Ostrov Antrax

Ostrov Antrax https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160591/ostrov-antrax-160591.jpg 4 106 25

John Corey série

John Corey, detektiv z oddělení vražd newyorské policie, se přestěhuje na Long Island, aby se zotavil ze zranění, které utrpěl ve službě. Místní šerif ho však najme jako poradce při vyšetřování vraždy Toma a Judy Gordonových, biologů pracujících na ostrově Plum Island, kde se nachází výzkumné středisko zvířecích chorob Ministerstva zemědělství. Byli Gordonovi zavražděni kvůli tomu, že odcizili cennou novou vakcínu nebo dokonce smrtící virus? Očividně si žili nad poměry. Byli zapleteni do pašování drog? Corey se spojí s Beth Penroseovou, policistkou vyšetřující svou první vraždu, a jejich návštěva na Plum Islandu odhalí, že agenti FBI a CIA už stihli místo uklidit. Corey poté narazí na Emmu Whitestonovou, specialistku na místní dějiny pirátství... Tento titul nahradil bestseller Johna Grishama v žebříčku nejprodávanějších knih v USA a čelní pozici si udržel po dlouhých pět týdnů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Plum Island , 1997

ThomasRuhe
18.12.2021 3 z 5

První díl ze série s Johnem Coreym je detektivka ve které se řeší dvojnásobná vražda dvou vědců. Román má pomalejší tempo, o čemž svědčí i počet 590 stránek. Zápletka obsahuje několik teorií motivu vražd. Můj dojem ze čtení je na pohodovou trojku.

likaf
23.01.2021 5 z 5

John Corey se stal dalším mým oblíbeným detektivem. Trošičku neuvěřitelná zápletka v našich krajích. Ale celkově velmi čtivá kniha. Rozhodně budu pokračovat druhým dílem. Doporučuji.

bigben
02.03.2020 2 z 5

Pořád jsem nebyla jistá, jestli knížku dočtu...dost rozvláčné popisování, bez kterého by byla kniha poloviční, což by nebylo na škodu. A trochu ubrat "vtipných" hlášek hlavní postavy...

DickBach
03.09.2019 4 z 5

Trošku moc rozvleklé, zdlouhavé a až nesmyslně dlouhé pasáže, které s dějem nesouvisí. Ale bavily mně. Černý humor, kousavé poznámky a trefné postřehy hlavního hrdiny byly tím pravým kořením, díky kterému tu "zbytečnou" délku odpouštím.

NoelHudson
04.08.2019 5 z 5

Hodně se mi libil tenhle krimi příběh okořeněný suchým humorem

CharlesWard
16.06.2019 2 z 5

Nesmyslně nafouklá kniha, která by měla být nejméně o 300+ stran kratší. Ze začátku se sice poměrně zajímavě rozjede, ale potom najednou zvolní a stovky stran se najednou řeší naprosté kraviny, nedůležité pro příběh (milostný vztah). Nakonec to v závěru autor nějakým způsobem ukočíruje, ale na knize je bolestně znát, že by potřebovala důkladnou revizi editora.

mira.k
17.05.2019 3 z 5

Dobrá detektivka. Trochu ukecaná, místy rozvláčná. Ale ten závěr akčně přepálený nevěrohodný. Bohužel autorova slabší stránka. Možná je to tím, že jsem četl první vydání Nebezpeřný ostrov a kdosi zde rozebíral, že to vypadá jako uspěchaný možná zkrácený překlad v závěru. To ale musí posoudit znalci, zda první i druhé vydání jsou totožná.

RamonVarga
14.09.2018 4 z 5

Zajímavá krimi s nečekaným rozuzlením.

trudoš
09.05.2017 5 z 5

Rovnou zkraje přiznávám, že autorův žoviální sloh jsem si oblíbil už v průběhu prvních pěti stran. Nelson DeMille je sice ultrapravičák až na půdu, ale alespoň to umí podat čtivou formou. V tomhle ohledu mu řemeslo šlape na jedničku, i když jeho obsese pro nepodstatné odbočky je vážně alarmující - což vynikne především u druhého, nezkráceného vydání.
Román se jinak nese v sympaticky osmdesátkovém duchu, kdy skalpovat, vykuchat a nakrmit padoucha střevy, bylo ještě morálně přijatelné. Přičemž schopnost proložit to vtipnou hláškou dělala z těch největších borců prakticky nesmrtelné ikony a zároveň stylovou známku punku. Možná tak bude Ostrov Antrax některým čtenářům připadat až moc „oldschool“, přesto stále suše strčí do kapsy nejednoho modernistu. Je nápaditý, akční a hlavně zábavný. Snad jen trochu ukecaný, průběžně měnící formu z detektivky na teroristický thriller a zlatokopeckou dobrodružku. Ale nejspíš právě kvůli tomu si vyprávění dokáže udržet tah na bránu celých šest set stran.

karel0684
29.11.2016 4 z 5

Tady by si mělo dojít ke sloučení s knihou Ostrov Antrax

Lolila
26.08.2016 4 z 5

Ak máte radi hrdinov "vtipálkov", tak sa vám to bude páčiť. Jeho suchý a trefný humor oživoval dej, v ktorom bolo dosť podrobne popisované asi všetko:-). Ale mne sa kniha páčila. Už dávno som chcela prečítať niečo od tohto spisovateľa a určite sa pustím aj do ďalšieho dielu s Johnom.

jprst
09.03.2016 2 z 5

Z autorových knih zatím asi ta nejslabší, pokud bych ji četl jako první od tohoto autora, asi bych se dalším jeho knihám vyhnul.

Herodes
25.04.2015 5 z 5

Mě se to líbilo: vtipné dialogy (pro jiné však ne, takže to záleží na vkusu), ztotožnil jsem se s hlavním hrdinou. Nevadil mi značný počet stránek, v nichž se jako by nic nedělo, ale děj mě nenudil.

PočetBook
25.03.2015 2 z 5

Knihu jsem právě dočetl, a jak jsem byl zkraje namlsaný, tak v půlce jsem četl už jen z povinnosti a konec mne úplně dorazil - závěrečná honička v bouři vesele ignoruje všechny fyzikální zákony a do toho Corey trousí svoje vtípky :-) Ale fakt je, že právě tyhle vtípky držej knihu na snesitelné úrovni čtivosti. Zápletka originální, zpracování průměrné, situace a chování postav jsou občas poněkud nereálné. Na oddechovku je to moc dlouhé, takže hvězdičky jen dvě. Mám od Nelsona ve čtečce ještě další tři knížky, tak doufám, že zbytek bude lepší.

Tolerance37
15.02.2015 5 z 5

Dobrá kniha, výborný relax.

Eidalon
16.11.2014 3 z 5

Komentář k této knize jsem nenapsal hned a nyní je děj již plně zahalen novými informacemi z jiných knih. Co z toho plyne?

Vím, že jsem knihu dočetl a celkem se to dalo, ale text a zápletka se již ne a ne vybavit, takže asi slušný průměr ale žádná pecka, která Vás ochromí, uchvátí a zaleze do podvědomí jako vztyčený prst.

JIC
23.08.2014 4 z 5

Ostrov Antrax je nove vydani jiz predchoziho titulu zv Nebezpecny ostrov. Jinak svele cteni, ktere kazdeho bude bavit! Davam ****

ivousekk
11.08.2014 3 z 5

Spíš než detektivka mi to přišlo jako dobrodružný příběh. Samolibý, věčně vtipkující detektiv Corey byl v pohodě, jeho vtipné hlášky mi přišly celkem trefné. Dobře se to četlo, ale od detektivky bych čekala více napětí a méně popisných situací. 3 hvězdičky je málo, 4 moc, ideálně 3,5.

Kačusa
22.07.2014 3 z 5

Možná až příliš velké očekávání mi zkazilo dojem z této knihy. Ať už obálka, nebo samotný název (český) ve mně vzbuzovaly pocit, že půjde o napínavý příběh s pro mě neobvyklou (co se knížek týče), ale zajímavou tématikou. Nakonec jsem však byla poněkud zklamaná, žádný thriller se nekonal a zápletka byla víceméně jasná už od půlky knihy. A přestože jsem skoro do posledních stránek čekala, že bude vše jinak, nestalo se. Navíc jsou průpovídky hlavního hrdiny místy dosti iritující a to, že ve mně vyvolával dojem sebestředného arogantního blba, knížce taky moc nepřidává. Na druhou stranu fakt, že jsem ji přečetla asi za tři dny, svědčí o tom, že to zas taková hrůza není :) Prostě jedna taková pohodová na léto do sítě, ale nic extra.

markuc
19.07.2014 4 z 5

Kniha se mi libila, je velmi ctiva a chytlava. Humor hlavniho hrdiny je velmi suchy, ale takovy mi sedi. Pribeh je trosku predvidatelny, ale nic hrozneho.

vraždy

Nelson DeMille