej kráľovskí rodičia vzali z ulice ako cigánsku sirotu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Princess , 1999

kacenka6144
28.08.2020 3 z 5

Co člověk, to názor. Když si budu chtít přečíst něco uvěřitelného, tak sáhnu po historickém románu nebo nějakém životopise. Když si budu chtít vyčistit hlavu, otevřu podobnou knížku a nechám se unášet příjemnou fantazií.

warca
13.07.2020 2 z 5

Nezajímavé postavy, nezáživný děj, ani čtivé to zrovna nebylo. Nedočteno.

Majka1979
05.01.2020 5 z 5

Podľa mňa to bola veľmi pekna kniha, určite sa oplatilo prečítať si ju :)

munka
02.10.2018 3 z 5

Celkom pekný príbeh, romantika a dobrodružstvo. Dalo sa to čítať.

havrmoni
06.01.2017 2 z 5

No tak to bylo k nepřečtení. To dobrodružstvì nebylo špatné,ale ta hrdinka. Oproti matce nebyla až tak naivně idealistická,jako spíš rozmazlená. A co mi vadilo nejvíce? Rozpory oproti prvnímu dìlu hlavně co se týká Daria. Stejné jména,ale jakoby o jiných lidech. Když pokračování byť po letech,tak bych očekávala alespoň stejný příběh o minulosti. Darius byl už v prním díle a tak jsem věděla jak se k nim dostal,ale tady je to jinak. Méně stran o nudných myšlenkách a možná by to bylo fajn.

modranka
29.06.2012 1 z 5

Ascension Trilogy patrí k autorkiným prvotinám, a je to cítiť. Ide o rozprávku pre romantikov, literárne nevyzretú, charakteristika postáv naivná. Ale za snahu napísať dobrodružný príbeh dávam aspoň 1 hviezdičku.

pirin
08.02.2012 5 z 5

Krásná romantická pohádka :-)